Супи и ястия с кайма

  • 1 410
  • 10
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Навремето децата ми много харесваха от дет.кухня ястията с кайма.
Супата я срещнах с наименование "Пръскана супа", но основното не знам как се казва точно.
Моля рецепти за супи и ястия, така ми се иска да си припомним вкуса.

# 1
  • Мнения: 25 600
Е, уточни в заглавието, че става въпрос за рецепти за ястия от Детската кухня.
Да не се лъжем просто... Simple Smile

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Е, уточни в заглавието, че става въпрос за рецепти за ястия от Детската кухня.
Да не се лъжем просто... Simple Smile
Те са си нормални ястия адаптирани за детско хранене,
То и "пилешка супа" имат, без да се лъжем си я ядем все още Laughing

# 3
  • Мнения: 25 600
Ами, извинявай, ама „основното“ от Детската кухня, което никой не го знае какво представлява и едва ли е ял, а ако го е ял, вече не си спомня, не носи никаква информация.
То и „Пръскана супа“ нищо не ми говори, макар че съм взимала готова храна за сина си. Но не съм я опитвала обаче, гнусно изглеждаше, макар че бебето си я хапваше с апетит. Simple Smile
Ако искаш да се получи смислена и полезна тема, уточни дали те вълнуват по принцип ястия с кайма, или конкретни ястия от Детска кухня – Стара Загора. Шансът да получиш вярната рецепта ще порасне значително.

ПП Имаше май тема за рецепти на ястия, които се готвят в детските градини. Нищо чудно там да откриеш и тези, които те интересуват.

# 4
  • Мнения: 6 695
с кайма супа топчета, спагети болонезе, чили кон карне, мусака, пълнен патладжан, тиквички чушки по разнообразни начини, лазаня, баница с месо, кюфтета с бял или доматен сос и т.н. много са

# 5
  • Мнения: 12 760
с кайма супа топчета, спагети болонезе, чили кон карне, мусака, пълнен патладжан, тиквички чушки по разнообразни начини, лазаня, баница с месо, кюфтета с бял или доматен сос и т.н. много са
Мога да добавя руло Стефани, сърми зелеви и лозови, кюфтета без сос, кебапчета.

# 6
  • Мнения: 6 695
аз гледах да сложа ястия
за кюфтета без сос и кебапчета се чудих дали са ястия . тогава сме пропуснали принцеси с кайма Simple Smile

# 7
  • Мнения: 246
Тази “Пръскана супа” да не би да е супа “Бристол”?

# 8
  • София
  • Мнения: 35 097
Пръскана е, щото никой няма да се хване да върти един казан топчета.
Каймата се запържва и раздробява до побеляване и после се добавя зеленчук, домати, вода, в градините и ориз.

# 9
  • Мнения: 12 760
Пръскана е, щото никой няма да се хване да върти един казан топчета.
Каймата се запържва и раздробява до побеляване и после се добавя зеленчук, домати, вода, в градините и ориз.
Ааа, това ли било пръскана супа. Никога не съм чувала. Simple Smile

# 10
  • Варна
  • Мнения: 236
При нас във Варна  супата с кайма е  Моряшка супа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт