Делене на сметки

  • 19 927
  • 997
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
Темата с каква цел е пусната ще ни подскажеш ли? Само си сверяваш часовника с различни от твоите приятели хора или нещо те притеснява?
Ами винаги съм се чудила какво означава да имаш общ жюджет.Парите се слагат на едно място и всеки взима от там?
Е, сега са по карти, но често и двамата имат достъп. И аз така го разбирам, но да кажат хората, които го имат.
Иначе ние сме ок с тези взаимоотношения,които сме си създали.Няма противоречия,темата е с цел любопитство,понеже имах няколко разговора с приятелки,които го правят по различен начин.И тук идва въпроса,провокиран от една от моите приятелки,на която приятеля е финансово обезпечен и плаща всичко дали това е ок? За мен лично - не.

# 16
  • Мнения: 8 883
Във всеки случай отдавна е в миналото моделът на по-старите поколения - заплатите се слагат в един плик и всеки дърпа според нуждите си Grinning
За мен този модел има логика когато и двамата са със сравнително ограничени доходи, при които е важно да се планират по-внимателно разходите.
Моделът, който е споделила авторката е по-често срещаният около мен - всеки си разполага със собствените средства, общите разходи се покриват от двамата.
Разбира се, че ако единият има временно затруднение от финансово естество, другият ще го покрие, но затова е хубаво човек да има спестявания, а не да харчи всичко до дупка. Последното значи или лоша финансова култура, или много ниски доходи и нужда да се предприемат мерки за увеличаването им.

# 17
  • Мнения: 36
Темата с каква цел е пусната ще ни подскажеш ли? Само си сверяваш часовника с различни от твоите приятели хора или нещо те притеснява?
Ами винаги съм се чудила какво означава да имаш общ жюджет.Парите се слагат на едно място и всеки взима от там?
Е, сега са по карти, но често и двамата имат достъп. И аз така го разбирам, но да кажат хората, които го имат.

Ти не беше ли с онзи младеж, дето се напил, защото излизаш с друг? Явно сте оправили нещата
Да,същия.За сега всичко е наред.

# 18
  • София
  • Мнения: 19 249
Язък за усилията на форума да ви раздели Smirk
Шегувам се. Радвам се за вас

# 19
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 282
Ако някой го удовлетворява да му плащат сметките, а друг няма против да плаща - къде е проблема? Малко си като в детската градина с въпросите, без да се обиждаш.

# 20
  • Мнения: 36
Ако някой го удовлетворява да му плащат сметките, а друг няма против да плаща - къде е проблема? Малко си като в детската градина с въпросите, без да се обиждаш.
Възможно е! Simple Smile Просто питам хора с повече опит от мен.

# 21
  • Мнения: 14 844
Ама вие сте точно на общ бюджет с броене кой колко дал. Просто не оставяте в бюджета цялата си заплата.

# 22
  • Мнения: 36
Ама вие сте точно на общ бюджет с броене кой колко дал. Просто не оставяте в бюджета цялата си заплата.
Не мисля,че броим кой колко е дал. Simple Smile

# 23
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 282
Сега с моя акъл и опит бих ти казала, че ако има кой да ме издържа и да ми плаща всичко - приемам на мига.

# 24
  • София
  • Мнения: 38 489
Ами ако и на двамата ви стига, това което ви остава, е ок.

# 25
  • София
  • Мнения: 35 098
Вие сте с общ бюджет, споделен.
Щом на вас ви е окей така - не мисли как е при другите.

# 26
  • Мнения: 2 039
Всяко семейство си има свои начини.За вас,вашия работи,значи е добър.
Подобен бюджет може съществува,когато още нямате деца и сте с сравнително равни доходи.При промяна на обстоятелствата,ще го измислите.Зависи много и дали имате сравнително еднакви харчове,и колко пари  оставяте лично за себе си.
Защото не може жената да е в майчински примерно,а половинката да дава огромни суми за хобито си.

# 27
  • Мнения: 5 674
Съфорумке, ако няма проблем не дълбай.
За различните хора са нормални различни ситуации, дори за едни и същи хора в различни етапи от живота са нормални различни практики.
Та, ако няма проблем не се вкарвай зорлем в такъв. Виж как веднага се почва, ама ти не беше ли с онзи който... и докато се усетиш ще има проблем.
Това най-добронамерено.

# 28
  • Мнения: X
Вие сте с общ бюджет, споделен.
Щом на вас ви е окей така - не мисли как е при другите.
Ами не са с общ бюджет, те просто си делят разходите като съквартиранти. Общ бюджет е, когато всички пари които влизат в семейството се смятат за общи и за всичко се харчи със съгласието на двамата. От "джобните" и салама до покупката на жилище. Днес обаче всеки си има едно на ум, че може утре да се раздели с човека до него и това не е популярен вариант. Впрочем, по разкази и едно време много двойки не са имали общи пари.
Важното е на всеки да си му е окей това, което са си решили двамата.

# 29
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 282
E чак пък всичко да се обсъжда, това са някакви страшни битовизми, не всеки има желание всекидневно да ги дискутира. Общи са парите, ако се харчат взаимно от двамата в семейството, без значение на доходите поотделно.

Общи условия

Активация на акаунт