Делене на сметки

  • 19 839
  • 997
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 17 402
Не. Не искам да ощетявам неговото. Написала съм го ясно. Няма как той да оправя моята наследствена маса Simple Smile
Е, има и друг начин. Отказ от наследство, който се прави, когато се стигне дотам да наследиш.

Това не променя отношението ми към факта, че детето дели с родител/съпруг. Повтарям се.

# 481
  • Мнения: 14 670
Добре, че не съм дребнава, щото като се замисля ...то аз съм за всичко и мъж нямаше да имам. Почнат ли да се правят сметки, кой колко, по- Добре  сам си живей.
Не е точно така.
Ако човекът до теб не те допълва, а само дели това и онова и/или действа на принципа моето и общото- немедлено да му покажеш вратата.

# 482
  • Мнения: 12 627
Добре, че не съм дребнава, щото като се замисля ...то аз съм за всичко и мъж нямаше да имам. Почнат ли да се правят сметки, кой колко, по- Добре  сам си живей.
Не е точно така.
Ако човекът до теб не те допълва, а само дели това и онова и/или действа на принципа моето и общото- немедлено да му покажеш вратата.
Амии аз правя сметки, така че направо тръгвам към вратата. Wink Simple Smile

# 483
  • Мнения: 14 670
Стой, дай да ти сипя едно кафе Grinning
Писах
а само дели това и онова и/или действа на принципа моето и общото

Има доста голяма разлика.
Сметки и аз правя, много пъти съм писала, че за мен е интелектуално ненормално да не се правят никакви сметки. Но пък и другата крайност - само сметки да се правят - не е ок.

# 484
  • Мнения: 7 319
Налциса  ,Значи, ако тоя човек те е гледал 15 години и е давал всичко за теб, дори една сметка да платя вкъщи, моите пари си бяха за лично ползване и в един момент му умира бизнес  ,работа, и сега няма повече възможности да изкарва такива  пари, не е ли редно да върна сега жеста. Колкото и да не ми е кеф, но заради децата поне. Или да се врътна и да плюя на всичко, което ми е давал през тия години. Ами живота е колело и палачинката се върти. Трябва да сме лоялни и да не забравяме кой  какво е направил за нас.

# 485
  • Мнения: 775
Излиза, че урбанизацията е причина за женчовизацията на мъжете. Така, че която жена търси истински мъж, да ходи на село. Simple Smile

Между другото, социалният натиск върху мъжете също се променя. Вече им въздейства, ако се появяват в обществото (урбанизираното) без да са епилирани, с неизряден маникюр и прическа. А като гледам нахлуването на разбеснелия се джендъризъм в живота ни, утрешен ден ще е срамно и дори престъпно да се изричат такива думи като "пол" и "мъж".

# 486
  • Мнения: 5 594
Излиза, че урбанизацията е причина за женчовизацията на мъжете. Така, че която жена търси истински мъж, да ходи на село. Simple Smile

Между другото, социалният натиск върху мъжете също се променя. Вече им въздейства, ако се появяват в обществото (урбанизираното) без да са епилирани, с неизряден маникюр и прическа. А като гледам нахлуването на разбеснелия се джендъризъм в живота ни, утрешен ден ще е срамно и дори престъпно да се изричат такива думи като "пол" и "мъж".
Мъжете/жените от село не са на 100% сгодна партия. И те си имат трески за дялане. Не са по-добри или по-лоши от мъжете/жените от градовете. Генарализиране е неуместно.
Болднатото влияе, на който му се поддава.

# 487
  • Мнения: 14 670
Налциса  ,Значи, ако тоя човек те е гледал 15 години и е давал всичко за теб, дори една сметка да платя вкъщи, моите пари си бяха за лично ползване и в един момент му умира бизнес  ,работа, и сега няма повече възможности да изкарва такива  пари, не е ли редно да върна сега жеста. Колкото и да не ми е кеф, но заради децата поне. Или да се врътна и да плюя на всичко, което ми е давал през тия години. Ами живота е колело и палачинката се върти. Трябва да сме лоялни и да не забравяме кой  какво е направил за нас.
Условието 'издръжка в продължение на дългогодишен брак' променя уравнението. Аз говоря за случая млада връзка тип съжителство, без деца, в която уж всеки работи и допринася, но всъщност единият не се стресира и натоварва в свободното си време за сметка на другия.

Излиза, че урбанизацията е причина за женчовизацията на мъжете. Така, че която жена търси истински мъж, да ходи на село. Simple Smile

Между другото, социалният натиск върху мъжете също се променя. Вече им въздейства, ако се появяват в обществото (урбанизираното) без да са епилирани, с неизряден маникюр и прическа. А като гледам нахлуването на разбеснелия се джендъризъм в живота ни, утрешен ден ще е срамно и дори престъпно да се изричат такива думи като "пол" и "мъж".
Не знам кое село си сменил за улица с червени фенери, ама вземи да направиш още една смяна.
Впрочем, джендъризмът е точно жената да е боса, бременна и до печката, мъжът да цепи дървата. Поне тролете умно.

# 488
  • София
  • Мнения: 19 143
Ох, разбеснелия се джендъризъм....Ще падна, точно в България така се е разбеснял... Да, има кифльоци, но ми се струват повечето от учениците
Макар че да, днес се кефех на гледката на един индивид с модерно якенце, качулка и.....голи глезени над кецовете Карл Лагерфелд.(чакаше рейса)

# 489
  • Мнения: 21 270
Налциса  ,Значи, ако тоя човек те е гледал 15 години и е давал всичко за теб, дори една сметка да платя вкъщи, моите пари си бяха за лично ползване и в един момент му умира бизнес  ,работа, и сега няма повече възможности да изкарва такива  пари, не е ли редно да върна сега жеста. Колкото и да не ми е кеф, но заради децата поне. Или да се врътна и да плюя на всичко, което ми е давал през тия години. Ами живота е колело и палачинката се върти. Трябва да сме лоялни и да не забравяме кой  какво е направил за нас.


То е редно, ама ако си била с никакви, или пренебрежимо малки доходи как ще върнеш жеста, дори и да искаш. На много хора им се е случило - спешно търсене на работа, или по-добре платена такава, катаклизмите обикновено идват и с допълнителни разходи...абе не е лесно.

# 490
  • Мнения: 775
Не я ли знаете тая - "Заиграе ли мечката в двора на комшията..."?

# 491
  • Мнения: 2 921
Моят старият беше с 2 леви ръце. Казваше: Аз за архитект съм учил, другото не го мога. Няма нещо, което той е правил преди по къщата и колата да не мога да го направя и аз. (И да къща е. Има си и покрив и всичко друго изброено, не е като апартамент.) Простете ми еманципацията, ама нямам друг избор! Сама съм.
Сега обаче ситуацията си има своите предимства, защото преди татко казваше: "Имаш си мъж за тия работи." - и не идваше да ми помага. Сега идва, когато имам наистина нужда. Simple Smile

# 492
  • Мнения: 12 627
Това с урбанизирането не мисля да има много общо с деленето на сметките в едно домакинство.

# 493
  • Мнения: 217
Според мен, когато си попаднал на такъв човек за който са нужни адвокато да се разберете, по добре драсни чертата и се радвай, че си се отървал. Започни на чисто.
Под моста в кашон не е много чисто. Само казвам.
В цивилизована страна от дома ти дори и общ няма как да те изгонят. Може и да не вземеш полагащото ти се, но ограничителна заповед лесно ще вземеш ако се наложи.

Цитат на: Ravenna
Моят старият беше с 2 леви ръце.
Простете ми еманципацията, ама нямам друг избор! Сама съм.
Сега обаче ситуацията си има своите предимства, защото преди татко казваше: "Имаш си мъж за тия работи." - и не идваше да ми помага. Сега идва, когато имам наистина нужда.
С две думи пак до мъж опря, няма значение че е татко. Wink

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 16:03 от COVID

# 494
  • Мнения: X
Равена и за други работи е опряла за мъж, но все недостойни се оказват.

Общи условия

Активация на акаунт