Сина ми не ме обича

  • 16 337
  • 164
  •   1
Отговори
# 15
Венета, мисля че детето ти се държи нормално, давам пример веднага - и моята дъщеря си умираше за баба и дядо на тази възраст, това е естествено. Аз само се радвах на този факт защото ходеше при тях с желание, а за мен имаше свободно време и почивка. Сега вече е доста по-голяма и не е толкова ентусиазирана да ходи при баба си, но и това си мисля че е нормално. Относно цапането - мисля че тук ти не си права, детето ти е още бебе, няма как да не се цапа. За това са пералните  Simple Smile. Ние и на 7 години понякога сме омазани до ушите. Ако искаш конкретен съвет аз бих казала да оставиш детето си да ходи при баба си, да си използваш това време за себе си, и да спреш да мислиш че детето не те обича - това повярвай ми не е вярно. И ме мисли че си лоша майка, всички имат лоши периоди, а и с малки деца проблемите наистина са малки, повярвай ми  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 615
А, да, и още нещо: "...как да накарам детето си да се привърже към мен,да усетя че ме обича...."
Покажи му, че ти си привързана и че го обичаш, преди да го "караш" него, ОК? Защото от написаното ми се струва, че предимно искаш, а той е само на 1 годинка! Не очаквай да те оцени скоро Wink

# 17
  • Мнения: 1 568
Не си лоша майка. Имала съм същите периоди. Още ги имам. Понякога издивявам с двамата. Че и шамари отнасят. После съжалявам, но.....късно. Не мога да ти помогна в случая, защото мойте не искат да се отделят от мен и минута, не признават даже баща си. Нито баби,дядовци...
Само исках да ти кажа да не се обвиняваш, не си само ти така... И на знам защо трябва да го караш да се привързва към теб. Предполагам, че е привързан, но още не умее да ти го покаже.




 Peace

# 18
  • Мнения: X
всички мами сте прави, а авторката да се вземе в ръце и да се научи на малко самоконтрол
BEHETA, тези кризи в които изпадаш, хич не са добри, контролирай се, иначе просто ще затънеш още по-дълбоко и измъкването става все по-трудно
детенцето не е виновно, то е дете и то малко, проблемът си ти
съжалявам, че съм остра, но нещата ще станат и по-лоши, ако не положиш усилия да се промениш
на колко години си всъщност?
аз имам чувството, че не си първа младост с такова поведение, а ако си млада, то се държиш като стара мома, а това не се отразява добре нито на теб, нито на детето
промени се, научи се да не ти пука и се наслаждавай на времето с детето ти, детството е толкова кратко
ако ти е толкова трудно, потърси специализирана помощ, за да ти помогнат да разбереш причината за поведението ти и съответно да я превъзмогнеш
успех

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 946
Още нещо - ако толкова те натоварват и изнервят грижите за детето -  по-добре го пусни на ясла. Ще изкарвате много по-малко време заедно, но пък може да бъде пълноценно и за двама ви!

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Децата имат нужда от любов - просто му покажи,че го обичаш, приласкай го, гушни го и му говори,че го обичаш. Това не е разглезване, а естествена нужда между майка и дете  Hug  Hug
А тези нервни кризи не са добре нито за теб, нито за детето  Thinking Ако не можеш да се справиш сама потърси специализирана помощ, докато не е станало късно  Naughty (не искам да те шашкам, но скоро Карбовски разказваше история за майка, която убила детето си за червило и понеже много и досаждало  ooooh! , не казвам,че при теб ще стане така, но вземи мерки, за да не съжаляваш по-късно)

# 21
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Изписани са толкова неща, в общи линии всички казват едно и също. Да живеят пералните. Радвай се че ходи при други, моите не се отделят от мен и се моля за малко почивка (големия даже с баща си не искаше да стои преди).
Ако и бабите имат желание да помагат, позволявай им - ти си почивай. А това, че им се радва, не значи, че теб не те обича. Просто е пораснал и има нужда да се среща и с други хора.

# 22
  • Мнения: 1 455
Чак да не те обича - едва ли Wink Но явно детето е наплашено от отношението ти. Няма да крия от теб, че и аз малко се възмутих, като четях. Защо си толкова нервна, защо толкова му се ядосваш? Та той е само дете. И това дете има нужда 100 пъти повече нужда от любов, внимание и подкрепа, отколкото от храна и добро облекло :
А, последно. Имаш ужасно високи изисквания към това детенце, Да слуша, да не плаче, да не се цапа. Е, нЕма да стане. Детето не е умалена форма на възрастен. колкото по-рано го проумееш, толкова по-добре и за двама ви.
   Абсолютно подкрепям това мнение.Имаш много големи изисквания към детето си.Карай го по спокойно,не дръж на всяка подробност.Какво по хубаво от това,че обича бабите си,той обича и теб,но след като си по цял ден с него няма как да ти го показва.Мен лично много ме притесни това "разтръсване".Успокой се и ще видиш колко по малко ще те ядосва. Wink

# 23
  • Мнения: 334
Венета ти се отнасяш към детето си като към собственост,а не като личност.Промени отношението си към него.Да знам изнервени сме,имаме лоши дни,но нищо не оправдава подобно поведение.
Разбери,че детето не е  предмет,които да местиш както искаш,а човешко същество при него също има дни, в които е по кисело,болно,уплашено и т.н.
Научи се на самоконтрол и винаги брой до 10 преди да  направиш каквото и да било.
Научи се да даваш любов на малки човек,да му показваш колко го обичаш.

# 24
  • Мнения: 15 619
Не си лоша майка, изнервена си. Явно ангажираността  с детето не ти понася много. Добре е, че има кой да ти помага. Детето ти те обича, но му е необходимо внимание, ласки и усеща, къде може да ги намери. Това е. Трябва да се контролираш повечко.
Фактът, че осъзнаваш проблема, е вече стъпка напред, просто продължи нататък за да не изгубиш връзката с него.

# 25
  • Мнения: 6 164
Не си лоша майка, но не мога и да те успокоя, като ти кажа, че е нормално. И аз съм имала моменти, в които съм се вбесявала на Крис, но никога не съм го показвала, дори вътрешно да ми кипи, му се усмихвам, не мога да си представя да се държа лошо с безпомощно създание. Не може да те мрази, но сигурно го е страх. Обича те, майка си му все пак, но трябва да промениш отношението си - ти самата. Не му се дразни, разбери, че не го прави съзнателно, не можеш да го виниш, не е нарочно. Мисли по този начин - всички деца го правят и за психическото му състояние е по-добре да е спокойно дете, така и ти ще си спокойна и няма да се терзаеш. Бъди по-търпелива, трябва да промениш само начина си на мислене.
Ако има странични фактори, които ти пречат ги изолирай - детето е най-важно.

А и колкото си по-изнервена, толкова повече детето се изнервя и се държи по начин, който те изнервя и така попадате в един порочен кръг. Сдържай се и детето ще е спокойно и няма да те дразни и то. Успех! Всичко е поправимо! Hug

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Венета ти се отнасяш към детето си като към собственост,а не като личност.Промени отношението си към него.Да знам изнервени сме,имаме лоши дни,но нищо не оправдава подобно поведение.
Разбери,че детето не е  предмет,които да местиш както искаш,а човешко същество при него също има дни, в които е по кисело,болно,уплашено и т.н.
Научи се на самоконтрол и винаги брой до 10 преди да  направиш каквото и да било.
Научи се да даваш любов на малки човек,да му показваш колко го обичаш.


Съгласна. Спирайки го от контакти с хора,с които то се чувства добре, си навреждаш още повече. От кого ще се научи как да обича с такъв пример?

# 27
  • Мнения: 6 461
Не се тревожи ,не си лоша майка,Предполагам,че на всеки му се е случвало да има такива периоди или пък на всеки му се е случвало да си изпусне нервите(не говоря за шамари) Дечицата искат малко внимание за да се почувстват обичани ,искат малко време да бъдат гушкани,А иначе през другото време те си играят сами с играчките така че човек може да релаксира пред телевизора, компа,вестника  ....и т.н.Моите деца също обичат бабите си и дядовците си ,искат да ходят на гости  и се радват когато ги заведем.Аз не ги лишавам от това никога  и се радвам  ,че няма да се тревожа за тях когато ги оставя (дали ще плачат ,дали ще им липсвам.......)
Мисля ,че при теб всичко ще си дойде на мястото .Само трябва да се успокоиш .И да започнеш да проявяваш търпение към детето.Това из цяло зависи от теб.

# 28
  • Мнения: 127
Ако си го --сдрусвала--само когато е бил бебе той няма да помни NaughtyДетето е усетило отношението ти към него--трудно ще му промениш усещането Thinking
Пишат жените че ни си лоша майка--каква си тогава? Идеалната ли?
От какво си изнервена ?

# 29
  • Мнения: 15 619
Лин, отговарям: Не е идеална майка. Идеални хора не познавам. Прави грешки момичето. Осъзнава обаче, че има проблем, значи не е лоша майка, според мен.

Общи условия

Активация на акаунт