Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 55

  • 32 614
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 71
Този LEETZ Прави ли се при ЦИн 1

# 31
  • София
  • Мнения: 1 870
Този LEETZ Прави ли се при ЦИн 1

Зависи от индивидуалния случай. Най-често не, но в редки случаи може да се приложи.

Аз бях дори 2 вечери в болницата след моята конизация с ток.

Последна редакция: чт, 25 ное 2021, 19:04 от Meredith_Grey

# 32
  • София
  • Мнения: 7 043
Първият ми лийп беше с местна упойка и плащане под масата Confused. Вторият с пълна упойка, за да могат да усвоят и парите по каса, а тези за избор на екип, пак неофициално. И двата пъти съм си тръгвала до два часа след процедурата. Сега правят много проверки дали пациентът е реално в болницата и често изискват да оставаш без никаква нужда.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 030
Защо някога е с пълна упойка, някога с местна? От случая ли зависи или доктора?

Не знам, честно казано. Д-р Карагьозов го води като лека интервенция и с ток нямало нужда от пълна упойка. Пълна упойка слагат при хирургическа конизация.
Сега бях и при д-р Ризова, възрастен и страхотен лекар, която каза, че не трябва да се прави типизация за вируси 16 и 18, ако няма смяна на партньора и веднъж вече е отрицателна. Също така, че не се налага лечение и на двамата в този случай. Докато Карагьозов иска през 2 години да се изследват 16 и 18.
Вече си мисля, че Вита е фабрика за пари само, всеки път оставям по 300 лв там...

Последна редакция: чт, 25 ное 2021, 20:29 от denizara

# 34
  • Мнения: 71
Вижте този научен труд на доцент Карагьозов за ранните изменения,за РМШ и за лечението и всичко опитано. С нея е защитил някаква дипломна работа. Ако ви е интересно прочетете,всичко е описано идеално! http://mu-pleven.bg/procedures/acad/115/Abstracts.pdf

# 35
  • Мнения: 116
Вижте този научен труд на доцент Карагьозов за ранните изменения,за РМШ и за лечението и всичко опитано. С нея е защитил някаква дипломна работа. Ако ви е интересно прочетете,всичко е описано идеално! http://mu-pleven.bg/procedures/acad/115/Abstracts.pdf
Не се отваря

# 36
  • Мнения: 71
Хмм странна работа

# 37
  • Мнения: 553

Аз отворих. Резюмета на статии и трудове от проведени изследвания, някои по няколко години. Интересно е, защото има стандартни и нестандартни случаи вътре.

# 38
  • Мнения: 71
Не знам но пише обнадеждаващо,че след конизация или личение изчезвал вирусът. Самия доктор го е казал.

# 39
  • Мнения: 766
Не оспорвам мнението на д-р Ризова, все пак е доктор, но ми е малко странно да не се прави изследване за проследяване. Та нали веднъж имаме ли вируса, той винаги остава в тялото, просто трябва да го поддържаме неактивен… затова малко не ми се връзва това с прекратяването на изследването.
Преди 4,5 години д-р Карагьозов беше направил типизиране на майка ми (ей така профилактично), беше отрицателен, но тогава думите му бяха нещо от типа, че ако е отрицателен, значи в следващите 5 или 10 години няма от какво да се притеснява, нито да прави типизиране скоро, но пък, че било хубаво всички жени да правят изследвнето през няколко години наред с другите профилактични прегледи.

Скрит текст:
Защо някога е с пълна упойка, някога с местна? От случая ли зависи или доктора?

Не знам, честно казано. Д-р Карагьозов го води като лека интервенция и с ток нямало нужда от пълна упойка. Пълна упойка слагат при хирургическа конизация.
Сега бях и при д-р Ризова, възрастен и страхотен лекар, която каза, че не трябва да се прави типизация за вируси 16 и 18, ако няма смяна на партньора и веднъж вече е отрицателна. Също така, че не се налага лечение и на двамата в този случай. Докато Карагьозов иска през 2 години да се изследват 16 и 18.
Вече си мисля, че Вита е фабрика за пари само, всеки път оставям по 300 лв там...
[spoiler/]

# 40
  • София
  • Мнения: 3 030
Не оспорвам мнението на д-р Ризова, все пак е доктор, но ми е малко странно да не се прави изследване за проследяване. Та нали веднъж имаме ли вируса, той винаги остава в тялото, просто трябва да го поддържаме неактивен… затова малко не ми се връзва това с прекратяването на изследването.
Преди 4,5 години д-р Карагьозов беше направил типизиране на майка ми (ей така профилактично), беше отрицателен, но тогава думите му бяха нещо от типа, че ако е отрицателен, значи в следващите 5 или 10 години няма от какво да се притеснява, нито да прави типизиране скоро, но пък, че било хубаво всички жени да правят изследвнето през няколко години наред с другите профилактични прегледи.

Скрит текст:
Защо някога е с пълна упойка, някога с местна? От случая ли зависи или доктора?

Не знам, честно казано. Д-р Карагьозов го води като лека интервенция и с ток нямало нужда от пълна упойка. Пълна упойка слагат при хирургическа конизация.
Сега бях и при д-р Ризова, възрастен и страхотен лекар, която каза, че не трябва да се прави типизация за вируси 16 и 18, ако няма смяна на партньора и веднъж вече е отрицателна. Също така, че не се налага лечение и на двамата в този случай. Докато Карагьозов иска през 2 години да се изследват 16 и 18.
Вече си мисля, че Вита е фабрика за пари само, всеки път оставям по 300 лв там...
[spoiler/]
5-10 г е пак ок. На мен ми каза през 2 години. Ама то има и други вируси, те са 30 примерно. Тези 16 и 18 причиняват рак и затова ги следят. Другите са малко рискови или повече, но не колкото тях. Това, че имаме ЧПВ, не е ясно кой вирус ни го е причинил.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 11:38 от denizara

# 41
  • София
  • Мнения: 11 989
Смисълът да се прескочи типизирането е, че при изменения лечението не зависи от наличието/липсата на ЧПВ.

# 42
  • Мнения: 357
Здравейте, момичета. Чак сега виждам всички коментари. Истина е, че в документацията, която подписах преди приема, че съм съгласна по преценка на доктора да извърши и други манипулации докато съм под упойка. Намирам го за редно обаче да ме информира какво е наоравено и какво да очаквам след това. Ако нямах кървене, сигурно нямаше и да отида на преглед, няммаше и да разбера. В момента е все тая, защото резултата от хистологията сочи, че следва конизация, за съжаление. Довечера съм на преглед и ще видим какво точно следва за мен. Пратихме пробата и на второ мнение, от там също съветват да се направи конизация.

# 43
  • Мнения: 553
Здравейте, момичета. Чак сега виждам всички коментари. Истина е, че в документацията, която подписах преди приема, че съм съгласна по преценка на доктора да извърши и други манипулации докато съм под упойка. Намирам го за редно обаче да ме информира какво е наоравено и какво да очаквам след това. Ако нямах кървене, сигурно нямаше и да отида на преглед, няммаше и да разбера. В момента е все тая, защото резултата от хистологията сочи, че следва конизация, за съжаление. Довечера съм на преглед и ще видим какво точно следва за мен. Пратихме пробата и на второ мнение, от там също съветват да се направи конизация.

Стандартен документ, с който да си вържат гащите, ако някой в ситуация като твоята поиска сметка. За мен, е действал на своя глава. Но като приключите с този лекар, напишете му името. Много си е повярвал...
А конизацията е необходимото зло. Няма как. Дано всичко се реши бързо и без други проблеми за вас!

# 44
  • Мнения: 22 946
На моята епикриза пишеше: конизация, конус, размери, а всъщност беше изрязвано с LLetz един участък, съвсем не конус.Така че и това го има- усвояване по здравна каса.Според мен в случая лекарят е изрязал по-голямучастък, вместо да вземе само биопсия.Макар че аз и след биопсия имах кървене доста.Не мисля, че в действал чак на сеоя глава, просто е преценил друга тактика по време на манипулацията.

Общи условия

Активация на акаунт