Раждане без предварително избран лекар

  • 1 852
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 966
И аз не съм плащала за лекар и бях много доволна,родих секцио.Моят съвет е да си вземеш вип стая,хем ще ти е удобно,хем пак ще ти обърнат повече внимание.Аз така направих Grinning

# 16
  • Мнения: 3 500
Бях с уговорка, платих за лекар, чувствах се по-спокойна, друго предимство не виждам.

# 17
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Не знам на теб колко ти остава до раждането, но при мен вече наближава и нямам никакво намерение да плащам за избор на лекар. Мисля да родя в "Св.София" на общо основание и най-най-много да си платя за упойка, и то в краен случай. За мен е глупаво да се плащат толкова много пари, може би защото ги нямам. Смятам, че на лекарите това им е работата /все едно да не оставиш бакшиш в заведение, за да ти донесат ястието, което си поръчал/. Просто докато има кой да дава, ще има и кой да взима.
За Майчин дом обаче не знам как е, може би е добре да поразпиташ. 
Успех!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз също не смятам да плащам. Ще раждам във Втора градска, досега лошо мнение за там не съм чула, независимо от екипа. Те не са и много. Евентуално за упойката ще си платя, ако ми сложат.

Ако всичко мине както трябва и съм доволна, в което вярвам, разбира се, ще почерпя, но пари не смятам да давам поради две причини - принципен въпрос и липса на излишни пари.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 115
в майчин дом не бих стъпила и с 50 уговорки с лекари, какво остава на късвмет....
иди в св софия, там е най-добро отношението, като не си плащаш, лекарите са страхотни, а и мн мили и насърчават кърменето. Ще сте си и заедно с бебчето...
да не говорим за мизерията и мърсотията в майчин дом...

Последна редакция: пн, 06 ное 2006, 14:12 от bubu_to

# 20
  • Мнения: 3 500

иди в Св. София, там е най-добро отношението, като не си плащаш, лекарите са страхотни, а и мн мили и насърчават кърменето. Ще сте си и заедно с бебчето...

Peace Peace Peace

# 21
  • Мнения: 11 004
Ако се уговориш с лекар, това гарантира ли ти грижи и внимание по време на раждането и особенно след това? Като си платиш допълнително, поне има ли защо  newsm78

# 22
  • Мнения: 2 255
И двете си момчета съм раждала в МД без уговорка - въпреки, че доктора при който ходя от 15 год. работи там, ми е следил и двете бременности и не е имало проблем да се уговорим  Rolling Eyes
Нямам никакви лоши спомени или проблеми нито от предии еехее години, нито сега в условията на Здравна реформа  Thinking
Незнам може би просто съм извадила късмет... кой знае  newsm78, но наистина съм доволна и от екипа за раждане и след това от останалия персонал в отделението  Peace
Искрено се надявам повече от нас да получават такива мед. грижи и услуги без доп. пари като мен  thumbsup

# 23
  • Мнения: 14 133
Ако се уговориш с лекар, това гарантира ли ти грижи и внимание по време на раждането и особенно след това? Като си платиш допълнително, поне има ли защо  newsm78
Зависи от човека. Аз съм страшно доволна от предварително уговорения лекар. Наистина си подсигурих спокойствие, внимание и липса на усложнения.

# 24
  • Мнения: 45
Много противоречиви мнения чух за МД и затова преди 6 месеца избрах Св.Софиа.Там отидох специално на училище,което се провежда за няколко часа,въвеждат те в обстановката и изрично се подчерта,че ако си здравно осигурен-не плащаш.Така и стана.Когато дойде времето попаднах на млад екип от които останах много доволна.Пък и до сега лошо не съм чула за Св.Софиа.Това е само мнение.Вземи решение за себе си,от което ще се спокойна!Желая ти късмет и наи-важното-оптимизъм!Той е решаващ за добрата развръзка! Peace

# 25
  • Мнения: 465
И двете ми раждания са без уговорка, но всеки сам си решава Peace

# 26
  • софия
  • Мнения: 1 745
Ако се уговориш с лекар, това гарантира ли ти грижи и внимание по време на раждането и особено след това? Като си платиш допълнително, поне има ли защо  newsm78
Зависи от човека. Аз съм страшно доволна от предварително уговорения лекар. Наистина си подсигурих спокойствие, внимание и липса на усложнения.
На същото мнение съм и аз!Плати,ако имаш възможност.Отношението е друг.За миг не съжалих за тези 500лв.,които дадох.Леко раждане ти желая   bouquet!

# 27
  • Мнения: 4 621
Бях с уговорка и избран лекар и екип (за секцио). Въпрос на личен избор е. Аз лично се чувствах много по-добре и по спокойна.

# 28
  • Мнения: 171
Родих в Бургаската болница без уговорка. Не искам да ви плаша, но втори път надали ще съм толкова смела, за да постъпя да раждам пак по този начин. Най-лошото е, че търгашески настроените лекари саботират родилките, за да могат те да си платят, имат достатъчно много поводи, които могат да използват, за да ги накарат да се чувстват безпомощни и захвърлени на произвола.  #Cussing outОбщо взето жените без уговорка трябва да имат невероятен късмет и да родят бързо и лесно. Аз например търсих разлика между отношението към една неосигурена циганка и здравноосигурена българка без уговорка - е, такава не открих. #2gunfire Разбира се, всичко зависи и от морала на лекарския екип, но когато въобще отсъства такъв, какъвто е случаят в Бургаското Родилно, заплащането може да се окаже единственото спасение. Моят съвет към нежелаещите да плащат за внимание е следният: Имайте едно на ум и направете уговорка на място, ако раждането не протича съвсем гладко, така няма да изпаднете в позицията на експериментално зайче, а ако всичко е наред, тогава нищо не губите. Съжалявам, ако с този мой постинг настроя някоя от вас негативно към родилния процес, просто разсъждавам от позицията на лошия опит, защото и аз бях дълбоко убедена, че не бива да се дават рушвети на доктори, но се отнесоха толкова брутално с мен, че сега със сигурност мога да кажа, че системата ме е пречупила и втори път не бих се подложила на това.

# 29
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Доверих се на дежурния екип в Шейново.По-доволна не бих могла да бъда.[/color]

Общи условия

Активация на акаунт