Тема 3 - Гоблин... или темата за обсъждане на корейски и китайски сериали

  • 16 360
  • 730
  •   1
Отговори
# 720
  • Русия
  • Мнения: 862
Токбокито вкусно ли е?

# 721
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 639
Токбокито вкусно ли е?
Най-вече е ужасно люто Joy Самите "пръстчета" оризова паста са доста безвкусни и се овкусяват от соса и зеленчуците, които ги придружават. Питах сервитьорката дало това е нормалното ниво лютивина, тя ми каза, че е адаптирано за френския вкус, а в Корея са още по-люти Joy Изводът е, че ако някой ден стигна до Сеул, няма да си ги поръчам, ще карам на соджу Joy
Но като ги гледам толкова по тези ми ти драми, ми беше мерак да ги пробвам. Ще знам за следващия път.

# 722
  • Русия
  • Мнения: 862
Аз пък си намерих тук едно ястие с вкус на кимчи. Нещо не му разбрах вкуса. А истинско кимчи не намирам. Като гледах корейските дорами, разбрах, че ядат основно ориз с разни треви, месото е деликатес. Рамьонът е някакъв див миш-маш от всичко, що намери в хладилника си домакинята.
От азиатската кухня тук най-много е тайската, страшно ми харесва, особено лютото. Преди това люто не ядох изобщо. Та заради вкусната им храна понякога ми се иска да се преместя да живея в Тайланд. Но буболечките ме плашат. Simple Smile
Китайската пък като я гледам по дорамите нещо не ми харесва. Иначе по китайските ресторанти е вкусна. Simple Smile И пак много ориз, но по-малко от корейците.
Японците даже не ги мисля, прекалено шантави са. Кой знае с какво ядат ориза си. Simple Smile

# 723
  • България
  • Мнения: 6 211
Харесвам китайска храна, разбира се, ако не включва буболечки, скакалци и др. многокраки.
Вместо да гледам текущите, рових да търся къде за пръв път гледах Краля на маймуните.
Не можах да се сетя, беше доста отдавна и помня, че маймуната ми беше най-неприятна, направо противна от четирите героя, пътуващи на запад.
Пиша го във връзка с A Korean Odyssey (2017). Сюжетът е много далечен, но маймуната отново ми е много, много противна.
Обаче заради нея се сетих за отдавна гледания сериал или филм - значи ми напомня за него, не за Ловци на духове.
И друго - ще е хубаво някой да пусне нова тема. Grinning

# 724
  • Мнения: 245
Харесвам китайска храна, разбира се, ако не включва буболечки, скакалци и др. многокраки.
Вместо да гледам текущите, рових да търся къде за пръв път гледах Краля на маймуните.
Не можах да се сетя, беше доста отдавна и помня, че маймуната ми беше най-неприятна, направо противна от четирите героя, пътуващи на запад.
Пиша го във връзка с A Korean Odyssey (2017). Сюжетът е много далечен, но маймуната отново ми е много, много противна.
Обаче заради нея се сетих за отдавна гледания сериал или филм - значи ми напомня за него, не за Ловци на духове.
И друго - ще е хубаво някой да пусне нова тема. Grinning

Liu Ying, този ли е https://www.imdb.com/title/tt2017561/ ?

Повечето драми на Lee Seung gi са интересни, но са със скапани финали. За мен A Korean Odyssey е с такъв, както и Gu Family Book и Vagabond и т.н., но това е лично мое мнение.

# 725
  • Русия
  • Мнения: 862
Аз пък не харесвам Ли Сънги и Корейската Одисея едвам я изтраях. Плюс е нелогично: той е гадняр, разбира, че любовта е внушена и изведнъж вади голяма всеотдайност. Не вярвам.

# 726
  • България
  • Мнения: 6 211
Feyre, по-стар беше сякаш и може и да се казваше "Кралят на маймуните" или нещо такова.
Героите имаха подобна визия:


На Корейската одисея не проверих финала, но и не виждам как ще го завъртят, че да е хубав.
Безсмъртен демон, който иска да стане божество и смъртна жена. Отделно тая принуда с гривната.
По-скоро се надявам на добър финал за бика и наказаната богиня.

# 727
  • Мнения: 36 489
В оригиналната история на Краля на маймуните няма никаква любов. За самия Ву Конг на няколко пъти е споменато, че не се интересува от красиви демони и жени (когато са демони ги избива като всички останали, без да му мигне окото), защото не са от неговата раса.
Има интересни и забавни отношения с богинята Куан Ин.
Затова пък, Бика и неговото семейство са интересни и в оригинала (включително синчето му има немалка роля) и при него има нещо като любовна история.

П.п. да пусна ли нова тема, или някой друг ще направи?

# 728
  • Русия
  • Мнения: 862
pppqqq, пусни.

Продължавам да гледам "Любов в нощта". Авторите ме прежалиха и продължиха с басейна! А така.

# 729
  • гр. София
  • Мнения: 1 584
Да, пусни новата тема Simple Smile
 Корейска одисея не съм я гледала, но финалът на Gu family book беше голямо разочарование.

# 730
  • Мнения: 36 489
Корейска одисея няма финал - т.е. остава недовършен.
Скрит текст:
Главната героиня умира и Ву Конг обещава, че ще я възкреси. Което не е съвсем в разрез с оригиналната история - Кралят на маймуните наистина неколкократно слиза в Подземния свят и общува с душите на починалите.

Нова тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1427019.new#new

Последна редакция: нд, 27 мар 2022, 12:53 от pppqqq

Общи условия

Активация на акаунт