Цистоцеле, Ректоцеле, Пролапс на матката на 28 год.- ПОМОЩ!

  • 7 742
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 851
Ако имате съмнения за пролапс, задължително ще Ви опипат, за да проверят има ли и в каква степен свличане, също има и начин да се провери тонусът на връзките (съединителна тъкан), които крепят органите в тазовото дъно. Преди 2 месеца ходих при трима специалисти и трите прегледа минаха общо взето идентично. Само ехограф не е достатъчен в този случай.

# 31
  • Мнения: 15
Ако имате съмнения за пролапс, задължително ще Ви опипат, за да проверят има ли и в каква степен свличане, също има и начин да се провери тонусът на връзките (съединителна тъкан), които крепят органите в тазовото дъно. Преди 2 месеца ходих при трима специалисти и трите прегледа минаха общо взето идентично. Само ехограф не е достатъчен в този случай.

Благодаря за отговора,  може ло да кажете при кого сте ходили ако е в София,  аз съм записала преглед при препоръчан гинеколог, за годишния си профилактичен , а това се случва сега, след като съм записала часа.

# 32
  • Мнения: 2 851
Д-р Магунска в "Щерев", д-р Делчев в "Доверие" (има и частен кабинет в близост до Park Center, ако предпочитате да не чакате много, аз просто държах поне единия преглед да мине по фонд и да не го плащам) и д-р Танчев в "Токуда".

# 33
  • Мнения: 15
Д-р Магунска в "Щерев", д-р Делчев в "Доверие" (има и частен кабинет в близост до Park Center, ако предпочитате да не чакате много, аз просто държах поне единия преглед да мине по фонд и да не го плащам) и д-р Танчев в "Токуда".

Благодаря Ви

# 34
  • Мнения: 35
Здравейте и от мен, момичета. След второто раждане съм почти на 1000% сигурна, че и аз съм с цистоцеле. Дори е видимо, с огледалце. Напипвам го също така. Със сигурност ще ида и на лекар за потвърждение. Видях, че някои от Вас са писали преди доста време. Как е положението сега при Вас? Някой опериран от това да разкаже впечатления? Някой да даде кураж, че положението се е подобрили значително също няма да е лошо 😁

# 35
  • Мнения: 2 851
Преди колко време родихте?

# 36
  • Мнения: 35
Преди почти 8 месеца. Положението не е както беше в началото, подобри се. Не се напипва винаги, но още има такива моменти.

# 37
  • Мнения: 40
Преди почти 8 месеца. Положението не е както беше в началото, подобри се. Не се напипва винаги, но още има такива моменти.
Ако искате да си пишем на лични. Имам какво да ви разкажа.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 948
Butterfly, може ли да споделите вашия опит тук?
Аз съм след направена операция в чужбина, но твърде кратко след нея всичко си е по старому. Затова се интересувам от лечение в бг.
Благодаря Simple Smile

# 39
  • Мнения: 40
Butterfly, може ли да споделите вашия опит тук?
Аз съм след направена операция в чужбина, но твърде кратко след нея всичко си е по старому. Затова се интересувам от лечение в бг.
Благодаря Simple Smile

За жалост това се случва с всички такива операции рано или късно. Ако искаш пиши ми на лични.

# 40
  • Мнения: 1 102
Здравейте, преди 2 седмици родих 2рото си дете. На първия контролен преглед ми казаха, че имам смъкната предна стена на матката, но някакси междудругото след като казах, че съм имала 2 пъти изпускане по малка нужда, което беше първите дни. След това ми изредиха, че не трябва да вдигам тежести да правя клекове и забравих още какво. Казаха ми че опасността от пролапс била към менопаузата, но сега премисляйки доста се шашкам. Всички тези рестрикции с 2 малки деца, без да мога да ги вдигам активно и тн ме плашат. Като цяло и двете бременности минаха с мн болки в тазовото дъно, но сега забелязвам и болка в корема ниско долу.
Това от смъкната предна стена ли е?
Редовно правя упражнения на кегел и ми стана вече навик. Също мисля първия профилактичен (след 6м) да си го направя при д-р Танчев и да го разпитам по тези въпроси, дали ще е късно според вас?
Също това смъкване от естественото раждане ли си причинява или от слабостта на тазовото дъно още през бременността?
Възможно ли е да е от натискането на корема повреме на раждане(това обяснява и защо АГ беше толкова лаконична)? Всъщност обаче бебето беше едричко 4кг и още преди раждането не можаха да му измерят главата, защото била мн ниско и трудно стигаха до шийката, заради главата, тоест аз си обяснявам, че още тогава главата на бебето е била на практика пред влагалището ScreamSob

Последна редакция: чт, 27 окт 2022, 02:47 от blue_eyez

# 41
  • Мнения: 40
Здравей, това, че са те натискали по корема е допринесло със сигурност за влошаване на нещата. Едрите бебета, нормалното раждане, както и неправилното възстановяване след раждане са причините за пролапс. Навярно са имали предвид смъкната предна стена на влагалището, което означава, че се е смъкнал пикочния мехур и отделно матката. Сама можеш да провериш колко навътре стига шийката. Прави си упражненията. Лошото е, че тези неща с годините и особено в менопауза, когато естрогена спада се влошават.
Аз имам също смъкване след второто раждане и знам как се чувстваш. Рядко се говори за това и женското здраве е много неглижирано. Никой лекар не споменава риска от "нормалното" раждане.

# 42
  • Мнения: 1 858
2 седмици е много малко време. Аз около 20 дни след раждането като ставам или се въртя в леглото имах чувството, че матката ми се движи чак. Имах и проблеми с уринирането. Казах на гинеколога и той ми каза, че е много рано, матката още не се е прибрала, органите не са се наместили и няма как да се чувствам както преди бременността. И се оказа прав, възстанових се, сега няколко години по-късно нямам проблеми. Ходила съм на няколко гинеколога от тогава, никой не ми е споменавал да имам смъкване.
Наистина не е желателно да вдигате нищо по-тежко от бебето(но има значение и колко е голямо първото ви дете, все пак, понякога няма как). Правете си упражнения на Кегел, движете се без да се претоварвате и вижте как ще са нещата след месец-два поне.

# 43
  • Мнения: 1 102
Благодаря за отговорите! Май сте прави, може би е влагалището.
А противопоказно ли е носенето на стягащ колан? Единия път като се напишках всъщност бях с него. От една страна ми укрепва коремните мускули, но от друга сякаш увеличава налягането към тазовото дъно.
Също тези столове Емсела дали имат ефект, някой пробвал ли е?

# 44
  • Мнения: 23
Здравейте,

И аз съм със смъкване на пикочен мехур и ректум след първо нормално раждане (реално второ раждане, но първото беше секцио) на 36 год. Раждането беше продължително, бебето голямо.
Гинекологът, който ми констатира пролапса каза “все едно си родила 5 пъти нормално, а не веднъж”. Мен също много ме депресира фактът, че
не си говорим жените в България за този проблем, как се третира, как променя начина на живот и така нататък. Аз посетих няколко гинеколога и физиотерапевт за тазово дъно (Надя от Physiofit, силно препоръчвам!) и заключението беше, че в моя случай е рано/безсмислено за операция. Няма смисъл от нея, тъй като пролапсът може да се възобнови и да трябва нова операция след това. Мен тази идея ме плаши и не бих се оперирала.
Наскоро говорих с майка ми, оказа се, че и тя има. Така или иначе навсякъде пише, чв проблемът със слабата съединителна тъкан е наследствен.
Аз съм почти година след раждането. Взех да овладявам най-неприятните симптоми може би на около 9тия месец със следните мерки:
- пия колаген
- ежедневно правя кегел
- първите месеци правих упражнения с кегел тренажор (купих си го от Надя)
- първите месеци правих и упражнения вакуум всяка сутрин на гладно за прибиране на корема, съчетани с кегел
- започнах да ходя на водна аеробика (важно е да правите упражненията без дъно, да не стъпвате/подскачате по дъното на басейна, а да плувате с крака)

Вече нямам инконтиненция и усещам тежвстта от пролапса само в определени моменти, а не постоянно като в началото. Например в момента тежестта я усещам като хапна повечко и ми натежи от храната. Отделно имам болки при секс в голяма част от позите. Това не минава, май няма и да се промени. Съответно интимния ми живот рязко трябваше да се промени. Това си е едно от най-неприятните моменти според мен. И за самочувствието и за всичко. Много ме мъчи и това, че не мога да правя нищо с тичане и скачане (преди това тренирах активно). Но някак си с времето започнах да свиквам с тази мисъл. В началото бях много двпресирана…

Нещо много важно да кажа за току-що родилите - НЕ БЪРЗАЙТЕ ДА НОСИТЕ БЕБЕТО В СЛИНГ ОТ ПЪРВИТЕ ДНИ СЛЕД РАЖДАНЕТО! Според мен в моя случай това много допринесе Sad Никой не ме предупреди…

Общи условия

Активация на акаунт