Съжителство с котка и бебе

  • 2 077
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 612
Здравейте, мами Hug Много бих искала да чуя мненията ви по този въпрос
Предстои ми раждане на първото ми детенце на 02.12 ( по план Smiley ). Преди няколко дни, с мъжа ми срещнахме много сладко коте, което решихме да приберем първоначално за една нощ ( да го нахраним, изкъпем, да поспи на топло ), но още първата вечер котето претърпя лек инцидент удома (нищо сериозно, животинчето е добре) и разбира се това ни сближи някак още повече, сърце не ни даде да го върнем на улицата. После дните започнаха да минават и наистина се привързахме към малкия разбойник, както и той към нас Flushed Много ни се иска да остане, но ме е страх и за бебо. Досега не съм имала котка, а като цяло и домашен любимец ( намерих и аз кога да си взема, нали Grinning ), та информацията ми по въпроса е каквото съм чула от тук-там, общо взето мнения на двата полюса, което ме обърква още повече.
Да добавя, че ние живеем в прилично голям апартамент, котето изобщо не се допуска до спалните, съответно няма да се озовава в една стая с новороденото, но все пак …. 
Има ли според вас начин да съжителстват безпроблемно, има ли други мами с котета вкъщи - как се справяте, какъв е вашият опит? Благодаря предварително на отзовалите се! Hug

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Имам две деца и котка отпреди тях. Родиха се и си живеят с нея. Не съм ограничавала достъпа до спалня и т.н.Няма никаква причина да махнете котето, напротив, това носи само позитиви. Това, което трябва да направите е да заведете котето на ветеринар, да го обезпаразитите вътрешно и външно и да го ваксинирате. Поздравления, че сте го приютили, надявам се да го задържите и да не се подведете по приказките на разни баби и познати. 😊

Последна редакция: вт, 16 ное 2021, 18:04 от VickyTaylor

# 2
  • Мнения: 4 002
Не слушайте разни плашещи ви бабки и лелки. Изкъпете го, заведете го на ветеринар за ваксини и обезпаразитяване. Няма никакъв проблем нито за животното, нито за вас, нито за бебето. Просто не трябва вие да му чистите тоалетната, докато не сте родили - друг проблем няма. Не е и проблем да влиза в спалните, освен ако не сте някаква гнуслива и не понасяте косми.
Ако все пак се поддадете на някоя истерична баба, която ви плаши с трипери, алергии и какво ли не - не го хвърляйте на улицата, това не е боклук, а живо същество - намерете му дом през някоя фейсбук група.

# 3
  • Мнения: 612
Котенцето е изкъпано, с противопаразитна каишка е и напудрено против паразити ( с това успяхме да реагираме през уикенда). До края на седмицата ще посети и ветеринар, разбира се. Мъжа ми изхвърля и почиства тоалетната. Реших да пусна темата, с надеждата да получа мнения като вашите, защото аз общо взето съм си наумила, че котето остава .. и просто май търся подкрепа Grinning
Днес се консултирах с лекаря си, като разбира се той каза категорично не, да го махам веднага, но за съжаление не чух нито една логична причина за това, просто той мразел животни Grinning

# 4
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Имаме няколко познати семейства, които имат домашни любимци преди да им се роди дете. Само при едните имаше проблем. Детето не можеше да понася косми. Странното е, че се случи като навърши десетина годинки. Съответно на животинката ѝ намериха ново семейство.

# 5
  • Мнения: 2 352
С 2 котки и дете е голяма забава. В началото само ходиха да подушат бебето. Сега вече е на 2г и 4м и много си играят. Имало е инциденти с одраскване ама дъщерята ги влачи за опашките Grinning Обяснявам, че животинката я боли и не може да прави така...
Редовно обезпаразитяване(вътрешно и външно) и ваксинация. Следващата ме АГ също искаше да ги махаме, но аз твърдо отказах.
Единствено ако котката проявява агресия към бебето, тоест нарочно го напада или ако се прояви алергия ще махна животните.

# 6
  • INFJ
  • Мнения: 9 333
Не виждам причина да махате котето. Имам много познати, които си гледат децата в компанията на животни. Аз също имам две котки, които не бих махнала по никакъв повод, когато имам дете. Евентуално бих им отрязала връхчетата на ноктите, защото инцидент все пак може да се случи по време на игра.
Животните възпитават добри качества в хората.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 745
lilyaa, изследвайте го за токсоплазмоза.

Моите деца (на 21 и 13г) израснаха с котарак.
При втората ми бременност гинеколожката каза "котарака да се махне". Пропуснахме. Направих изследване и на него и на себе си. Всичко беше наред.
Почина този юни на 19г.

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Да се включа по повод докторските "съвети" да се махне.
Живея в чужбина и през двете ми бременности никой лекар не ме е съветвал да го махна, при все, че съм отрицателна за токсоплазмоза. Единстврният съвет беше да не пипам тоалетната.
А като се роди синът ми, една акушерка посъветва мм да отнесе вкъщи едно носено боди от бебето и да го постави в някой ъгъл вкъщи, за да може котката да се запознае с миризмата на бебето предварително.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 361
Ние бяхме с две котки и бебе се в малък апартамент. Едното коте нападаше и драскаше бебето по лицето при всеки удобен случай. Принудихме се да им намерим нов дом. Много ми беше мъчно.Cry

# 10
  • Мнения: 6 764
Котките са специфични животни, всяка има свой характер. Много близки дечица отраснаха с котки в домовете, само едни приятели се разделиха с котката си. Беше изключително агресивна към бебето. Опитаха всякакви методи, но тя изпитваше силна ревност. По принцип и като сме им гостували, прояваваше агресия към нас, доста собственически се отнасяше към стопаните си. Та отиде да живее при баба и дядо. След като живеете в голямо жилище и ако няма непоносимост между коте и бебе, след няколко месеца ще трябва да пазите котето от бебето 🙂

# 11
  • Мнения: 2 379
Обожавам животни всякакви от малка. У дома сме с две деца, куче и котка. Всички живи,здрави, без алергии..... Ако не сте гледали до сега животинче, имайте предвид ,че котките са нощни животни,  то е и бебе, ще има нужда от игри, внимание, може да прави "бели", а може да е най-мързеливото коте. Може и да драска, особено като са малко не могат винаги да си прибират ноктите. Ако решите да го задържите( което ще е страхотно за всички), преценете дали и доколко ще ви стигнат силите и желанието. Имайте вариант за дом за котето ако някои ден се окаже ,че не е за вас или просто ви дойдат в повече грижи за бебе и коте бебе.

# 12
  • Мнения: 13
Според мен при правилна грижа за хигиената на котето няма проблем за детето. Дори напротив - хубаво е детето да израства с домашен любимец. Голямата ми дъщеря се роди малко след като си бяхме взели куче и никога не съм имала някакви проблеми в това отношение. Тя израстна като изключително грижливо и любвеобилно дете привързано към животни от всякакъв вид. Ако сте гледали котка преди още по-добре. Щом има и място у вас чудесно! Изкъпете котето, направете ваксинациите и обезпаразитяванията и всичко е 6  Grinning

# 13
  • Мнения: 19 687
Две кучета и две котки с бебе - проблеми никакви.

# 14
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Две кучета и две котки с бебе - проблеми никакви.

Това в апартамент ли?        Thinking

Общи условия

Активация на акаунт