Загуба на обоняние след настинка

  • 2 396
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте,разболях се от нормалните неразположения през есента.Нищо особено лека хрема, главоболие и болки в мускулите.Температура не съм имала.Липса на вкус и обоняние (винаги съм така, когато имам хрема).От неделя съм без обоняние, днес е петък и го няма никакво.Носът ми е леко запушен,но нищо сериозно.Въпросът ми е,не трябва ли вече да се възвърне обонянието, отдавна не съм боледувала и вече не помня, колко време отнема.Пък и сега покрай този Ковид се панирам.Трябва ли се притеснявам,или просто да изчакам? Да ходя ли на лекар? Моля за съвет.

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Направете си тест.

# 2
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Не мога да повярвам, че за близо 2 години хората още не знаят какво да направят при симптоми на ковид. Чак тролски ми звучи темата.
Обадете се на личния си лекар по ТЕЛЕФОНА. Той ще ви издаде направление за pcr и ще ви даде номер. Слагате маска и отивате до най-близката лаборатория да ви направят тест. Прибирате се и чакате резултат. Сведете контактите до абсолютния минимум докато е необходимо.

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 348
Обикновените настинки и симптоми на хрема, не водят до загуба на обонянието.

# 4
  • Мнения: 46 510
Колко дни са минали от първите симптоми? Ако са по-малко от 12, направете тест за ковид. Това е трябвало да направите още на 3-тия ден.

Аз губя обоняние при абсолютно всяко боледуване, ако слагам капки за нос. Но се връща веднага, щом ги спра. При ковид е различно.

# 5
  • Мнения: 575
Почти сигурно е че имате ковид , Аз когато боледувах от ковид , ми изчезна обонянието и вкуса за един месец без да преувеличавам , абсолютно нищичко не усещах беше ужасно , за чревоугодник като мен :/ Но разбира се важното е че го изкарах леко, без температура,имах страшни болки в главата и тялото и адско втрисане ,доста време продължи..

# 6
  • Мнения: 52
Почти седмица,аз съм от дете така,имам ли хрема ми изчезва обонянието.

# 7
  • INFJ
  • Мнения: 9 348
Явно искаш някой да те успокои, но едва ли ще се случи, имайки предвид ситуацията...

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Просто се твствай, толкова ли е сложно?

# 9
  • Мнения: 46 510
Почти седмица,аз съм от дете така,имам ли хрема ми изчезва обонянието.
Ковид протича като всеки друг вирус. Т.е. няма как да го различите без тест. Задължително направете и се изолирайте, докато излезе резултатът.

# 10
  • Перник
  • Мнения: 4 863
mimi8874, аз съм губила вкус и обоняние преди години заради възпален синузит. Мислех, че никога повече няма да си върна сетивата. При всяка хрема също се притъпяват, но се връщат след като премине. След ковида се върнаха малко по-бавно (за около месец).

Чуйте се с личния си лекар, поискайте направление за ПСР. Погледнете нещата от положителната страна - ако все още нямате зелен сертификат, ще се сдобиете с такъв Simple Smile

Бързо оздравяване!

# 11
  • Мнения: X
И аз съм на мнение, че просто трябва да си направи тест. Може и от аптеката да си вземе, ако не й се ходи в лаборатория.
Но аз също при всеки вирус си губя обонянието и вкуса. Не съм имала случай в живота си да съм била болна (грип или по-силна настинка) и да не съм си губила обонянието и вкуса. И мислех, че всички са така...

# 12
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Аз също при наличие на повече секрети губя обоняние и вкус, но на моменти ги усещам, например при промяна на температурата, позицията на тялото, издухване на носа и т.н., обаче при Ковид е различно, защото се засяга център в мозъка. Според мен човек, който е губил обоняние и вкус, поради наличието на много секрети, синузит и т.н. много лесно може да усети, че нещи не е както трябва.

# 13
  • Мнения: 25 737
Почти седмица,аз съм от дете така,имам ли хрема ми изчезва обонянието.
Само, че сега едва ли е просто хрема щом си пуснала и тема.
Направи си тест, какво толкова?

# 14
  • Мнения: 52
Благодаря на всички за коментарите! Днес ще си направя антиген тест

Общи условия

Активация на акаунт