Тема 3 - Гоблин... или темата за обсъждане на корейски и китайски сериали

  • 16 573
  • 730
  •   1
Отговори
# 450
  • България
  • Мнения: 6 300
Ех, да.
Като търся "вуксии" ми излизат и разни гейски, розови и т.н.
https://mydramalist.com/search?adv=titles&ge=20&so=popular&or=desc
Мода, какво да правиш. Bowtie

# 451
  • вятърничава
  • Мнения: 1 938
В Смъртоносна изневяра/Cheat on Me If You Can разликата във възрастта при Cho Yeo-jeong (40г) и  Kim Young-dae(25г) не ме подразни,даже напротив.Много беше сладък като попита "А може ли?".Сладур!


Скрит текст:

# 452
  • Русия
  • Мнения: 862
Liu Ying, от твоя списък с вуся много е хубав Nirvana in fire. На политическа тема, има тъжна любовна линия. Определено не е мелодрама и не е с ония летящите ниндзя. Сериозен сериал.
Гледала съм Eternal love of dream, актьорът много добре се справи с трите си роли там, останалото е скучно, Дилраба не се гледа, това е най-зле изиграната й роля, при все че не е най-талантливата актриса.
Princess agents може да се гледа, Лин Гън Син много ми харесва, но Чжао Ли Ин ми е неприятна. Сюжетът пак с политически неща, шпиони, войни и т.н. Силният герой е предано влюбен в силната героинята. На когото няма да му хареса краят (според мен е много добър), може да се утеши, че е екранизация и е екранизирана само половината от романа, втората половина завършва както трябва.
Ashes of love се държи изцяло на Ден Лун. Главните имат много малко екранно време, останалите са скучни. Ако се превърта, то е много хубав, ако не се превърта, сам може да превъртиш.
Eternal love -1,2,3 е с интересна главна двойка, сюжетът е пълна скръб.
Legend of Yun Xi е обикновена дорама, нищо особено, актрисата е с постоянно много странен грим, в който сериал и да я мернеш - все с червени вежди, постоянно има болнав вид, но в тая дорама си е оправдано по сюжет: занимава се с отрови и самата е отровена.
Ice fantasy е ужас ужасен.
Novoland: The Castle in the Sky е с едни от най-токсичните отношения, които съм виждала на екран. Плюс много ми е неприятен и направо грозен актьорът в главната роля.
The Sleepless Princess става за гледане до средата, но после се превръща в театър на абсурда.
Останалите от първите три страници не съм ги гледала.

# 453
  • България
  • Мнения: 6 300
Списъкът не е мой, това излиза в сайта с етикет "вуксия". Grinning
Интересно е различното мнение.
Ето и моето. Grinning
Nirvana in fire. Отдавна съм го изтеглила, но не го започвам точно заради нещата, които си написала - не харесвам тъжни романтични истории, политика и харесвам летящите.
Eternal love of dream - актьорът не е лош, но изгледах само няколко серии, докато тотално не ми прилоша при гледката на лигавата Дилраба. Пак ще се мъча да гледам, но друг път. Satisfied
Princess agents Изтеглен, но не съм гледала, защото понякога пишат, че ще има продължение и чакам, но май няма да дочакам.
Ashes of love  Този ми е любимият. Може би заради Ден Лън, а може би защото беше първото истинско, китайско фентъзи, което гледах и има точно нещата, които обичам. И гледах без превъртам или увеличавам скоростта - както правя при дразнещ сюжет.
Eternal love -1,2,3 Тук има интересни моменти, но твърде много харем и лиготии. Всичко в един сезон щеше да е ОК.
Legend of Yun Xi - този съм го зарязала, главният ми е неприятен.
Ice fantasy - този ми хаесва, но без тъпото продължение в нашия свят.
Novoland: The Castle in the Sky - също ми хареса, а и главният доста - особено със сините лещи.
The Sleepless Princess - на този му се чудя, финалът май бил гаден?

# 454
  • Русия
  • Мнения: 862
Интересно е различното мнение.
Ето и моето. Grinning
Nirvana in fire. Отдавна съм го изтеглила, но не го започвам точно заради нещата, които си написала - не харесвам тъжни романтични истории, политика и харесвам летящите.
Princess agents Изтеглен, но не съм гледала, защото понякога пишат, че ще има продължение и чакам, но май няма да дочакам.
The Sleepless Princess - на този му се чудя, финалът май бил гаден?
Nirvana in fire си е изначално тъжен. Няма да крия под спойлер, защото се казва още в първата серия: героят е много болен и бърза да свърши нещата, защото умира.

Няма да има продължение на Princess agents, вече 5 години са изминали. Гледай, хубав е сериалът, актьорите са добри, Ден Лун се мярка от време на време. Simple Smile Син Чжао Лин, който също ти хареса, и той го има там. Вторият мъжки е красив и талантлив. Женските роли са добри. Щеше да ми е един от любимите, ако не беше Чжао Ли Ин, която много ме подразни в Boss and me, оттогава не мога да я гледам. Но образът й в дорамата е добър: една твърда, последователна, умна жена.

The Sleepless Princess Scream
Скрит текст:
първо се разделиха по най-тъпата причина, която съм виждала по дорамите изобщо. После тя умря и той се самоуби. Направо...

# 455
  • България
  • Мнения: 6 300
Nirvana in fire си е изначално тъжен. Няма да крия под спойлер, защото се казва още в първата серия: героят е много болен и бърза да свърши нещата, защото умира.

Няма да има продължение на Princess agents, вече 5 години са изминали. Гледай, хубав е сериалът, актьорите са добри, Ден Лун се мярка от време на време. Simple Smile Син Чжао Лин, който също ти хареса, и той го има там. Вторият мъжки е красив и талантлив. Женските роли са добри. Щеше да ми е един от любимите, ако не беше Чжао Ли Ин, която много ме подразни в Boss and me, оттогава не мога да я гледам. Но образът й в дорамата е добър: една твърда, последователна, умна жена.

The Sleepless Princess Scream
Скрит текст:
първо се разделиха по най-тъпата причина, която съм виждала по дорамите изобщо. После тя умря и той се самоуби. Направо...
Princess agents - ще гледам, вярно, няма много надежди за продължение, нали имало и някакъв скандал за плагиатство.
The Sleepless Princess ще отпадне окончателно за мен.
Zhao Li Ying не я харесах от първия път, едва на 52 място в списъка ми е. Има нещо в изражението, което не ми допада, но с времето ѝ свикнах. Май в Legend of Fei (2020) ми хареса.
Няма значение къде, аз съм изключително либерална по отношение на актрисите, може би, защото хубавите главни роли все са за мъже, а може да е женска солидарност.
Всички охкат и ахкат по мъжете, че и еднополова любов предпочитат някои, но аз си държа на хетеро отношенията и на не по-лошото място на жените в тоя не толкова справедлив свят.

# 456
  • Русия
  • Мнения: 862
Princess agents - ще гледам, вярно, няма много надежди за продължение, нали имало и някакъв скандал за плагиатство.
И там ли?
Знам за скандала с "Eternal love of dream". Тя авторката много хитра: взема чужди BL текстове и ги преправя на хетеро, надявайки се, щом в Китай официално темата не се толерира, да й се размине. Имало е съд, не го спечели, затова се забави продължението.

аз съм изключително либерална по отношение на актрисите, може би, защото хубавите главни роли все са за мъже, а може да е женска солидарност.
Всички охкат и ахкат по мъжете, че и еднополова любов предпочитат някои, но аз си държа на хетеро отношенията и на не по-лошото място на жените в тоя не толкова справедлив свят.
И аз си харесвам актрисите, ако са добри. В момента ми харесват Чжао Лу Си и У Цзинян, Бай Лу също е добра, но нещо не ми допадат самите дорами с нейно участие.
Еднополовата любов - категорично не. Не мога да се асоциирам с мъжки персонаж.


Една добра новина ми донесе фейсбук: Хьон Бин и Со Йечжин обявиха, че ще се женят. Ура, любов и щастие им пожелавам, симпатяги са и двамата. Gift Heart HeartbeatSparkling HeartGift HeartGift Heart

# 457
  • България
  • Мнения: 6 300
Princess agents - да, избягвам такива новини, но след като стигнаха и до мен, скандалът явно е голям.
У Цзинян - как се изписва на латиница?
И аз се радвам на новини за сватби, хубаво е когато мъжете се женят и жените се омъжват, ако мъжете се омъжват и жените се женят, тогава ми се плаче. Bowtie

# 458
  • Русия
  • Мнения: 862
Wu Jin Yan, най-известна е от The Story of Yanxi Palace (не ми хареса дорамата, не обичам дорами за манчжурите, тези бръснати глави при мъжете и шантавите прически при жените ме дразнят, но ролята си изигра перфектно). Гледала съм я и в Fighting Youth, производствена дорама, как я гримираха да изглежда 10 години по-млада, не знам. Самата дорама не си струва гледането.
Но пък много ми хареса в My bargain queen. Simple Smile
Иначе е явно популярна в Китай, като й гледам филмографията, даже не си спомням, коя още актриса се е снимала толкова много на нейната възраст. И то е ясно защо: нейният актьорски похват не прилича на нищо друго, много е особена, определено много талантлива. И даже, не ми пречи, че е грозна анорексичка. Simple Smile Дотам, че дори нейните фанове й казват да наддаде килограми.

# 459
  • България
  • Мнения: 6 300
И аз съм я гледала в два сериала, но във второстепенни роли и не съм ѝ обърнала внимание.
..............
Изгледах 11 епизода от Young Blood Agency (2019). Много добър засега, малко романтика, много разследвания, добре върви.

Пускам първи епизод от корейския Doom at Your Service (2021), дано си струва, че тия двамата

са почти половината от корейците, които разпознавам. Grinning

# 460
  • Русия
  • Мнения: 862
С тия двамата си струва. Първият е много добър. Вторият съм го видяла само в една роля, и беше страхотен.

# 461
  • Мнения: 36 953
Аз днес започнах Jeong Do-jeon (сериалът за края на Корьо и създаването на Чосон), обаче първият епизод ме изненада с това, че набляга на историческия аспект повече, отколкото очаквах. Гледала съм много исторически корейски, но тук са се старали да бъдат възможно най-сериозни, стряскащо е (дори стилът на заснемане на пръв поглед е някак старомоден, като нещо от 90-те, а сериалът е от 2014г.).
Не вярвам, че е възможно да карат така 50 епизода, може би е само грешно първо впечатление; за сега няма да се откажа от него.

# 462
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 827
Пускам първи епизод от корейския Doom at Your Service (2021), дано си струва, че тия двамата

са почти половината от корейците, които разпознавам. Grinning
На мен много ми хареса (ако не ме лъже паметта му писах 9* или 9.5*), пък и двамата актьори са много добри Simple Smile

Друго не точно такова, но пак хубаво е Love scenery, писах в темата за него. За младоци е. По сюжет тя му е кака, разликата в годините не е голяма (3-5), плюс той е много нахакан и изглежда по-зрял от нея. Пак със същия актьор е Put your hand on my shoulder, отново вменяеми герои. Нормални, здрави отношения и в двете дорами... ииии.... хубавец в главна роля.
И двата съм ги гледала.
Love Scenery ми хареса доста, даже и възрастовата разлика не ме впечатляваше (виж, Третото Колело изглеждаше като баща й), Put Your Head on my Shoulder - не ми допадна много. Ужасно ме дразнеше как главната героиня само командореше горкия младеж Joy
В този ход на мисли, може би си гледала и You Are My Glory - също адекватни герои, нормални отношения, даже и леко "оле-оле" за типичната китайска драма, защото хич не се минават само с държане на ръчичка и 2-3 невинни цАлувки, от които половината по челото Wink. Е, отминавам с мълчание възхвалата на китайската космическа програма в последните 2-3 епизода, заради които му дадох 9.5* (най-високата ми досега оценка за китайски негеймърски сериал, заедно с Maiden Holmes Joy).

Благодаря за дискусията за фентъзитата - повечето са ми в Списъка, вече даже реших и в какъв ред да ги гледам.

Например от горните, които харесвате "драма, романтика, бизнес".
А, таговете са голяма работа! То и затова Списъкът за гледане ми е на дереджето, на което е Joy
Сериозно ли е, докторе? Joy Joy Joy

Последна редакция: чт, 10 фев 2022, 21:57 от Роца

# 463
  • България
  • Мнения: 6 300
Планирала си "само" 258.
Моите са 367.
От доктор рязко преминавам към безнадежден случай.Joy
Но нали някои психо доктори надминавали пациентите си. Laughing

Може ли пък този така рязко:

И тия трапчинки са престъпни.
Обаче и на него почти му падна цигарата в края на втори епизод. Joy

# 464
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 827
Ох, то да бяха само трапчинките Joy
Ами очите? Heart Eyes

Повече сериали не смея да планирам, че сигурно ще трябва да векувам с орлите, докато ги изгледам всичките Joy

Общи условия

Активация на акаунт