Любители на кучета - 124

  • 26 175
  • 763
  •   1
Отговори
# 240
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Народа изтрещял! Кхалеси, следващият път със спрей в джоба. Ужас.
При нас вече е зимна приказка!
Честит ви първи сняг!!!

Чарли си направи сутрешния jumping по снега. Скача, яде, обикаля. Като малките деца 😂. Снимка йок 🤭.
Пожелавам ви лек и спокоен ден!

# 241
  • Мнения: 39 330
Радвам се, че всичко е завършило с хепи енд.

# 242
  • Мнения: X
Народа вярно изтрещя! Добре, че се е разминало. Чувала съм, че крадат буквално от улицата домашни кучета, но предимно малки породи. За да печелят от тях, което е гнусно. Въпреки, че Арчи е винаги с каишка, си ме е страх. Но пък той не е контактен, рядко дава непознати да го галят. И по-добре.
Ех, защо заваля сняг... разходките стават по-трудни. Аз балансирам, той дърпа.

# 243
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Честит първи сняг и от нас! Голяма радост, голямо тичане

# 244
  • Мнения: 516
khaleesi, ужас. Ние сме съгражданки. Сега и за такъв тип ще се оглеждам, въпреки че аз най-късно 19-20 извеждам Илай, вече си е тъмно и не винаги има хора по улиците. Много откачалници има в града напоследък.
Не знаех, че имам съгражданка в темата! Вярно е, всякакви кукувци има. Уж я разхождам и аз към 19ч, после преди лягане само пиш пред блока, но този път ми се наложи да е по-късно. Повече няма да се отдалечавам вечер. Ще помисля и за самозащита някаква.🤔

# 245
  • София
  • Мнения: 13 668
Кучета винаги са се крали.
За това и писах преди месеци, че ако искате породисто, то трябва да е от нормален развъдчик.
Това с обявите за 200 лв за мопс, чихуа хуа, немска овчарка или лабрадор са ....
Рискът за генетични заболявания се повишава, а и се подкрепя експлоатацията.
Калиси, не бих ползвала спрей. Можеш да пострадаш ти и Кио.

# 246
  • Мнения: 516
Да, особено ако има вятър. Не е вариант спрея.

# 247
  • Мнения: 2 907
khaleesi народа яко е изтрещял, а и виждат начин за бърза печалба. Голямо куче, отгледано и те да го вземат наготово, че да почне едно раждане по два пъти в годината, а те да трупат пари. Загледали са я, защото не е много разпространена порода и бебетата ще струват повече. Бъдете предпазливи и наистина е добра идея да казваш, че е кастрирана за да няма интерес към нея.
Тари на твое място не бих оставяла Чоки пред магазини, защото за циганите е лесна плячка. Не само, че е красив, ами направо го виждат като идеален за кучешки боеве. Ще се намери някой, който ще рискува да го вземе независимо дали изглежда страшен и респектиращ.
Еййй как ви завиждам за снега. Ние тук все сме наобратно, когато вали в цяла България при нас е само сух студ, а когат навсякъде изчезне снега идва при нас 😂

# 248
  • Мнения: 2 433
Моят мъж ми се смееше, като му казвам че искам да си взема палка в колата, че аз ги водя в чукарите все и засичам само ловджии и луди. Кая я привикваха от един джип преди време, ама тя отиде, провери че не е нашия и въпреки че е много дружелюбна не се приближи до хората, а беж краченца при мен.
Не се заговарям с непознати аз, дружелюбно ги отбивам и толкова, пък и Тара лае всеки, който се приближи до нас, което понякога си е бонус. Луди всякакви, надявам се да не го засичате този отново.
И аз завиждам за снега, тук само студ и толкова..

# 249
  • Мнения: 18 447
Преди месец-два пък някакъв застана да ме наблюдава зад едно дърво в гората (Борисовата откъм Коколандия). Винаги следя хората, с които предстои да се разминем - заради кучето, реакции, команди, едно-друго, та този индивид изведнъж изчезна от полезрението ми. Като го потърсих с поглед, той застанал зад едно дърво и ме гледа, а аз вървя към него. Вълчан обаче в този момент беше влязъл в гората и се набра да ме стигне. Та явно този беше пропуснал, че съм с куче и като го видя, запали джапанките в другата посока.

# 250
  • София
  • Мнения: 8 932
Това съвсем не са изтрещели хора. Това са съвсем нормални и целенасочени престъпници. Те крадат породисти кучета (а и такива, които изглеждат породисти), за да ги размножават. Дори въпросите, които е задавал, са подготвени. Почнат ли да ви разпитва така човек без куче, се  изнасяйте към по населена част. Аз лично за моя не се притеснявам, но то и вечер по тъмното го водят мъжът ми и големият син.

# 251
  • Мнения: 2 433
Така е, съгласна съм. Въпреки, че веднъж един мъж така се радваше на кучаците, праща им въздушни целувки от колата, прави ми знаци, че ще ги нагушка 😂😂
 С глас се смях, ако беше слязъл от колата щях да му дам да им се нарадва, а си беше мъж на години, напълни ми душата.

# 252
  • Мнения: 147
khaleesi УЖАС! Надявам се да сте добре и шокът да е минал. В такива моменти се радвам,че живея в малък град и всички се познаваме и си знаем кучетата, пък и Майк е сериозна порода и се съмнявам някой да опита след като порасне,но още една причина защо се разхождаме с лютив спрей. Дано да нямаш повече подобни неприятни преживявания.
Аз да се оплача също с неприятно, бях споменала ужасните ми съседи. Ами днес са си изхвърлили умрялата кокошка я двора ни, Майки я намерил разбира се, добре че приятелят ми го видял навреме и му я махнал от устата, знам ли от какво е умряла за да я изхвърлят. Лошото е че дори не мога да се разбера с тях като човек. Почти на 100% съм сигурна ,че е тя защото с другите съседи се разбираме доста а тя е била от страната на тези ужасните. Просто нямам думи. Ще слагам камери то се е видяло.

# 253
  • Мнения: 516
Алис, уж и Кио е сериозна порода... Не съм очаквала, че може да ни се случи. Аз лично не бих се приближила до непознато голямо куче, още повече да му посягам към повода, без значение с какви намерения. Може да остана без пръсти на ръцете от подобно безумие. 😁
Но като нищо можеше да са този + още 2-3 като него причакващи наоколо, да ме бутне и да ми издърпа повода от ръцете. Качва я в някоя кола и докато се усетя няма и да разбера на къде са хванали. Но мисля, че не би тръгнала с друг човек, още повече непознат. Там вече ще се озорят, освен ако не я пък и упоят нещо. Знам ли ги! 😡

# 254
  • Мнения: 284
Срам ме е много, че не се вясвам вече, ама нещо от задачки не остава време… обаче тайничко влизам да ви проверявам от време на време ☺
И да замажа срама оставям няколко снимки-данък на Маги
Скрит текст:

Дюнер а ла Магдалена 😂

Не съм я клонирала, така се случи просто - да представя на Маги приятеля - Вагнер; най-добричкия той спи изгонен на земята. Тая гад Магдалена не му дава да спи на по-високо от нея!

пак двамцата

Маги е станала дебела, ама много според околните, а на мен ми е най-сладичката на света Хаха На диета е - съвсем сериозно, обаче нещо не слабее, ама здраве да е.
За съжаление преди два дни получи отново припадък/пристъп и този път като че ли й отне повече време да се изправи... Докторите единствено предлагат леко да завишат дозите на хапчетата за сърцето, друго не могат да направят, не искат да рискуват с операция - най-вероятно няма да я преживее. А тя като че ли по-лесно се уморява, но иначе си е съвсем добре - апетит, сън, разходки, че и гадже й намерихме! Simple Smile Дано си поживее душицата още няколко години поне! Ама така съм се привързала към нея, замислих се оня ден, че малко преди Коледа ще стане година от както се намерихме, а все едно винаги е била до мен! Чудно нещо са кучетата!

Последна редакция: вт, 30 ное 2021, 16:50 от Stella D

Общи условия

Активация на акаунт