Мами с над 10 месеца опити и успешно нормално забременяване?

  • 1 759
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 030
Е, ок.
Четвъртото го родих след 7 г. непазене и с идеята, че повече деца не можем да имаме. Бях супееер спокойна. Но вече имахме 3 и изобщо не ми беше зор. Бях на 40. Отидохме на екзотична романтична почивка. И все пак, не бих препоръчала на някой да чака, ако не става дума за поредно дете, а не за първо.

# 16
  • Мнения: 15 356
Да,мъжът на моята приятелка й каза, че изкуствени бебета не ще.Душата на детето ще дойде когато трябва.Разбира се,всеки има право да вярва и разсъждава както иска.
Февър,искрено се радвам за теб!Ти си една много смела жена и не се отказа .Помня,че прави опити като бях бременна аз,а е на 18 м нашето дете.

# 17
  • Мнения: 379
Fever Ray това с романтичната почивка и на мен се случи тази година ,не планувахме ново бебе ,но получихме изненада .За съжаление четвъртата ми бременност приключи с спонтанен аборт .Но ти си много права когато имаш и други деца е много различно ,желая здраве на цялото ти семейство, възхищавам ти се 🙂

# 18
  • Мнения: 1 622
Пуснете една спермограма. За другото изчакайте до годината.
Според мен ако всичко е наред, на тази възраст и редовни опити, бременност трябва да има до 6м.

# 19
  • Мнения: 3 031
Аз съм след 10 ГОДИНИ, а не след 10 месеца. През тези години имах неуспешни бременности, няколко инвитро опита. След първото раждане се случи нещо неочаквано.
Ти обаче готова ли си да чакаш 10 години, за да имаш дете, без да потърсиш медицинска помощ?

# 20
  • Мнения: 16
Аз съм след 10 ГОДИНИ, а не след 10 месеца. През тези години имах неуспешни бременности, няколко инвитро опита. След първото раждане се случи нещо неочаквано.
Ти обаче готова ли си да чакаш 10 години, за да имаш дете, без да потърсиш медицинска помощ?

Здравейте, благодаря Ви за отговора! Heart Не, определено не съм готова. Готова съм да изчакам най-много 2,3 месеца и след това ще се обърна към специалист, тъй като това би било най-разумното решение.

# 21
  • Мнения: 15 356
Чери блосъм,истории всякакви и както виждаш всичко е възможно .Ако не стане в поставения от теб срок,пак ти казвам не ходи при АГ.Няма капацитета и техниката да ти помогне.Спермограма не се прави в лаборатория,а само в репродуктивна клиника.Всичко останало също.Успех!

# 22
  • Мнения: 16
Чери блосъм,истории всякакви и както виждаш всичко е възможно .Ако не стане в поставения от теб срок,пак ти казвам не ходи при АГ.Няма капацитета и техниката да ти помогне.Спермограма не се прави в лаборатория,а само в репродуктивна клиника.Всичко останало също.Успех!

Да, насочила съм се към репродуктивен специалист. Знам, че при всеки нещата са строго индивидуални и не трябва да сравнявам личния си опит с този на други момичета, просто търся и малко кураж, тъй като за мен изминалото време беше малко неочаквано, като се има предвид, че съм на 23г., но това далеч не дава гаранция, че всичко е наред. Благодаря на всички за отделеното време Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 816
Трябва ти преглед и при ендокринолог - 5 изследвания + ехограф. Спермограма, че 40-50% там е проблемът. Ако си с повече кг - инсул. резистентност - влияе на яйцеклетките.
Трябва да се проследи имаш ли овулация.
Аз два пъти забременяван естесрвено след цветни снимки , но при мен беше неуспешно накрая …
Все пак - не трябва да се стресираш, че ти има нещо и няма да стане! Но е по-добре да направиш консултация с добър лекар.
Аз забременявах все много късно, но лекарите не ми вярваха, че овулацията ми  е по-късно. Често не сме правили секс последните дни и мисля, чесъм изпускаладните за овулация или се отказвах, защото лентичките не ми показваха нищо до 18-20-ти ден. 
Провери си и нивата на витД .

# 24
  • Мнения: 167
Здравейте момичета , включвам се и аз с идеята да намеря подкрепа в някоя преминала през същото .И на нас този месец ни е 10 месец опити , и двамата с ММ сме на 27 г .Правихме спермограма , пускала съм и хормони и двете неща са обсъдени с репродуктивен специалист и според нея няма проблем за сега  . Следващия месец имам час и за цветна снимка , но този месец усещам ,че психически вече не се чувствам добре , тъжна съм и плача без причина .Все по-често се случва да чувам от познати как забременели след 1 или 2 месеца опити. Ако има някоя от вас с история ,която би ми вдъхнала кураж много бих се радвала да я чуя Simple Smile

# 25
  • Мнения: 304
Здравейте, явно това е най - подходящата тема за моята история. Започнах опити за бебе, когато бях на 25г. В продължение на 2г и половина нямаше резултат. В последната година от този период ходих по лекари, включително репродуктивни специалисти. Не ми откриха никакъв медицински проблем. Тъй като работата ми беше доста стресова, реших да напусна и да си почина. Ами забременях на първия месец от напускането си. Имам прекрасна дъщеря, която скоро ще стане на 4 години.
Година след като родих ми се върна цикъла и възобновихме опитите за забременяване. Разбира се този път далеч не целенасочено да следим овулация, а по - скоро не се пазим. Лекарят ми каза, че докато кърмя няма смисъл да правим изследвания. Кърмих 3г и половина. Вече не кърмя, но отново бебето не се появява след 2г и половина опити, от които само няколко месеца без кърмене. Като цяло в живота ми има стресови фактори, които с които отново е редно  да се справя и съм убедена, че детето ще дойде в правилния момент. Сега съм на 32 г и наистина искам да се получи преди 35. Разбира се отново бих си направила прегледи след известно време.
Уверена съм, че психиката и стреса са фактори при забременяването. Знам, че науката все още не е успяла да отговори напълно на въпроса как стават бебетата. За мен това е чудо и гледайки дъщеря си сякаш виждам чудо пред очите си. Желая ви скорошно забременяване!

Общи условия

Активация на акаунт