Февруарски бебета 2021 ❄ ТЕМА ЗИМНА ☃

  • 10 027
  • 232
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 302
Много благодаря за отговорите ви мили дами! Безкрайно съм ви благодарна!

# 211
  • Мнения: 1 659
При нас педиатър, която е и невролог ни увеличи вит.Д от 1 на 2 капки беше някъде м.ноември-декември и ми каза до месец май-юни /началото на лятото когато ще има повече слънце/ да не я питам и да давам по 2 капки.
Може да изследвате вит.Д или да смените марката ако не го усвоява.
Има ли някое дете, което все още яде каша за вечеря и не иска супа, манджа или др.? След 2-2.5 ч. пие мляко.

# 212
  • Мнения: 434
На последният преглед при ЛЛ, каза, че още много малко се напипва от фонтанелата. Спря й Вигантола. Все пак, както и други казаха, най - добре е консултация.

За храната - доста сериозно обмислям, да започна да давам обща храна, каша яде само на закуска.

# 213
  • Мнения: 56
Мамита, дечицата ви по колко грама порция изяждат? Колко плод и колко мляко давате /кисело, АМ или кърма/?
Моето момче е лакомо. Види ли, че ядем и не ни оставя на мира. След няколко дни ще направи 1г 3м. Яде 4 пъти на ден по 250 гр на хранене от държавната кухня. Например манджата, ако е 200 гр, давам плод 30-50 гр .и кисело мляко 1 с.л. Сутрин яде попара с прясно мляко или овесени ядки с кисело мляко. Няколко пъти се е случвало да дам междинна 2 часа след ядене към 30-50 грама плод или кисело мляко, но не защото е гладен, а защото да му набавя нужното количество за деня. Отбих го преди 2 м. Почти проходил е, иначе лазеше активно и почти не наддава тези месеци. Към 9.400 кг е.

# 214
  • Мнения: 7 690
Два пъти давам междинна и така яденетата стават 6. Взимам му кухня и там грамажът е същия, но добавям сухар и половина към основните хранения, някаква салата или просто допълнително сурови зеленчуци.

Като види, че друг яде веднага отива при него, сочи и казва "Дай". Задължително иска да опита, ако му хареса се връща да иска да още.

Иначе тежи горе-долу колкото вашия, най-много да е 10кг в момента.

# 215
  • Мнения: 321
Не меря грамаж на нищо. Готвя и той яде каквото и колкото иска. Като види някой да яде също иска. Накрая на месеца ще видим колко тежи, но изглежда съвсем нормално.

# 216
  • Мнения: 444
Аз също добавям сухар към кухнята, особено като пробиват зъби. Иска почти от всичко, което види, особено краставици и хляб. Май по 220 е кухнята, не знам точно. Понякога не я изяжда, друг път иска още. За следобедна закуска гледам да давам нещо, което може да яде сама - най-често плод, примерно банан, ягоди. Понякога си позволявам да й дам бисквитки и се е научила да сочи къде стоят и да казва “ам-ам тити” 😅 не ги яде много, повече й харесва да ги вади и прибира в кутията и да ме храни мен с тях.
9400 е, не наддава особено, но тя не се и спира много много, та смятам, че е нормално.

# 217
  • Мнения: 202
Привет на всички,
Искам да попитам, свикнахте ли децата вече на гърне? Аз се опитвам,но или стратегията ми не е успешна или съм си разглезила Госпожицата,не ни се получава.Бихте ли споделили Вашият опит? Вече е на 1година и три месеца.

# 218
  • Мнения: 7 690
Не съм пробвала въобще. Според педиатри и психолози едно дете е готово за гърне когато започне да изкачва самò стълби.

В YouTube иначе страшно много материали за привикване към гърне, както и в групата на 1наум-група за родители.

# 219
  • Мнения: 1 659
И аз правя опити да седне поне на гърнето, но не иска. За него това е количка, която пълни с нещо и бутайки се разхожда из стаята Joy
От няколко дни, като го видя, че ака или е наакано го питам "има ли аки ?" и той сочи с пръстче отпред. Като този въпрос го повтарям от мнооого време.
Според леля ми, ако едно дете може да седи трябва да се слага на гърне. Така са подхождали в миналото от 6-7 м.

# 220
  • Мнения: 321
Не мисля да си го причинявам скоро, както и на него. С първото дете започнах след годинка с опитите и ту се учеше, ту прекъсваше, като се научи след 2 и половина всичко да прави. Братовчед му го учеха от 8 месечен и сега е на 4 като до преди няколко месеца се изпускаше в съня си. Преди да навърши две няма да го пипам.

# 221
  • Мнения: 73
Моя преди около 2 седмици започна да се държи за памперса отпред и да казва думичката за вода. Сочи към гърнето и толкова. За дневния сън също стиска, памперса е сух и казва като стане, отива до гърнето и до там. Пишка си в памперса, ама до гърнето 🤣 От време на време сяда, но само обут. Не дай Боже да го сложиш гол изпада в истерия, независимо дали е пожелал той. Бабите му подариха гърнеТА като беше на 6м. да сме го слагали. Никакъв шанс нямаше да стои на него. Не мисля, че е готов въпреки, че качва не много високи стълби. И аз смятам да не го насилвам. Когато покаже тогава, ако насилвам най-много да се откаже съвсем и да забавим излишно процеса. С бибата също смятам така да действам. Още няма нито кътници, нито кучешки. А без нея и с растящи зъби... няма смисъл да се мъчим взаимно.

# 222
  • Мнения: 260
Винаги полазваа като пишка, но в пампито и после държи да я слагам на гърне Simple Smile започнах да я привиквам към първата й година, защото до тогава нямах време / както и да звучи, наистина беше лудница покрай мен/ . За акото казва на мен , но на гледачката не. С брат й беше много по-различно, но там аз бях по-спокойна. Започнах да го слагам от 8м, започна да върши всичко там, на 1г и 2 м махнах памперса изцяло, без да обръщам внимание колко пъти ше се напикае и за 1 седмица съвсем свикна. Но се бях въоръжила с много спокойствие. Сега всички са болни в нас, но от другата седмица мисля и с дъщеря ми да подходя така- просто го махам и това е , дано и гледачката се навие Simple Smile

# 223
  • София
  • Мнения: 621
Моята госпожица я приеха в ясла и затова реших да отложа приучването към гърне.Мисля,че там ще ползват памперси,а само в определени часове ще ги слагат на гърне.Това ще обезсмисли усилията ми.

# 224
  • Мнения: 53
От скоро и моето дете се държи за памперса, не се бях сещала че може да е индикация, че му се пиша. На гърне слагам хаотично. Но и нуждите му се променят доволно често, че да успея да хвана някакъв шаблон. За да няма истерии когато го слагам, гърнето седи или на високо - на скрина или аз съм седнала пред него на земята - пеем, пляскаме, редовния цирк и така 5 Мин. - гледам да уцеля момента, а не да прекалявам с времето за престой, за да не постигна обратния ефект и да го намрази. В повечето случаи ест. резултат няма и аз се обезнадеждавам. Мисля си лятото да пробвам да го оставя без памперс и да видим как се постига този ефект" от раз", за който всички говорят. Притеснявам се, че колкото повече пораства толкова по-трудно ще става, ще свикне с памперса още повече, ще му се струва, че това е естественото място да си върши нуждите и т.н. - поне това е примера, който аз виждам с децата на познатите ни, които са решили да изчакат, в случая до и над 3 години. Общо взето всички са се поизмъчили да го махнат , просто някои по-рано други по-късно, ама чак ей така супер лесно и естествено не съм чула при някой да се е получило.

Общи условия

Активация на акаунт