Февруарски бебета 2021 ❄ ТЕМА ЗИМНА ☃

  • 10 025
  • 232
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 123
Много малко вода пие. Ако не давам пък съвсем почва да отказва, по едно време буташе шишето. Сега намерих начина  - държа шишето пред лицето му и ако му се пие си цоква, ако не - пробвам пак след малко. Колкото повече пие, толкова повече иска да пие.
При нас по едно време беше доста сухо акото като барабонки и в малко количество. Понякога има и ден без ако. Случвало се е да се напъва до почервеняване. Редовно давам тиква, авокадо, слагам мазнини, но акото си е каквото си е. Ако ще е барабонки си е барабонки, ако ще е меко, си е меко. Сякаш не се влияе от храната. Картофи и ориз също запичат. В краен случай давам пробиотик и пълни памперса.

# 181
  • Мнения: 321
Вито пие вода, когато майка му се сети да му даде ... рядко отказва. Но все още пие и АМ 2-3 пъти.
Мажа само след баня, но не къпя всеки ден. Има разкошна кожа, за разлика от брат му, който мажех по-редовно и беше със суха.
В сряда направи годинка и празнувахме само ние, а утре ще е вкъщи с близките и досега украсявах.
Показвам ви тортата, че много ме радва.

# 182
  • София
  • Мнения: 621
Здравейте,майчета!
Колебая се и искам да се допитам до вас по въпроса за детските ясли.
Понеже в София кандидатстването ще започне от края на този месец,та се чудя,не е ли малка да я дам на ясла през Септимври/година и почти седем месеца/.
От друга страна,ако отложа кандидатстнането за догодина,не се знае дали ще я приемат,а все пак трябва да се връщам на работа.
Вие как ще процедирате?
Въпросът ми е към тези от вас,които са работещи майки /в майчинство/,не към майките-домакини.За тях  е ясно.
Предварително благодаря!

# 183
  • Мнения: 53
Здравейте,майчета!
Колебая се и искам да се допитам до вас по въпроса за детските ясли.
Понеже в София кандидатстването ще започне от края на този месец,та се чудя,не е ли малка да я дам на ясла през Септимври/година и почти седем месеца/.
От друга страна,ако отложа кандидатстнането за догодина,не се знае дали ще я приемат,а все пак трябва да се връщам на работа.
Вие как ще процедирате?
Въпросът ми е към тези от вас,които са работещи майки /в майчинство/,не към майките-домакини.За тях  е ясно.
Предварително благодаря!
Това, което знам аз, че след като са ви приели може да се запишете и да се уговорите с директорката за започване на по-късен етап. Не ми се струва особено етично, защото реално се губи едно място за дете, което би могло да започне веднага. Но имайки предвид кога са родени нашите - сме в малко неизгодна позиция - или ние ще чакаме няколко месеца или яслата ще ни чака.
Аз не съм решила как ще постъпя, и дали въобще ще посещава такъв тип детско заведение.

# 184
  • Мнения: 434
Мъжът ми е силно против детето да тръгва толкова рано на ясла. Мои по - опитни приятелки изказаха същото мнение. Но и без тези фактори, аз нямаше да я пусна. От една страна смятам, че за детето това пускане е ранно и стресиращо. От друга искам да си се наслаждавам на моментите с нея. От трета не искам да се връщам на тази си работа, а там в момента текат страшни бъркотии и ме посъветваха да изчакам. Та така, няма да бързаме, пък 2023 ще го мислим...

Последна редакция: пт, 11 мар 2022, 08:20 от Petya42

# 185
  • Мнения: 3 123
Аз съм работеща мама. Върнах се на работа след изписването от болницата. Свеки ми помагаше до сега, но вече и е трудно и взехме бавачка почасово. Сега е първа седмица. Реших, че така е по добре от ясла, но и аз мога да работя. Познати ще дават тяхното скоро на година и 3-4 месеца.

# 186
  • Мнения: 260
Синът ми тръгна на ясла на 1г4 м, трудно се адаптира въпреки, че беше много обгрижван Simple Smile просто беше Мамчо и все още е Simple Smile тъй като беше с по-голям набор бързо му се наложи и да разбира и да проговаря , за да е наравно с другите и после съжалих, ме не го пуснах по-рано и на детска градина, защото с неговия набор рязко му доскуча в яслата . Дъщеря ми в момента я гледа бавачка, но на есен с песен и тя ще отива на ясла. И това се възмущавам- увеличиха майчинството , не се откриха нови яслени групи, за да се формират по-малобройни групи и аз като работещ родител- плащаш на бавачка, отново имам право на 1/2 майчинство- мойто дете не е до 2г възраст … Измрънках си Simple Smile Тъ, все пак да си кажа- опитът ми с яслите до момента е само положителен

# 187
  • Мнения: 58
Има ли детенце, което се храни само с музика или детски? Моята сладуранка от около месец е така седне ли на стола няма търпение за храната хапва няколко хапки и се започва един рев докато не се пуснат песнички... Знам че не трябва да е така, но нямаме друг вариант иначе ще седи гладна и мляко не пие вече.. Искам да и давам да се пробва да хапва сама и се надявам така, че ще забрави за песничките виждам, че и тя има желание опитва да взема лъжицата, но бързо се отказва. Има ли бебчета които се хранят самостоятелно или поне се учат вече, какви прибори използвате?

# 188
  • Мнения: 73
Моя малчо "хапва сам" с лъжица по-гъсти яхнии и крем супи със сухар, но е на етапи и е голяма мацаница. Понякога държи аз да му давам, но предпочита с пръсти. Отскоро и с вилица му показвах и сега вместо да гребе с лъжицата се опитва да боцка. Та май го обърках😆. Използваме най-обикновени чаена лъжичка и десертна виличка. Купих няколко бебешки комплекта - или са прекалено плитки, или големи. Тези например само им гризе дръжките и забравя да яде
Скрит текст:
Докато яде само сочи да му казвам кое какво е.

# 189
  • Мнения: 38
Здравейте,
Относно яслата, не мисля, че са толкова малки бебчовците - все пак са родени в началото на годината. Докато започнат посещение в яслата през септември, ще бъдат на 1г. и 7 месеца, а тръгването може да се отложи с два месеца /поне за София е така/, така че на практика може да започнат на година и 9 месеца. Аз ще се пробвам на софийската лотария да видим какъв ще ни бъде късметът, защото трябва да се връщам на работа. Но изобщо не си правя илюзии, че през първата година повече ще отсъства, отколкото ще посещава /ако изобщо го приемат/. И съм твърдо за тръгването на ясла, защото се научават на много неща, гледайки от връстниците си или по-големите.

# 190
  • Мнения: 434
Дами, вие предлагате ли вече по малко сол на мъниците?

# 191
  • Мнения: 53
Ако готвя специално за детето вкъщи - не.
Ако му давам от нашата храна, или не слагам сол или слагам много малко, а ние си доовкусяваме при нужда.
В кухнята - 2ра група се готви със сол, а и от
хляба също се приема достатъчно.

Като цяло гледам да има, но да е на минимума.

Последна редакция: чт, 31 мар 2022, 15:24 от m.a.velinova

# 192
  • Мнения: 202
В нашата детска кухня не готвят със сол,но когато аз й приготвя нещо слагам по няколко кристалчета. Подчертавам,че изказвам лично мнение,но според мен всичко в количество съобразено с възрастта на детето не е вредно,защото когато плачат или се изпотяват те губят част от солевият резерв в организма,и все пак трябва да се внимава със солта,тя си е вредна дори и за възрастен човек,когато се прекалява системно с количеството й.

# 193
  • Мнения: 444
В кухнята има съвсем малко. Случвало ми се е да давам от общата храна или по нещо в ресторант по някога, но еднократно. После давам повече водичка и така. Тя иначе се дере и почва да се катери по масата 😅

Имам и аз въпрос. Имате ли тригълник на Пиклер или Монтесори кула? Децата занимават ли се с тях? Имам си една домашна катерица 🙈 и се чудя дали да не й взема.

# 194
  • Мнения: 53
Ние си направихме монтесори кула още преди годинката, за да седи с мен на плота и да не плаче докато готвя. В началото беше по-статичен върху нея и предпазлив. сега вече от около месец се катери и слиза сам. Залюлява се когато е горе, за да достигне нещо. Честно казано изглежда малко опасно. Но всичко това си зависи от детето и степента и вида му на активност. Има деца, на които въобще не им е приоритет да се претрепят.
Триъгълник си мислих да купувам, но ми се струва, че заема твърде много място. Искам да имаме готини занимания у дома, но не ми се ще да прехвърлям площадката вкъщи. Предпочитам да излезем навън и там да си играе и да се социализира. Вече за другата зима ще видим каква песен ще запея като са и по-големи и още по-активни.
Кулата си я направихме от икейското решение със стълба и табуретка, само че леко модифицирана, за да е визуално по-симпатична. Въпреки елемента на опасност, мисля, че е доста полезна и би се ползвала дълго време. Приятелите ни с три годишни деца все още използват кула. На мен ми е много удобна за миене на ръце, лице, дори за хранене. По-често вече го храня на кулата отколкото на столчето.

Последна редакция: пт, 01 апр 2022, 09:23 от m.a.velinova

Общи условия

Активация на акаунт