Мами с над 10 месеца опити и успешно нормално забременяване?

  • 1 749
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, момичета!

Търся малко кураж от вас и най-вече от мамите, които са правили опити над 10 месеца и все пак са успели да забременеят нормално. Знам, че има много теми, свързани с времето, което е отнелно на повечето мсми да забременеят, но масово виждам, че това се случва до 8,9-ти месец.

Бях писала в друга тема, че имам операция от апендицит (от преди 7,8 години)и шанса, да съм със запушени тръби или сраствания е малко по-голям (до колкото съм запозната) и скоро ще се обърна към специалист, за да видя дали всичко е наред с проходимостта. От 2 прегледа при АГ, микробиология, хормони и спермограма (към СЗО) за момента не се открива нещо притеснително. (На 23г съм)

Благодаря на всички, които ще споделят своя опит за дългите опити и нормално забременяване въпреки всичко!

# 1
  • Мнения: 375
Здравей за второто ни дете започнахме 2 месеца след раждането на първото ни ,не кърмех цикълът ми беше нормален супер леко раждане беше . Мерих температура, следях О ,постоянно при АГ-то и разликата им е 2г и 1м .Не ставаше и не ставаше никой не ни обръщаше внимание защото имаме едно  дете изследванията нормални а първото ни дете стана за 1 месец. Така че не се притеснявай ,просто не го мисли толкова аз вече се убедих по себе си че най важното е психически да си добре ще се случат нещата🤗.Аз бях тогава на 21.Успех ти желая!

# 2
  • Мнения: 16
Здравей за второто ни дете започнахме 2 месеца след раждането на първото ни ,не кърмех цикълът ми беше нормален супер леко раждане беше . Мерих температура, следях О ,постоянно при АГ-то и разликата им е 2г и 1м .Не ставаше и не ставаше никой не ни обръщаше внимание защото имаме едно  дете изследванията нормални а първото ни дете стана за 1 месец. Така че не се притеснявай ,просто не го мисли толкова аз вече се убедих по себе си че най важното е психически да си добре ще се случат нещата🤗.Аз бях тогава на 21.Успех ти желая!

Благодаря ти много! Heart

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 127
Защо просто не се обърнеш към лекар сега, а ще чакаш още време? Какъв е смисъла? Чакането не променя факта дали има проблем или не.
Репродуктивен специалист и изследвания, се препоръчват след 6 месеца неуспешни опити.

# 4
  • Мнения: 15 356
АГ не са лекари по репродуктивни проблеми и с нищо няма да ви помогне ,но пък може да ви загуби нерви,време и пари.
Хората са се размножавали и през войни и чума ,ако всичко се лекуваше със спокойствие щях да си прекарам три години и да дам хиляди левове на СПА ,ама не .Репродуктивната медицина ми реши.проблемите .

# 5
  • Мнения: 375
Аз съм обяснила доста подробно моя случай и понеже нямам (и никъде не съм споменала) за репродуктивни проблеми ,а просто стрес и безпокойството и затова включително и в момента давам хиляди левове за Спа,а не за репродуктивна медицина. Тук мисля че всеки трябва да разкаже гледната си точка и история ,а не след него да има разсъждения.

# 6
  • INFJ
  • Мнения: 9 127
Бобчита ти го е казала... Ако стреса и безспокойството, бяха такъв фактор, хората нямаше да раждат деца по време на войни и пандемии... Такова нещо не се наблюдава. Репродуктивен специалист е най-логичното решение, и ако такива проблеми се изключат, тогава търси проблема в стрес, притеснения, начин на живот и подредбата на звездите...

# 7
  • Мнения: 375
А авторката е написа че за специалист знае и просто търси разказ при който е станало нормално без специалисти ,затова съм и разказала .Мисля че в този случай коментара е просто излишен ,всеки има история и тя дори и да не харесва на друг е факт и не подлежи на критика. По тази логика аз ако почна да критикувам защо ходите по доктори( без да имам история ,а просто невежество)е безсмислено, защото всеки човек има различен живот,различни разсъждения и различни истории. Надявам се да не го разберете като заяждане просто обяснявам защо разказах моята история 🙂 И да поясня говоря за стреса и безпокойството, когато постоянно мислиш защо не става и ти стане фикс идея , иначе може да родиш и в война и в пандемия .

# 8
  • INFJ
  • Мнения: 9 127
Нямам нищо против, аз търся решение на моят проблем по един начин, ти търсиш решение на твоят, по друг. Но при всички положения ми се струва, че първото, което трябва да се изключи е физическият фактор, а после да се гледат психиката и нещата от живота. Женското тяло знае как да оцелява, въпреки всички трудности.
Успех! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 375
Успех и на теб ,радвам се че си ме разбрала ,аз също съм споменала че съм посетила лекар и съм съгласна ,че винаги е първото решение.Но винаги има изключения, това е живота🙂

# 10
  • Мнения: 10 993
Аз нямам репродуктивни проблеми, но също дълго не можех да забременея с първото дете. Мерих си базалната температура, сутрин преди да стана от леглото се слага термометър в дупето, започва се от първия ден на цикъла, когато е 36,5 и когато стане 37 градуса, тогава има овулация. Само в този ден можете да забременеете. Има и други тестове за овулация, но аз съм доволна от този. Възрастта Ви е супер за дете. Успех.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 653
На възрастта на авторката и при нас нещата се бавиха. Първо посетих АГ и той така каза - спокойствие и дрън-дрън. Днес на 47 чакам 5-то дете, благодарение на репродуктивната медицина. Моя близка е на същата възраст и още ходи на спа и на йога, защото смята, че всичко е от психиката. Толкова от мен по темата.

Последна редакция: ср, 24 ное 2021, 09:30 от Fever Ray

# 12
  • Мнения: 15 356
Нямам нищо против спокойствието,но човек е по-спокоен когато е покрил всички бази и знае ,че е здрав.
Аз бях толкова спокойна,че два теста за овулация направих само за три години,но имах план и го следвах.Забременях два пъти за осем месеца със секс по любов ,не по график.Това при положение,че имах проблеми.

# 13
  • Мнения: 1 406
Смятам, че спокойствието е важна част от здравослвното състояние на човек, но ще оставя това тук - Stress does not cause infertility. Infertility causes stress.
На мен също би ми било приятно да прочета успешни истории за жени, на които забременяването им е отнело малко по-дълго от обичайните норми.

# 14
  • Мнения: 15 356
Приятелката ми забременя след пет години опити и нито един преглед .

Общи условия

Активация на акаунт