Ужасни болки в корема

  • 789
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 580
Отиваш на гинеколог, за да направи преглед и да види дали има някаква друга причина, ако няма, търпиш и вземаш болкоуспокояващи, като пробваш различни, докато намериш кое действа конкретно при теб.
На мен ми изписаха противозачатъчни. Нямах болка с тях, но се сблъсках с много странични ефекти (хормонални, напълняване, кръвоизлив) и съжалявам, че ги пих.

Ако спазмолитиците не действат поне частично - значи не са спазми (контракции) на матката или червата. Те не са болкоуспокояващи. Аз и затова попитах дали болката е като от усукване/претриване. Имала съм такава, но много добре знам, че е от червата. Менструалните са от същия тип, но доста по-слаби. В червата е била и все едно се разкъсват от пресукване и протриване.
Според лекарите, при които съм била, при млади жени най-честата причина е високи нива на простагландини. Те предизвикват свиване на матката и помагат за разкъсване на лигавицата, за да бъде изхвърлена.
Имат същия ефект в/у червата, ректума и тазовата диафрагма, затова болката е такава.

# 16
  • Мнения: 13 892
Оплакването е в първите дни на цикъла. Ако са черва, то проблемите нямаше да са свързани точно с наличие на цикъл. Ако някога си имал такива болки няма как да ги наречеш слаби. Както казах мен ме освобождаваха от училище. Аз съм лежала на пода в класната стая, не можех да дишам межди пристъпите.  С дъщеря ми сме викали  бърза помощ, от болка й се беше парализирал крака и хората линейката бяха наясно че е възможна такава ситуация и че при такива болки орален и инжекционен прием за две различни неща. Посъветваха да намерим човек наоколо , който да й бие инжекции когато нещата са толкова зле. Така и направихме.

# 17

Общи условия

Активация на акаунт