От НОЕМВРИ много не остана, коя ли ще е следващата мама? - Ноемврийски мами 2021 - Тема 8

  • 13 253
  • 256
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Ще ми драснеш ли на лично малко по подробно какво е това нещо за махане на хемороида и как става ?
Иначе моята нямам идея колко кила е другата седмица ще е на педи и ще разбера , изписаха ни 2600 но МП не стават , аз нямам такива за новородени , често пробвам моите но все още има брутални луфтове в крачетата и ще почакам още малко.
Няма да купувам вече за новородени защото с 2-3 няма да се оправим.
Ползвам си биоразградими.
И купих гърне вече по редовно да се издържаме . Сега даже има в мама знае най добре  за естественната хигиена лайф.
Може би след месец ще са ни ок пелените ни Simple Smile
И аз ям хуск цялата бременност да боря запека, трябва да се приема с много вода иначе ще има обратен ефект! А аз като бременна и вода не можех да пия мниго, ставаше ми тежко. Сега съм учудващо по-малко кг от преди бременността, направо не е за вярване...не че пак не съм си дебела. Хемороидите не ги ревете, аз след предишната бременност ходих на проктолог и с банд лигиране ми ги махнаха. Сега не знам как ще е, ще изчакам да мине време, имах някакви, които обаче може и да са се поприбрали, ако не ги усещам хич няма да се занимавам с тях. Бочи, твоята колко кг е, мина ли на многократните. Моят го изписаха само 3300, но сме си само на такива, аз имам обаче и малки пелени за новородени, основно сме с тях. От едноразмерните на поп ин са ни ок, едни други всичко в едно идват малко големички... ама пак става.

# 241
  • Мнения: 782
На мен ми остават 2 кг., 22 ден след секциото, но съм мека. Имам загуба на мускулна маса и тонус. Поне някакъв стречинг ми се иска скоро да правя.
Днес с Алекс бяхме на първия преглед. Бяха го изписали 3150, а вече е 3910, така че кърменето ни е успешно. Пораснал е и с 2 см. От вчера бях подготвила за всеки случай кърма в шише, в случай че не успеем да се накърмим преди часа, че понякога нали ни отнема по час и нещо, но не се наложи.

# 242
  • Мнения: 398
Момичета някоя от вас с мнение за чая на Хип за кърмачки?? Едвам изцеждам 90мл за храненето и тоо от дясната гърда..в другата няма никой..по 20мл най-много... Та ако някоя е пробвала чаяя ще се радвам да сподели

# 243
  • Мнения: X
по добре лактана а не чай

# 244
  • Мнения: 141
Момичета някоя от вас с мнение за чая на Хип за кърмачки?? Едвам изцеждам 90мл за храненето и тоо от дясната гърда..в другата няма никой..по 20мл най-много... Та ако някоя е пробвала чаяя ще се радвам да сподели

Аз съм доволна от чая на Хип. Пия го сега, пиех го и с второто дете. Кърмен е до 1.3 години. Е, едва ли от чая, но все пак смятам, че има ефект. Гледах на Билек, че има и мислех и него да пробвам.

# 245
  • Мнения: 360
В началото пих чая на Хип, преди кърмене и си имаше ефект, след това си взех и лактеса плюс и от него имаше ефект, но той не е ок за хора с проблеми с щитовидната жлеза. Все пак от една лекция на Ася разбрах че не е много ок да се прекалява с тези чайове в началото понеже все още се напасваме с бебета тогава и се регулира кърмата.

# 246
  • Мнения: 782
Аз също пия на Хип. Не знам дали има ефект, но е приятен и ми харесва един път дневно да го пия. Първата седмица след изписването пиех по два пъти.

# 247
  • Мнения: 747
Аз зсаега спрях чая, взела съм си някакъв обикновен за кърмещи. Чувствам, че засега имам мляко и ще го вкарам като намалее евентуално.
Бебетата ви усмихват ли ви се, фокусират ли ви? При нас имаше няколко усмивки, но по-скоро провокирани от гласовете, а не от образа. А и не съм сигурна дали не са случаини. А от две дена в просъница се случва да се засмее с глас. Толкова е сладко едно малко бебенце, а се смее.

# 248
  • Мнения: 360
Ох много искам вече да го видя и чуя този смях не случайния, но за сега усмивките май са си само случайни. Иначе Алекс вече следи с поглед. От тук разбрах за тези черно-бели карти и го тествах, още първата която показах я проследи. После баща му го държеше на ръце и си местеше главата и така и него проследи.
Момичета вие какви витамини пиете? Аз си приключих тези от бременността и сега се чудя дали да си взема. Имам омега 3 от 900 мг и б12 на Better you останали и се чудя дали e ок да си ги доизпия

# 249
  • Мнения: X
абсолютно е ок да см ги изпиеш и даже си е нужно да си продължиш като при бременност защото за кърмата са важни Simple Smile А стойностите в последния срок доста падат независимо че пиеш . Аз също мъча тука да не ги забравям . Бях толкова стриктна ама сега направо никаква ме няма. Само пробиотика е проблемен понякога защото може да подува гърдите .

# 250
  • Мнения: 1 694
Аз Хуск пия разтворен в чаша вода и след това още една чаша с вода. Не ми е гаден, има страхотен ефект. Имам едни два килограма за сваляне, обаче и аз съм една мека и разширена в таза, мислех си, че с предните две бременности съм достигнала лимита на разширяване, но уви.
Моята нещо не будува много, чак взех да се притеснявам. Тъкмо беше започнала 2-3 дни и сега пак иска само да спи, будуването й е 10-15 Мин след сукане и минава в хленцане, че й се спи, а спането й не винаги е качествено. Иначе много смешно проследява големия си батко - той ходи вкъщи с една черно-бяла блуза и е като ходеща тренинг карта Simple Smile
Може ли и на мен информация за тази процедура при проктолога? Да знам какво да очаквам

# 251
  • Мнения: X
Милк е точно така го пих и аз и направо отидох в банята ако се сещаш . Някой ми беше казал че си го слага в палачинка и може така да пробвам но не знам колко е ефикасно де

# 252
  • Мнения: 782
Най-ефикастният начин за прием на хуск е този, който е написала Milk choc, като течностите за деня следва да се увеличат, понеже набъбва в стомаха. Може да се използва и в разни печива като заместител на брашно. Има доста нисковъглехидратни рецепти с хуск. Майка ми го е прибавяла и в хляб.
Аз си продължавам да пия витамините ПремамаДуо. Хубаво е в следродилния период да се приемат витамини.
Алекс често се усмихва, но все още е случайно. Най-много се усмихва, когато се отпуска при сукането или докато спи. Много ми е сладичко. 😊 Опитва се вече да следи и с поглед.

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 04:14 от Pischi

# 253
  • Мнения: X
да бе той е най ефикасен ама аз не мога да го поема Simple Smile в печива не е ли ефикасно ?
Иначе ви черпя за 30 тия си рожден ден виртуално 🎂

# 254
  • Мнения: 3 221
Честито Бочи!!
Момичета декември е, да се местим ли вече в "родени 2021" ?

Общи условия

Активация на акаунт