Ужасни болки в корема

  • 783
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте.Момиче съм на 23 години и за няколко пъти,когато ми идва получавам нещо като кризисни състояние аз го наричам.Адски болки в яйчниците и отделни ми се ходи по-голяма нужда постоянно.И така като ходя до тоалетна малко поминава и след това пак много силни болки започват и това доста продължително време.Много горещо ми става,после много студено.Цялата пребледнявам и чак устата ми изтръпва.
Моля за мнения някой случвало ли му се е подобно нещо и ако да какво предприема,за да го избегне,защото болките са толкова силни,че имаш чувството че няма да издържиш и да изтърпиш.

# 1
  • Мнения: 201
Доктор .. АГ, гастроентеролог.
Може да са раздразнени черва, но се консултирайте с лекар.

# 2
  • Мнения: 321
Преди много години имах подобен проблем и ходих при гинеколог, доколкото помня ми беше изписала пробиотици и от тогава не съм имала проблеми.

# 3
  • Мнения: 35
Преди много години имах подобен проблем и ходих при гинеколог, доколкото помня ми беше изписала пробиотици и от тогава не съм имала проблеми.
Добре.А да попитам този пробиотик кога го пиете и приемахте ли и други болкоуспокояващи?

# 4
  • Мнения: 900
Болката като от усукване/претриване ли е?
Спазмолитик пила ли си и ако да - как ти е действал?

# 5
  • Мнения: 46 553
По кое време на менструалния цикъл се случва?

# 6
  • Мнения: 35
По кое време на менструалния цикъл се случва?
В началото,точно когато ми идва още първия ден.

# 7
  • Мнения: 46 553
Така и предположих.
Ами, това са менструални болки, на много жени им се случват.

Вземи си Нурофен фемина и го изпий, когато усетиш, че болката започва.

# 8
  • Мнения: 900
Може и спазмалгон или но-шпа.

# 9
  • Мнения: 46 553
Да пробва, но те са много слаби. При мен бусколизин, спазмалгон и но-шпа нямат никакъв ефект.

# 10
  • Мнения: 35
Да тези хапчета не ми действат като че ли.Пия енетра или оки,обаче сега се чудя,за да се случва така няма ли някакъв проблем и ако не тръгва от тези гинекологични неща.Въможно ли е да е от хормони,щетовидна жлеза или нещо от към корема?
Не знам през всички ли изследвания трябва да мина,за да се разбере дали всичко е наред или има някакъв проблем?
Просто много съм объркана и за това търся някакво мнение и заедно с твоя се надявам и решение.

# 11
  • Мнения: 46 553
Хормони и щитовидна не.
Прочети за първична и вторична дисменорея.

Аз след като родих се оправих. Често срещано е.

# 12
  • Мнения: 13 850
Заради цикъла за болките и са тип контракции, много много болезнени. Аз имах като млада такива. Дъщеря ми също. Мен ме освобождаваха от училище, а с дъщеря ми сме стигали до бърза помощ - не можеше да ходи от болки.  Помагаха инжекции със спазмолитик.
НСЧ е права. Дисменорея е. След раждане болките намаляват но не изчезват.

# 13
  • Мнения: 900
Ако спазмолитиците не действат поне частично - значи не са спазми (контракции) на матката или червата. Те не са болкоуспокояващи. Аз и затова попитах дали болката е като от усукване/претриване. Имала съм такава, но много добре знам, че е от червата. Менструалните са от същия тип, но доста по-слаби. В червата е била и все едно се разкъсват от пресукване и протриване.

# 14
  • Мнения: 35
Ако спазмолитиците не действат поне частично - значи не са спазми (контракции) на матката или червата. Те не са болкоуспокояващи. Аз и затова попитах дали болката е като от усукване/претриване. Имала съм такава, но много добре знам, че е от червата. Менструалните са от същия тип, но доста по-слаби. В червата е била и все едно се разкъсват от пресукване и протриване.
Добре.И има ли някакво решение при какъв доктор трябва да отида?

Общи условия

Активация на акаунт