Любители на кучета - 124

  • 26 173
  • 763
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 11 116
Добро утро!

FlameV, успокой се, всичко ще е наред!

Добро утро от баба Бианка, която е леко с разстроен стомах, защото е хапвала сняг вчера...
Скрит текст:

# 496
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Стискаме ви палци и лапи, Флейм и Рейн!

# 497
  • Мнения: 3 044
Благодаря момичета, оставихме го в клиниката туко що. Взеха му кръв и ще чакаме да видим дали вс е наред с резултатите и ще го оперират ли. Казаха,че ако вс е наред трябва да премине малко ефекта от тази пастичка преди да го упоят за операция, като упойката ще е дихателна,заради пастичката и имат под ръка антиупойка,ако се наложи да го събудят, тъй като с такава пастичка се води по-рискова процедура.

Мале, момичета, какво чудо - за 5мин го хвана пастичката и от супер жизнерадостен почна да се клатушка,да залита,излезнаха му третите клепачи, супер мъчно ми стана да го гледам и рееев. После моят приятел тръгна да излиза да изчисти колата и това милото като се панира, то не може да седи ,да ходи, но се влачи по корем след него леле, още по-голям рев. Явно съм мн лабилен човек в такива ситуации. Нищо де, занесохме си го от колата до кабинета на ръце и то милото маха опашка

# 498
  • София
  • Мнения: 13 668
Никога не сме ползвали подобни неща. Те как изобщо са ви я дали, като знаят, че е за операция. Повечето кучета не усещат игли и е било излишно.
Дано всичко е наред.

# 499
  • София
  • Мнения: 986
Понеже видях, че не сте отговорили на Ani Ka - виждам, че си от София - за дрешки иди в кучешката борса Веден - мисля е в кв. Хаджи Димитър, ако не се лъжа. С кучето ще е най-добре, за да премерите по него. В Джъмбо също са споделяли, че има дрешки. Онлайн - https://kucheshkidrehi.com/ - поръчвала съм, ок са, и добре ушити. Или от зооплюс-а. При всички положения - измери кучето си - има си картинки в нет-а и ще се ориентираш. Но винаги гледай размерите в см., а не размерите на самите дрехи, че се разминават / явно няма единен стандарт при различните производители на дрехи/.
На останалите - виртуални поздрави и прегръдки от нас - чета ви и ви се радвам Purple Heart
FlameV Всичко ще е наред, Добро хрумване са добра клиника. Ще му мине като на кученце Simple Smile

# 500
  • Мнения: 3 044
Reunion, те го препоръчаха,защото той агресира, когато тръгват да му правят каквото и да е. Затова от години му правя и годишните ваксини аз. То дори и сега,дет едвам ходи и гледа,пак събра сили да им ръмжи,лае и да опитва да се обърне да ги гризне

# 501
  • Мнения: 11 622
FlameV - стиснати палци!
Винаги ротвайлерите сме водили с намордник при вет. Никога не са им чували както трябва дробовете, защото стои, не реагира, но пък ръмжи предупредително.... Втория имаше много операции, но винаги вета се е оправял. Ако вета прецени, че намордника не е сигурен, или поставен правилно - дава "служебен".

На малкия Лъчезар му гласувах доверие да тича покрай канала след като нахранихме в началото лебедите и той не реагира. Те дойдоха до нас, съскаха го, но той само ги гледаше любопитно.
Обаче патките..... те си бяха далече и звук не издаваха... Немците наистина са създали перфектния ловец. Добре, че се върна... както няма никой и всичко се вижда Laughing Голям панаир щеше да стане, ако беше докопал някоя...
След това срешнахме и един изключително благ ротвайлер на 10г., осиновен от приюта на кучета в риск.

# 502
  • София
  • Мнения: 13 668
Мен ме порицаха ветовете, че поисках да му сложат намордник 😆. Пишеше в доклада - много сладко кученце, но родителите поискаха да го подсигурим. ☺. По принцип няма нужда, но ако го болят ушичките е драма.

# 503
  • Мнения: 11 622
Странно ми звучи - "да го подсигурим"...
Намордника не е наказание, а дава възможност на вета да работи безопасно.
Според мен е много по-правилно кучето да е с намордник и вета да го обслужи, отколкото да се седира куче у дома, че да е удобно на вета.......

# 504
  • Пловдив
  • Мнения: 2 419
Като ви чета се чудя дали Шошо не е човек. Когато беше тежко разстроен до обезводняване - му сложиха 4 инжекции, взеха му кръв от вената и след това с една дебела игла му вляха половин килограм вода в подкожно депо. Плачеше си тихичко милият, нито ръмжа, нито се обърна да хапе.

Последна редакция: чт, 09 дек 2021, 11:37 от иланг - иланг

# 505
  • Мнения: 3 044
В интерес на истината първият лекар, с който се консултирах там,както и още 1 лекарка от др клиника преди това въобщее и не споменаха,че има риск,ако му дадем тази пастичка. Ама грам,а попитах и двамата изрично. Чак днес, когато го заведох, друг лекар каза "ама то трябва да се изчака да попремине ефекта,защото е по-рисково след даване на това". Принципно,ако ми бяха споменали риск, нямаше да се съглася и щяхме да си се борим с намордник.

# 506
  • Мнения: 11 622
Кучето без значение размер и порода трябва да е свикнало с намордник.
Това, че нещо не се е случило, не означава, че няма да се случи.
Хапането е защитна реакция - никога не знаеш дали болка, или страх няма да накарат и най-благото куче да захапе.
Намордника е предпазно средство за обслужващия непознато куче, в необичайна среда......

# 507
  • Мнения: 3 044
Момичета,благодаря на всички за стиснатите палци и лапички - Рейн е добре, операцията е минала, вече се разбужда, довечера към 20:00 ще отидем да си го вземем. Кръвните тестове са топ - здраво кученце ми е. Отново си поревах - тоя път от радост.
ПС. сложили са му яка

# 508
  • Мнения: 11 622
FlameV Heart Eyes
Яките винаги са ми причинявали болка, за разлика от на кучето Laughing Той не разбира, че е с яка и просто си се "гали" в краката ми....

# 509
  • Мнения: 3 044
ахахха,аз това си мислих,че сега някакво време ще има да ни подбутва с яка,да опитва да се сгуши с яката в нас и всякакви такива. Как ядат кучовците с тази яка? Межудругото, кои храни (гранули) са окей са кастрирани кучовци? Казаха ми,че трябва да минем на специална за кастрирани,за да не вдига кг

Общи условия

Активация на акаунт