Делене на сметки

  • 19 975
  • 997
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 19 306
Да, Равена, така е в БГ. Най-много при развод да ти остане жилището /на което ще плащаш сметките/ и малко издръжка на децата.
Въобще в БГ сама жена с две деца е....едно гадно предизвикателство, най-меко казано.
Да, но имаш жилище. Ако са непосилни сметките - взимаш съквартирант. Или се изнасяш с децата в 1 стая, а жилището - под наем. А, забравих и издръжката, която би трябвало да е не 100, а 50% от нуждите на децата, другата половина трябва ти да осигуриш.

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 14:38 от Cuckoo

# 436
  • Мнения: 17 409
Аз пък не мога да се примиря с това, че децата делят имущество с другия родител или съпруг/а. По таз причина не желая съсобственост и брак с мъжа си, поне докато не си уреди въпроса с наследствената маса (да си иде там, където ѝ е мястото - при детето).

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 14:43 от Дренка

# 437
  • Мнения: 5 702
Всеки с проблемите си.

# 438
  • Мнения: 6 970

В днешни дни е тъпо да се парадира с това, че домакинската работа жената се товари и ....
Е, като и аз ходя на работа сумарно по 10 ч на ден (често 6 дни в седмицата) и ме няма вкъщи, няма как само аз да си я върша самичка.
Когато бях с гъвкаво работно време и често си работех от вкъщи, имах и много почивни дни, редовно като той се прибере от работа го чакаше лъснат дом, изпрани дрешки, вечеря и сложена маса, и тн., но във времена, в които и двамата работят на пълен работен ден е абсурдно само единия да влачи останалата работа. Wink

И как да не товари? Да, не пера на тепавицата и не готвя на котле над огън, нито обезглавявам кокошки в двора, но хванеш ли се да чистиш един тристаен апартамент, да чакаш пералня, да простираш, да се хванеш да готвиш с цялото необходимо време за това, си е хамалогия и със сигурност не е почивка за след работа.

Винаги ми е било интересно как става така, че уж мъжете са силния пол, ама след 8-10 ч на работа те сядат да почиват "заслужено", а жените след същите 8-10 ч на ден те първа стягат кръст и сили, и започват на втория фронт.

# 439
  • Мнения: 5 702
Не се връзвай, той си призна, че провокира.
Общо взето провокаторите в темата са повече от един.Joy

# 440
  • Мнения: 17 409
Кои са тез мъже, дето сядат заслужено? Дайте да броим. И ако жените им търпят това, значи има защо.

# 441
  • Мнения: 5 702
Дренка и ти ръчкаш огъня. Сеир да има.

# 442
  • Мнения: 6 970
Не се връзвай, той си призна, че провокира.
Общо взето провокаторите в темата са повече от един.Joy
A, видях, ама си викам да се изкажа след интересния пост на НСЧ. Grinning Баба ми ми е разказвала сходни истории за своето детство. Не им е било лесно със сигурност, но по други причини. Днешната жена сякаш трябва да огрее навсякъде.

Дренка, не знам, моят седеше пък в един момент, като видя, че няма да останат нещата по старому, взе, че стана. Grinning Но действително социалния натиск не действа върху мъжа що се отнася до домакински задължения, а само върху жената - дори, ако и двамата работят на пълен работен ден. Ако един дом е занемарен, веднага реакцията е "Ау, каква е тази жена дето живее тука да остави такава кочина" (примерно), а не "Какъв мъж е тоя дето оставя чинии в мивката 4 дена по ред и не се сеща една прахосмукачка да пусне"... Даже напротив, веднага мъжа ще бъде ожален на каква мърла е попаднал.
Въпреки че във всяко друго отношение възприятието за жените е променено (кариера, необходимостта да изкарват пари, развитие и тн), в това отношение не е мръднало. Simple Smile

# 443
  • Мнения: 217
Ние сме едно общо и имаме обща сметка в която отиват и двете заплати. Едната докато работех само аз.
Не мога да си представя да делим кой какво ще плаща.

Отделно имаме и лични (спестовно-осигурителни) съобразени със законодателството на страната в която живеем - Канада, където отиват спестени пари и се приспадат от данъци.

Принципно аз съм спестовния, но и тя не е по разхищенията. И двамата имаме достъп до сметката и всеки харчи за каквото сметне за добре.

# 444
  • Мнения: 4 966
Деленето на сметки (разходи) е счетоводство. В един момент започваш да начисляваш.. време, труд и т.н.!
Не случайно, рядко просъществуват бизнес начинания между приятели!
Какво остава между конкубини!

# 445
  • Мнения: 17 409
Жена, която не може да съвместява много в малко е под въпрос, да. Стига с тоз социален натиск, живейте си сами.

# 446
  • Мнения: 6 970
Жена, която не може да съвместява много в малко е под въпрос, да.
А мъж, ако не може не е под въпрос, а? Grinning

# 447
  • Мнения: 17 409
Не. От тях не бива да се очаква същото.

# 448
  • Мнения: 2 928
Равене не наясно кое и как се дели при развод и в Канада. Дели се по равно само общото, не и личното. Което можеш да докажеш с документи, че е твое.
Раздяла по взаимно съгласие е съвсем друга бира. В този случай може да вземеш и последната риза от гърба на бившия си партньор. Просто защото той е готов да ти я даде с радост, само и само да се оттърве от теб. Simple Smile
Бе бях си обещала да не ти отговарям, ама... Даваш подвеждаща информация дали поради незнаене или умишлено, нямаш оправдание!
Ти развеждал ли си се в Канада? Познаваш ли законите?
Не говоря за развод по взаимно съгласие, а в общия случай.
Няма мое-твое! Всичко се дели поравно. Ако излъжеш и укриеш сметка, и другият го открие, носиш наказателна отговорност.
Не само това, ами парньорът с по-ниски доходи има право на издръжка само заради разликата в доходите, както и право върху разликата на частните ви пенсионни фондове.
Грижата за децата е нещо съвсем отделно.

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 21:29 от Ravenna

# 449
  • Мнения: 6 970
А какво се очаква от тях в такъв случай?

//А, не знам. Ние си живеем добре заедно... вероятно, защото той не е мърда и се сеща да се включи достатъчно, че да не се чудя кое по-напред и мога да поседна с форум/книга вечер все пак. А постоянно четем за жени, които нямат тази опция.

Общи условия

Активация на акаунт