Вие плащате ли сметки на родителите си?

  • 12 746
  • 270
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравей днес си гледах данъка на автомобила и какво да видя платен за половината а другата на татко без да искам съм го платил даже се засмях после ми стана леко на душата че съм го платил  вие плащате ли сметки на родителите си

# 1
  • София
  • Мнения: 28 705
Тук е бгмама, а не бгдете - ние сме родителите.

# 2
  • Мнения: 1 847
Ако кажа да или не, това какво означава за теб?

# 3
  • Мнения: 932
Тук е бгмама, а не бгдете - ние сме родителите.
Аха и много от бабите и дядовците на нашите деца са с пенсии не стигащи за нищо!
Да ,имаме възможност и помагаме.

# 4
  • Мнения: 46 546
Не. Моите родители са много по-напред финансово от мен.
Но ако имаха нужда, щях да ги плащам.

# 5
  • Мнения: 5 691
Веднъж си платил нещо и вече се хвалиш, евала.
С тези пенсии много хора помагат на родителите си.

# 6
  • Мнения: 11 389
В интерес на истината по една случайност напоследък разбрах, че няколко приятелски семейства плащат всички сметки на родителите си. И въобще не става дума родителите да са немощни или да нямат пенсии и допълнителни дохди, нито пък приятелите ми са някакви паралии, а хора на заплата, която винаги не ситига + деца.
И аз се запитах някой въпроси по темата. Та ще следя.

# 7
  • Paris, France
  • Мнения: 14 092
Не, не им плащам сметките, нито те моите. В семействата ни родителите се грижим за децата, които сме създали, а не децата за родителите си. Ако помолят, ще ги платим, разбира се.

# 8
  • Мнения: 1 553
Помагаме разбира се когато има нужда. Тъй като родителя живее с едно от децата си не се налага често,но в общия случай плащаме прегледи и лекарства,по големи ремонти или неща,които са скъпи и родителя се притеснява. Тогава се включваме ние децата Simple Smile

# 9
# 10
  • Мнения: 12 473
Не. Но ако се наложи - ще.
Храната съм поела изцяло само, не че е необходимо, а защото мога и ми е хубаво.

# 11
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Да!
Плащам и ще плащам! Майка ми има пенсия, но от дълго време я подпомагам - всички сметки, някой път пазар, данъци… както дойде.

# 12
  • Мнения: 1 176
Плащаме на моя баща сметките зимата предимно. Че е горд и не ще. Има някакви спестявания. Предполагам, че на тях разчита.

# 13
  • Мнения: 6 786
В интерес на истината по една случайност напоследък разбрах, че няколко приятелски семейства плащат всички сметки на родителите си. И въобще не става дума родителите да са немощни или да нямат пенсии и допълнителни дохди, нито пък приятелите ми са някакви паралии, а хора на заплата, която винаги не ситига + деца.
И аз се запитах някой въпроси по темата. Та ще следя.
Аз се питам защо се прави това ? За да го правиш трябва да ти е много широко около врата и да нямаш никакви грижи и проблеми.
Ако е истина разбира се.

Не, не им плащам сметките, нито те моите. В семействата ни родителите се грижим за децата, които сме създали, а не децата за родителите си. Ако помолят, ще ги платим, разбира се.

именно.

# 14
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Аз за себе си мога да кажа, защо го правя.
Пенсията няма как да стигне за нормален живот на един човек. Искам да има доходи, с които да си купи качествена храна и да няма притеснения.
Имам възможност, направили сме си разчет на доходите (не ми е широко около врата Smirk ) и плащам сметките, които не са големи. Никой не ме е карал, никой не съм питала и сама съм поела инициативата отдавна.

Общи условия

Активация на акаунт