Делене на сметки

  • 19 943
  • 997
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 35 104
Един мъж решиш ли, да те дразни - нищо не мож те спря.
За ко ви е?

# 451
  • Мнения: 217
Равене не наясно кое и как се дели при развод и в Канада. Дели се по равно само общото, не и личното. Което можеш да докажеш с документи, че е твое.
Раздяла по взаимно съгласие е съвсем друга бира. В този случай може да вземеш и последната риза от гърба на бившия си партньор. Просто защото той е готов да ти я даде с радост, само и само да се оттърве от теб. Simple Smile
Бе бях си обещала да не ти отговарям, ама... Даваш подвеждаща информация дали поради незнаене или умишлено, нямаш оправдание!
Ти развеждал ли си се в Канада? Познаваш ли законите?
Не говоря за развод по взаимно съгласие, а в общия случай.
Няма мое-твое! Всичко се дели поравно. Ако излъжеш и укриеш сметка, и другият го открие, носиш наказателна отговорност.
Дели се по-равно друг път.
За съжаление познавам две "бивши" семейства в които жената се чуди как да вземе поне полагащото и се - половината.
По принцип може и да стане ако се изръси дестки хиляди за добър адвокат който се е трогнал и наеме екип да търси сметки и да доказва че са придобити по време на брака.

# 452
  • Мнения: 2 925
Дели се по-равно друг път.
За съжаление познавам две "бивши" семейства в които жената се чуди как да вземе поне полагащото и се - половината.
По принцип може и да стане ако се изръси дестки хиляди за добър адвокат който се е трогнал и наеме екип да търси сметки и да доказва че са придобити по време на брака.
Да, всичко се доказва. И трябва да се наеме адвокат при спор. Съгласна съм. Аз казвам, как е според закона. Адвокатите по принцип не са много чувствителни и трогващи се. За тях това е бизнес. Трябва да се плаща. Нищо не се получава наготово, без да си положил усилия за това.

# 453
  • Мнения: 217
Дели се по-равно друг път.
За съжаление познавам две "бивши" семейства в които жената се чуди как да вземе поне полагащото и се - половината.
По принцип може и да стане ако се изръси дестки хиляди за добър адвокат който се е трогнал и наеме екип да търси сметки и да доказва че са придобити по време на брака.
Да, всичко се доказва. И трябва да се наеме адвокат при спор. Съгласна съм. Аз казвам, как е според закона. Адвокатите по принцип не са много чувствителни и трогващи се. За тях това е бизнес. Трябва да се плаща. Нищо не се получава наготово, без да си положил усилия за това.
Да, но реалноста е малко по друга. Как ще стане това работеща, едвам връзваща двата края, изоставена майка да почне да се ръси и хиляди за адвокат с надеждата да вземе нещо, евентуално.
Държавите са пълни с неработещи закони.

Според мен, когато си попаднал на такъв човек за който са нужни адвокато да се разберете, по добре драсни чертата и се радвай, че си се отървал. Започни на чисто.

# 454
  • Мнения: 2 925
Да, но реалноста е малко по друга. Как ще стане това работеща, едвам връзваща двата края, изоставена майка да почне да се ръси и хиляди за адвокат с надеждата да вземе нещо, евентуално.
Държавите са пълни с неработещи закони.

Според мен, когато си попаднал на такъв човек за който са нужни адвокато да се разберете, по добре драсни чертата и се радвай, че си се отървал. Започни на чисто.
Реалността е, както си я направиш. В Канада законите са работещи. Специално за жени има подпомагащи организации, които оказват безплатна юридическа помощ. Пак трябва да се доказва обаче. (Да отворя скоба. Говорим за бракове с голяма продължителност, където съпрузите са с равен принос. Не можеш да имаш претенции, ако си дошла наготово и сте се разделили след 1-2 години.) 
Има един единствен технически проблем. Не можеш само опинците на бедняка да вземеш. Ако партньорът обяви несъстоятелност и излезе на социална помощ, дори и за издръжка не можеш да се пребориш.
Много българи, а и не само българи го правят.
Само че трябва да свикне с идеята, че така ще живее до края на дните си.
Ако започне легална работа парите са изискуеми със задна дата.

# 455
  • Мнения: 775
Но действително социалния натиск не действа върху мъжа що се отнася до домакински задължения, а само върху жената - дори, ако и двамата работят на пълен работен ден. Ако един дом е занемарен, веднага реакцията е "Ау, каква е тази жена дето живее тука да остави такава кочина" (примерно), а не "Какъв мъж е тоя дето оставя чинии в мивката 4 дена по ред и не се сеща една прахосмукачка да пусне"... Даже напротив, веднага мъжа ще бъде ожален на каква мърла е попаднал.
Така е, защото същият този социален натиск не действа върху жената когато, да речем, покривът е протекъл, оградата е паднала, вратата нещо не се затваря добре, кран протекъл, плочките напукани и счупени в банята, ливадата неокосена, дървата ненацепени, въглищата неприбрани и ред още такива нещица. Simple Smile

# 456
  • Мнения: 6 575
Е, хайде сега.. в апартамент няма как да ти протече покрива, нямаш ограда и ливада, плочките в банята ги лепи майстор, има съвременни начини за отопление, които не включват дърва и въглища.. Тези неща ниха важали ако живеехме преди 100 години на село. Ама сега не ти върви номера, сори.

# 457
  • Мнения: 17 407
Не съм виждала апартамент, обособен самостоятелно, извън жилищна сграда. С покрив и всички проблеми, произходждащи от кофти и нетолкоз кофти строителство, общи части и т.н.
Направо е песен да живееш в апартамент.
На теб какъв точно ти е проблемът с чуждите мъже, щом твоят е ок?

# 458
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 892
Но действително социалния натиск не действа върху мъжа що се отнася до домакински задължения, а само върху жената - дори, ако и двамата работят на пълен работен ден. Ако един дом е занемарен, веднага реакцията е "Ау, каква е тази жена дето живее тука да остави такава кочина" (примерно), а не "Какъв мъж е тоя дето оставя чинии в мивката 4 дена по ред и не се сеща една прахосмукачка да пусне"... Даже напротив, веднага мъжа ще бъде ожален на каква мърла е попаднал.
Така е, защото същият този социален натиск не действа върху жената когато, да речем, покривът е протекъл, оградата е паднала, вратата нещо не се затваря добре, кран протекъл, плочките напукани и счупени в банята, ливадата неокосена, дървата ненацепени, въглищата неприбрани и ред още такива нещица. Simple Smile
Действа, действа, и върху жените действа когато мъжът е с две леви или просто е принц, който нищо не пипва. Не си ме видял как цепя дърва, отпушвам канали и тоалетни, сменям брави и всякакви такива мъжки нещица. Wink

# 459
  • Мнения: 6 575
Оффф и като протече покрива в жилищна сграда, сигурно мъжете от всички апартаменти се качват и почват да разливат смола... Ще падна от смях.
Аз проблем нямам. Забавлявам се във форума докато си пия кафето. Ама доза реалити чек не е излишна никому. Поне жената на този потребител може да остане доволна, ако се освести и спре да "цепи дървата" и започне понякога да мие чинии примерно.

# 460
  • Мнения: 17 407
Докато се мъчиш да сравняваш дини с круши винаги ще имаш проблем. Дори като  се забавляваш.

# 461
  • Мнения: 14 862
Според мен, когато си попаднал на такъв човек за който са нужни адвокато да се разберете, по добре драсни чертата и се радвай, че си се отървал. Започни на чисто.
Под моста в кашон не е много чисто. Само казвам.

# 462
  • Мнения: X
Действа, действа, и върху жените действа когато мъжът е с две леви или просто е принц, който нищо не пипва. Не си ме видял как цепя дърва, отпушвам канали и тоалетни, сменям брави и всякакви такива мъжки нещица. Wink
И същевременно се оплакваш как няма един свестен мъж, че да не се занимаваш с мъжки дейности. Който същевременно да се занимава с женски дейности, грешка, с битовите дейности, които засягат и двамата, докато печката бумти благодарение на мъжките такива.

# 463
  • Мнения: 12 790
Знаем, знаем, жените са за ежедневните и лесни неща, а мъжете - за важните и трудни неща, като избухнал вулкан, паднал метеорит, зомби апокалипсис...

П.П. А шегата настрана, аз съм човекът, който се изморява повече, а мм  - по-малко, с всички произтичащи последствия. Ама да е гледал, като се е женил, братче... Wink

# 464
  • Мнения: 14 862
На чужд гръб и 100 тояги са малко. Поредната тема по въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт