Коледни подаръци за госпожите в детската градина?

  • 11 401
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 688
момичета посъветвайте ме,харесва ми идеята да подарим някакъв коледен сувенир на госпожите но как да го подарим на всяка една от тях едновременно
или да ги опаковам еднакво и да ги надпиша за всяка госпожа пък те ще си ги вземат?
Как се прави?

# 16
  • Мнения: 7 723

или да ги опаковам еднакво и да ги надпиша за всяка госпожа пък те ще си ги вземат?
Как се прави?
newsm10 newsm10 newsm10
и аз съм правела така, когато не съм имала възможност да я заведа лично на градина

# 17
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Нашите госпожи получават общи подаръци за Коледа, за 8ми март и т.н. от името на цялата група. Индивидуални подаръци аз самата никога не съм носила, не съм видяла и друг родител да го прави между другото. Не ми харесва като идея. Виж цветя децата носят и с повод и без повод, но е различно, понякога носят и глухарчета Laughing.
За Коледа правим/пак всички родители/ и голям подарък на всички деца от групата/т.е. на самата градина/. Обикновено центрове за ролеви игри...

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Никога не съм правила такива подаръци и нямам и такова намерение. На мен никой не ми подарява нищо в службата, че ходя на работа. Mr. Green
Нося цветя за първи учебен ден и 24 май /естествено не в деня/.

Ахъм. Изобщо не обичам да давам такива 'бакшиши' - против принципите ми е. Може би, защото си плащам почти на всякъде и за всичко - не под, а над масата обаче.  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 382
Ахъм. Изобщо не обичам да давам такива 'бакшиши' - против принципите ми е. Може би, защото си плащам почти на всякъде и за всичко - не под, а над масата обаче.  Mr. Green

Не съм съгласна,че е 'плащане под масата' Naughty Напротив мисля,че Коледа е един чудесен празник и повод да засвидетелстваш уважение към всеки,който по-някакъв начин чувстваш близък. Да, Госпожите ги чувствам такива,защото се грижат за сина ми по цял ден и съм спокойна като го оставям на техните грижи Peace Аз дори вече съм приготвила подаръците,много красиви декоративни свещи,опаковани в тюлена торбичка с панделка Heart EyesИзобщо не го възприемам като вид подмазвачество или нещо подобно.На жената,която чисти входа като и правя подарък за Коледа,за какво да и се мазня Mr. GreenВсичко е до човек и до усещане-това е моето Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
mamareni, нещо не си ме разбрала. Мнението ми е, че тези подаръци са вид бакшиш, а не вид плащане.

Иначе на жената, която чисти у дома аз правя подарък, но тя е като член на семейството ми, учителките на детето ми не са.

# 21
  • Мнения: 7 723
  Мнението ми е, че тези подаръци са вид бакшиш, а не вид плащане.

 


А те не заслужават ли " бакшиш", че ни гледат децата по цял ден и се грижат за тях Thinking Thinking Thinking
Не мисля, че приравняването им със сервитьори е подходящо. 
Малката ми дъщеричка иска да ходи на ясла и събота и неделя, ако може- става сутрин и иска да тръгва. От това съдя , че там й харесва .
А с  подаръченцата, които мисля да им поднеса за Коледа мисля, че ще символизирам по някакъв начин благодарностите, които заслужават.   newsm51 newsm51 newsm51

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 23:16 от mylenka

# 22
  • Мнения: 3 835
И аз смятам, че не е лошо като идея. Просто нещо символично, за да засвидетелстваш по някакъв начин уважението си към техния труд. Разбира се, ако си доволен. Аз лично съм доволна и смятам, че подобен жест, не е един вид проява на подмазване, а израз на благодарност за грижите към нашите деца.

# 23
  • Мнения: 4 629
На синът ми ще му е първата Коледа с "госпожи"  и ще им купим подаръци. Аз всеки ден като си взимам детето им благодаря, че се грижат за него  Heart EyesА за Коледа ми е кеф да правя подаръци всички, които по някакъв начин са близки на семейството ни

# 24
  • Мнения: 397
И аз смятам, че не е лошо като идея. Просто нещо символично, за да засвидетелстваш по някакъв начин уважението си към техния труд. Разбира се, ако си доволен. Аз лично съм доволна и смятам, че подобен жест, не е един вид проява на подмазване, а израз на благодарност за грижите към нашите деца.
Напълно съм съгласна! Peace
Освен нещо символично, което смятам да им поднеса в знак на благодарност за грижите, които полагат, мисля да им занеса и някаква коледна украса в групата - да създам допълнително настроение както на госпожите така и на децата /въпреки, че те си правят страхотна украса в стаята особено когато за нейната направа участват и самите дечица/!
 

# 25
  • Мнения: 1 220
Нашите госпожи получават общи подаръци за Коледа, за 8ми март и т.н. от името на цялата група. Индивидуални подаръци аз самата никога не съм носила, не съм видяла и друг родител да го прави между другото. Не ми харесва като идея. Виж цветя децата носят и с повод и без повод, но е различно, понякога носят и глухарчета Laughing.
За Коледа правим/пак всички родители/ и голям подарък на всички деца от групата/т.е. на самата градина/. Обикновено центрове за ролеви игри...

Ей това е многооо по-разумно от персонални подаръчета за госпожите! Да попитам останалите, за които това е вид отношение, носите ли такива подаръчета и на джипито, то се грижи за здравето ви, а на пожарникарите от вашия град, те също имат своя принос за спокойствието ви!? Това са професии, ако искате да покажете уважение, просто питайте детето си не какво е яло днес, а какво е научило! Говорейки веднъж с госпожата на сина ми, тя сподели 4е и е малко болно, като чуе някоя мама, докато облича детето си да пита "какво яде днес", а децата толкова много са нау4или този ден за есента, например!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
Говорейки веднъж с госпожата на сина ми, тя сподели 4е и е малко болно, като чуе някоя мама, докато облича детето си да пита "какво яде днес", а децата толкова много са нау4или този ден за есента, например!

Браво на учителката на сина ти  Peace

За съжаление хората се интересуват основно от това, дори когато търсят ясла/градина на детето си - какво се яде там, къде се спи... А не какво ги учат, как ги възпитават. Предимство на материята пред духа  Sick

# 27
  • София
  • Мнения: 3 679
Идеята за кошница ми допада. Досега не съм носила нищо на госпожите в яслата, понеже все така се случва, че точно преди празника Таня или е болна или решаваме инцидентно да тръгнем на някъде. Сега обаче ходи на градина, но непрекъснато се сеща за госпожите от яслата, та се чудя дали да не подготвя и за тях нещо символично  newsm78

# 28
  • Мнения: 4 965
Аз искам да попитам как организирате връчването на подаръците за Коледа, понеже тогава е почивен ден, а и на много места Коледа и Нова година са обединени и се почива около седмица newsm78.
Идеята за общ подарък от цялата група ми допада. Ние ще правим подарък на групата, но е добра идея да уважим също госпожите и лелите - ще ги зарадваме и ще имат нещо за спомен. Категорично съм против, обаче, индивидуалните подаръци - нито познавам вкуса на човека, нито съм сигурна дали празнува Коледа, нито ми се иска да му подаря поредната "прахосъбирачка". Примерно, с удоволствие бих приела на госпожите и на лелите да подарим по 1 саксия с Коледна звезда или нещо подобно, но другото е прекалено (аз също свързвам Коледа предимно със семейството).
Кошница за лелите е добра идея, но има изискване на ХЕИ, че в градините се внасят само пакетирани неща и с определен срок на годност Naughty, а и така ще се дразнят децата (т.е. ако те се почерпят, тогава идеята се измества към подарък за групата  Thinking)..

# 29
  • Мнения: 819
Не ходим на градина,но не мисля,че е редно.Все пак това им е работата,нали?

Общи условия

Активация на акаунт