Подготовка за малкия човек - тема 16

  • 35 146
  • 752
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 10 384
Протектори не съм ползвала, на мен ми запарват и ми шумкат. Файда от нам какъв матрак и чаршаф, като реално всичко с тоз найлон се затапва отгоре 🙄

# 631
  • Мнения: X
И аз нямам протектор, а да не говорим за непромокаеми чаршафи, за какво ги взимате?🙄
Не се ли ползват чак когато детето почне да спи без памперс?

За количката бях взела някакъв комлект на лорели много сладичък, но го направих, защото повече от 3ч ходихме навън. В началото слагах само пеленка.

# 632
  • Мнения: 2 736
Протектори взех от zatebebe,  видях ги като поръчвах мерино одеялата,  не съм го мислила толкова.
Бархет пелените  тук - две в комплект са плътни сякаш една идея от на Вис виталис.


На Вис виталис пелените, които взех - бархет са хубави, мекички.
Протекторите виждам, че са на същия производител

Не шумка протектора, този с памук отгоре, отдолу е помазан - смес някаква, не е груб, стои като дебела пелена.

# 633
  • Мнения: 2 161
Isi-andi, много бебета пият доста течности и пелените им пропускат. Има майки който минават през 10 марки докато намерят такива подходящи за тяхното дете. Та доста често при такива ситуации матракът се мокри
 От разлято мляко, вода, повърнато също.

# 634
  • София
  • Мнения: 6 219
Ако нямах протектор щях поне два пъти да трябва да сменя матрака. Връщане на мляко от новороденото, пропуски в пелените… аз разливах някакви мазила…

# 635
  • Мнения: X
Isi-andi, много бебета пият доста течности и пелените им пропускат. Има майки който минават през 10 марки докато намерят такива подходящи за тяхното дете. Та доста често при такива ситуации матракът се мокри
 От разлято мляко, вода, повърнато също.

Синът ми като малък не пиеше вода, не знаех, че кърмата стига и дадох чай и си пиеше доста течности на ден, сега също, но не ми е пропускал. Може би съм уцелила марката от първия път.

Попринцип се мисля за непохватна, но явно не съм. Може би е полезно.

# 636
  • Мнения: 10 384
Ем не знам, моите си спяха при мен, повръщаха да, даже на фонтан редовно.. Ама се мокреше само най-вече някоя завивка, не съм ги оставяла без надзор и реагира ако нещо се случва, да не е на леглото. Нищо му няма на матрака.
Памперси не са ми пропускали 🙄 ползвала съм всякакви даже едни насипни 2-3 качество, само на Памперс конкретно не съм.

# 637
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Как точно шушкат протекторите не разбрах аз? Не са торба от Била и са под чаршафа😁 И двата вида, които имаме се захващат плътно към матрака и са гумирани от долната страна. Имам протектори на спалните от преди да се появи детето, матракът все пак не се сменя всяка година.

Последна редакция: сб, 22 яну 2022, 08:17 от Вълшебство

# 638
  • Мнения: 563
Как точно шушкат протекторите не разбрах аз? Не са торба от Била. И двата вида, които имаме се захващат плътно към матрака и са гумирани от долната страна. Имам протектори на спалните от преди да се появи детето, матракът все пак не се сменя всяка година.
Има едни дето наистина леко шушкат, като найлон, но това е за кратко после материята омеква. Нашия за спалнята е такъв, хем се води по скъп... Защото като си купувахме матрака (въпреки, че е луксозен и не знам си какъв, не му се сваля горната част за пране) и аз реших да си сложим протектор... Не знам хората как не ползват протектори, нашия матрак стария се цапаше... Хора сме все пак, изпотяване, секс, докато кърмех се е случвало да се изцапа докато спя... Петната след време изглеждаха все едно тексаско клане е имало в спалнята... Хем съм си го прала с рейнбола... Основно за това го изхвърлих. Много по лесно е да има протектор та дори и да е перящ калъфа на матрака...
Да допълня дори не е спал сина ми при нас... За да има и от него петна...

# 639
  • Мнения: X
Различни хора, различни неща. Определено не упреквам хората които ползват протектори, просто казвам моето мнение😁

Така е хора сме, но аз някак си съм свиканала от малка каквото и да правя да го правя над завивката и само да спя под нея. Не ми се е случвало да се изпотя и да изцапам чаршафа, но сега ме поцети имахме един случай при секс където протектора нямаше да е излишен, но за щастие не беше на нов матрак, а на 15годишен та го сменихме.

# 640
  • Мнения: 204
Някой купувал/ползвал ли е GroSnuggle чувалчетата? Насочила съм се към такова, но ми се искаше да взема 1 тог, а са изчерпани от доста време. В момента има само 2,5 тога, дали няма да е твърде дебело? Все пак и ние не спим на 16 градуса в спалнята, камо ли с бебе.

# 641
  • Мнения: 626
Някой купувал/ползвал ли е GroSnuggle чувалчетата? Насочила съм се към такова, но ми се искаше да взема 1 тог, а са изчерпани от доста време. В момента има само 2,5 тога, дали няма да е твърде дебело? Все пак и ние не спим на 16 градуса в спалнята, камо ли с бебе.

Вижте в немския Amazon, много често тук като няма Gro продуктите, там са налични.

# 642
  • Мнения: X
Кога ще се ражда бебето? Синът ми спи на около 20-21 градуса с чувалче 2.5тог. Като съвсем малък спеше с пеленка (27.03.21), а лятото не беше с чувалче. Есента брше с чувалче 1тог.

# 643
  • Мнения: 204
Кога ще се ражда бебето? Синът ми спи на около 20-21 градуса с чувалче 2.5тог. Като съвсем малък спеше с пеленка (27.03.21), а лятото не беше с чувалче. Есента брше с чувалче 1тог.
Ами термина ми е 20.02, но от другата седмица сме в очакване вече. Притеснява ме, че 2.5 тога ще е доста дебел, а и най-вероятно ще се ползва месец най-много. Обаче времето вече ме притиска и накрая ще взема да поръчам, поне да съм спокойна, че има нещо като за начало. На сайта на Angel baby също не видях нищо подходящо в наличност. Другият вариант май са тези easyswaddle пеленки пак на същата марка. Дали стават за зимата?

# 644
  • Мнения: 2 604
Зависи от температурата у вас. 2,5 тог спокойно може да си се ползва и до 24градуса стайна температура, т.е. до пролетта или лятото, ако изолацията на сградата ви е добра (при нас лятото не става по-топло от 23-24 в нааай-голямата горещина, а най-често е 22), зимата и пролетта поддържаме с малко парно (подово парно е) оптималните за нас 20-22 градуса. В баните гледам да е 24. Та при такива температури 2,5 може да се ползва целогодишно като чувалчето на Алви например, варира се облеклото отдолу само. Ако обаче у вас става супер горещо, естествено че ще е само до ранна пролет.

Общи условия

Активация на акаунт