Февруарски бебета 2021 ❄ ТЕМА ЗИМНА ☃

  • 10 025
  • 232
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 828
Аз рядко готвя конкретно за него, но не му слагам сол. Иначе в кухнята има, също яде от нашата храна. Но той си пие доста вода и не го мисля, по 1л на ден праска 😀

# 196
  • Мнения: 73
Ние взехме за годинката монтесори кула. Изключително ни е удобна. Чудя се за баланс дъска дали да вложа, че за триъгълник няма място, а и има логика в това, което е писала m.a.velinova. Мием ръце, лице, зъби - така може и сам да се пробва. Стои докато правя нещо из кухнята. Моя не се катери по нея, но все пак трябва да си имаме едно наум.
Сол има в детската кухня. Лошото е, че не мога да го накарам да пие много вода. Все предполагам, ама...

# 197
  • Мнения: 53
Сега като чета и си мисля толкова са уникални и различни тия деца, а са още на годинка. Всяко със собствените си движения, и вкус за храна, вода, потребности и т.н.
И моето не пие много вода ама мисля че му стига, вадя различни чаши, за да видя няма ли някоя да му стане по-интересна и удобна. Но като си изпие количеството което ппц си пие, започва вече да й се лигави на чашата, да хапи ръба, да я хвърля и пр

# 198
  • Мнения: 444
Чакам да дойде табуретката в наличност, засега съм поръчала стълбичката Simple Smile Иначе да … имам същите разсъждения по принцип, обаче от една седмица вися на прозореца да я пазя и вече взех да се изтощавам.

Ние си направихме монтесори кула още преди годинката, за да седи с мен на плота и да не плаче докато готвя. В началото беше по-статичен върху нея и предпазлив. сега вече от около месец се катери и слиза сам. Залюлява се когато е горе, за да достигне нещо. Честно казано изглежда малко опасно. Но всичко това си зависи от детето и степента и вида му на активност. Има деца, на които въобще не им е приоритет да се претрепят.
Триъгълник си мислих да купувам, но ми се струва, че заема твърде много място. Искам да имаме готини занимания у дома, но не ми се ще да прехвърлям площадката вкъщи. Предпочитам да излезем навън и там да си играе и да се социализира. Вече за другата зима ще видим каква песен ще запея като са и по-големи и още по-активни.
Кулата си я направихме от икейското решение със стълба и табуретка, само че леко модифицирана, за да е визуално по-симпатична. Въпреки елемента на опасност, мисля, че е доста полезна и би се ползвала дълго време. Приятелите ни с три годишни деца все още използват кула. На мен ми е много удобна за миене на ръце, лице, дори за хранене. По-често вече го храня на кулата отколкото на столчето.

# 199
  • Мнения: 53
Значи имай предвид, че основата на табуретката е квадрат и е по-голяма от тази на стълбата, която е правоъгълник. И като ги сложиш едно върху друго се получава едно отстърчане, което мен лично много ме дразни а също така пречи в моята кухня. Ние преправихме всички гредички на табуретката, така, че да паснат за основата - стълбата. В този смисъл ако предполагаш, че и теб би те.дразнело това разминаване, препоръчвам да си измерите и поръчате гредичките отделно, вместо да купувате табуретка и да  преправяте като нас - доста е трудоемко.
Бонусът е, че изглежда по-красиво след преправянето, минусът е, че площта на която седи детето е по-малка, правоъгълна. С табуретката става една идея по-голяма заради формата, която се получава между краката й. Мога да пратя снимки ако не става ясно от обясненията.


Чакам да дойде табуретката в наличност, засега съм поръчала стълбичката Simple Smile Иначе да … имам същите разсъждения по принцип, обаче от една седмица вися на прозореца да я пазя и вече взех да се изтощавам.

Ние си направихме монтесори кула още преди годинката, за да седи с мен на плота и да не плаче докато готвя. В началото беше по-статичен върху нея и предпазлив. сега вече от около месец се катери и слиза сам. Залюлява се когато е горе, за да достигне нещо. Честно казано изглежда малко опасно. Но всичко това си зависи от детето и степента и вида му на активност. Има деца, на които въобще не им е приоритет да се претрепят.
Триъгълник си мислих да купувам, но ми се струва, че заема твърде много място. Искам да имаме готини занимания у дома, но не ми се ще да прехвърлям площадката вкъщи. Предпочитам да излезем навън и там да си играе и да се социализира. Вече за другата зима ще видим каква песен ще запея като са и по-големи и още по-активни.
Кулата си я направихме от икейското решение със стълба и табуретка, само че леко модифицирана, за да е визуално по-симпатична. Въпреки елемента на опасност, мисля, че е доста полезна и би се ползвала дълго време. Приятелите ни с три годишни деца все още използват кула. На мен ми е много удобна за миене на ръце, лице, дори за хранене. По-често вече го храня на кулата отколкото на столчето.

# 200
  • Мнения: 444
Мисля, че те разбрах, но ако може да пуснеш снимка как се е получило при вас би било супер. Ще изчакам стълбата да дойде и ще измисля какво ще правим. Може да успея да го сглобя и с подръчни материали от вкъщи.
Значи имай предвид, че основата на табуретката е квадрат и е по-голяма от тази на стълбата, която е правоъгълник. И като ги сложиш едно върху друго се получава едно отстърчане, което мен лично много ме дразни а също така пречи в моята кухня. Ние преправихме всички гредички на табуретката, така, че да паснат за основата - стълбата. В този смисъл ако предполагаш, че и теб би те.дразнело това разминаване, препоръчвам да си измерите и поръчате гредичките отделно, вместо да купувате табуретка и да  преправяте като нас - доста е трудоемко.
Бонусът е, че изглежда по-красиво след преправянето, минусът е, че площта на която седи детето е по-малка, правоъгълна. С табуретката става една идея по-голяма заради формата, която се получава между краката й. Мога да пратя снимки ако не става ясно от обясненията.


Чакам да дойде табуретката в наличност, засега съм поръчала стълбичката Simple Smile Иначе да … имам същите разсъждения по принцип, обаче от една седмица вися на прозореца да я пазя и вече взех да се изтощавам.

Ние си направихме монтесори кула още преди годинката, за да седи с мен на плота и да не плаче докато готвя. В началото беше по-статичен върху нея и предпазлив. сега вече от около месец се катери и слиза сам. Залюлява се когато е горе, за да достигне нещо. Честно казано изглежда малко опасно. Но всичко това си зависи от детето и степента и вида му на активност. Има деца, на които въобще не им е приоритет да се претрепят.
Триъгълник си мислих да купувам, но ми се струва, че заема твърде много място. Искам да имаме готини занимания у дома, но не ми се ще да прехвърлям площадката вкъщи. Предпочитам да излезем навън и там да си играе и да се социализира. Вече за другата зима ще видим каква песен ще запея като са и по-големи и още по-активни.
Кулата си я направихме от икейското решение със стълба и табуретка, само че леко модифицирана, за да е визуално по-симпатична. Въпреки елемента на опасност, мисля, че е доста полезна и би се ползвала дълго време. Приятелите ни с три годишни деца все още използват кула. На мен ми е много удобна за миене на ръце, лице, дори за хранене. По-често вече го храня на кулата отколкото на столчето.

# 201
  • Мнения: 3 123
Ето линк как се прави от икейски столче и стълба кулата. Вижда се и отстоянието.
https://urbanmama.bg/2020/05/07/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0- … %B5-learning-tow/
Аз се чудя за оригинална, има и други функции.

# 202
  • Мнения: 53


Ето така изглежда при нас само с едната дъска - от стълбата.

Недостатъкът, който аз виждам, на икейското изпълнение е, че няма как да се регулира височината на стъпалото и в някакъв момент центъра на тежестта ще се пада доста високо. Тогава ще трябва някак да се "подкъси" стълбата вероятно.

Мисля, че те разбрах, но ако може да пуснеш снимка как се е получило при вас би било супер. Ще изчакам стълбата да дойде и ще измисля какво ще правим. Може да успея да го сглобя и с подръчни материали от вкъщи.
Значи имай предвид, че основата на табуретката е квадрат и е по-голяма от тази на стълбата, която е правоъгълник. И като ги сложиш едно върху друго се получава едно отстърчане, което мен лично много ме дразни а също така пречи в моята кухня. Ние преправихме всички гредички на табуретката, така, че да паснат за основата - стълбата. В този смисъл ако предполагаш, че и теб би те.дразнело това разминаване, препоръчвам да си измерите и поръчате гредичките отделно, вместо да купувате табуретка и да  преправяте като нас - доста е трудоемко.
Бонусът е, че изглежда по-красиво след преправянето, минусът е, че площта на която седи детето е по-малка, правоъгълна. С табуретката става една идея по-голяма заради формата, която се получава между краката й. Мога да пратя снимки ако не става ясно от обясненията.


Чакам да дойде табуретката в наличност, засега съм поръчала стълбичката Simple Smile Иначе да … имам същите разсъждения по принцип, обаче от една седмица вися на прозореца да я пазя и вече взех да се изтощавам.

Ние си направихме монтесори кула още преди годинката, за да седи с мен на плота и да не плаче докато готвя. В началото беше по-статичен върху нея и предпазлив. сега вече от около месец се катери и слиза сам. Залюлява се когато е горе, за да достигне нещо. Честно казано изглежда малко опасно. Но всичко това си зависи от детето и степента и вида му на активност. Има деца, на които въобще не им е приоритет да се претрепят.
Триъгълник си мислих да купувам, но ми се струва, че заема твърде много място. Искам да имаме готини занимания у дома, но не ми се ще да прехвърлям площадката вкъщи. Предпочитам да излезем навън и там да си играе и да се социализира. Вече за другата зима ще видим каква песен ще запея като са и по-големи и още по-активни.
Кулата си я направихме от икейското решение със стълба и табуретка, само че леко модифицирана, за да е визуално по-симпатична. Въпреки елемента на опасност, мисля, че е доста полезна и би се ползвала дълго време. Приятелите ни с три годишни деца все още използват кула. На мен ми е много удобна за миене на ръце, лице, дори за хранене. По-често вече го храня на кулата отколкото на столчето.

# 203
  • Мнения: 444
На мен ми се вижда голяма оригиналната, аз нямам много място. Има в ОЛХ в Казанлък някакво момче, което продава доста видове, ако искаш погледни там, те са си новички. Аз бях харесала на Мечо и Клечо, че ми се стори по-прибрана, но не е налична. После я намерих в Алито ама там е 1000лв, незнайно защо.

Ето линк как се прави от икейски столче и стълба кулата. Вижда се и отстоянието.
https://urbanmama.bg/2020/05/07/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0- … %B5-learning-tow/
Аз се чудя за оригинална, има и други функции.

# 204
  • Мнения: 302
Здравейте мами. Е да си кажа вече се изложих в друга тема (обърках мислих, че е за бебчета 2021 а то пък било бебчета от 2022г) както и да е де. Че поне тук да питам... Моята беба (пораснала вече) е март месец 2021г, но темата за мартенските бебчета не е актуална и реших да пиша тук... Притеснява ме това, че сме нагодинка и месец, а фонтанелката ѝ е доста големичка и имам чувството, че не е мръднала от месеци... Искам да попитам има ли и други дечица с незатворена фонтанела още? Какво ви казват педиатрите ви? Много се извинявам, че ви се натрапвам, но доста се притеснявам...

# 205
  • Мнения: 7 690
Преди два дни имаше подобен пост във фейсбук и доста майки казаха, че и при техните деца още стои отворена. Не бяха писали за проблеми, нито педиатрите да са го намерили за проблем.

Давате ли Вигантол? Ако ви притеснява и смятате, че вашият педиатър неглижира, потърсете второ мнение от педиатър на частно.

# 206
  • Мнения: 302
Давам си вигантола от самото начало, признавам се случва се някой път да забравя, но е рядко де... Малката не пие много, много вода и не знам наистина нещо взех много да се притеснявам (дано да е напразно). Аз нямам фейсбук,благодаря относно информацията ви от там. Ще ви послушам съвета и май ще си запазя час при друг педиатър за мое успокоене поне... Много благодаря отново!

Последна редакция: чт, 07 апр 2022, 19:47 от petef4e

# 207
  • Мнения: 7 690
Моят син също рядко пие вода, да не кажа въобще. Всякакви течности отказва, давам със спринцовка или капачка от вода, при това със зор. Неговата фонтанела обаче се затвори много рано, мисля че нямаше 3 месеца. Така че не мисля при вас роля да има водата.

Съмнявам се да има проблем при вас, но мнение на лекар никога не е излишно. Успех!

# 208
  • Мнения: 444
Ако е проходила и сте планирали посещение при ортопед най-добре да питате директно него. Пробвайте витамин Д на спрей, за да сте сигурна, че не остава половината по лъжицата. При всички положения годинката е ориентировъчен срок и няколко дни по-късно, че не е затворена не мисля, че е проблем.

# 209
  • Мнения: 3 123
Бавачката ни каза, че и нейната дъщеря е имала голяма фронтанела, но се е затворила и всичко е наред. До колкото знам е по добре по голяма, отколкото да се затвори преждевременно. При нас педиатъра опипва всеки път, щом не ви е казала, че е проблем и нямате други оплаквания спете спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт