Любители на котки - Тема 167

  • 23 333
  • 759
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 9 812
Pinko, на място ли пазаруваш? Така от ценова листа ми е много трудно да се ориентирам.

Сосо, на мен и за двамата ми казаха да не давам храна до другия ден чак. Според мен изчакай до утре, вероятно не са му дозирали добре упойката и е била в повече и ще отшуми съвсем скоро неразположението

# 541
  • Мнения: 7 856
Синята Брит е с царевица. Аз купувам от бялата, но досега не съм плащала повече от 7-8 лв за килограм.
Видях, че има царевица.
Освен като свърши пакета да накарам продавачката да ми намери бяла. Т.е. нещо за адулт.
Мен цената на N&D леко ме шокира.

Защо ли ми се върти в главата, че тази порода няма подкосмие? А то е най-топлещо. Дано не го простудите.
Ох, жената ми обясняваше нещо за подкосъма. Върти ми се нещо за "1г". Ще видя какво ще порасне или няма Simple Smile

Аш вече е с по-твърд косъм. Оникс е с кадифена козина.
Би трябвало да знаеш, като толкова години си гледала котки. Подкосмието е нещо като пух, който е под нормалните косми и точно то топли котките в студеното време. Но е кошмар за стопаните и за прахосмукачките. Нормална прахосмукачка не може да го изчисти, само роботче с добра централна четка.
Ако това писание е вярно, наистина бенгалците са без подкосмие. И трябва много да се пазят от студа:
https://bgn.koshachek.com/articles/klub-na-shhastlivite-domashni-ljubimci-na.html
Цитат
Тази родословна котка има къса, дебела, копринена козина. Подкосъмът липсва.

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 22:11 от Недоволна

# 542
  • Мнения: 3 998

Сосо, на мен и за двамата ми казаха да не давам храна до другия ден чак. Според мен изчакай до утре, вероятно не са му дозирали добре упойката и е била в повече и ще отшуми съвсем скоро неразположението
Благодаря! През ноща ще съм натръни и все ще го проверявам. Дано на сутринта е по-добре!

# 543
  • Мнения: 3 732
Снимка от преди малко:



Спят, но ме дебнат какво ще направя



В четвъртък майка ми ще го води на доктор да пита защо няма глас. С градския транспорт ще пътуват. Да не настине?
В чанта ще е, не в клетка. И тялото му ще е в чорапче.


 Нося на градивна критика, на нападки - не. И обичах да се правя на идиот, вече- не.
Не е лична темата, но нямам никакви финансови възможности. Но Феликс и
Коки имат дом и са обичани.

И защо Кукумицинка спря да ме напада? Кое я спря? Бих се радвала на публичен отговор от нея.

Ако знаех как се настройва камерата отдавна да съм го направила.

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 22:42 от Зуки Су

# 544
  • София
  • Мнения: 39 756
CoCo`Milk, да не би да повръща от упойката?
Ако утре продължава - лекар.

Недоволна, знам какво е подкосъм.
Собственичката ми обясняваше за подкосъма специално на бенгалите. Но го спомена мимоходом, не запомних.
Ще я питам по вайбъра.

Оникс днес си игра с дълга пластмасова пружина. Дъщеря ми я беше закачила на стола ми. Откачила се и го е пляснала по носа.
Има раничка между носа и устната, резка. С какво мога да го намажа. Имам само спирт.
Страх ме е да не забере.

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 23:10 от AnMary

# 545
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ама спирт на нежно място като носа/лигавици изобщо/не се прилага.

# 546
  • Мнения: 4 036
Ще си я ближе и ще му мине.

# 547
  • Мнения: 4 949
Скрит текст:
Нова съм в темата, но не и във форума.
Първата ми регистрация беше преди помня ли 12-15г ( личен проблем)! Толкова човечност и добродушие срещнах!
Сега пак, но определено търпимостта е много по-малка.
Точно в тази тема очаквах повече доброта и търпимост!
Като нова в темата се чудя, какви са правилата и дали аз не ги нарушавам с честите си изяви.
Иска ми се да го чуя на лични..А не да се '  мърси'  и натоварва публично.


И за да не е спам..
Един миг любов

# 548
  • Мнения: 172
AnMary, ако имаш под ръка чай от лайка и/или смрадлика можеш с едно тампонче за грим да му промиеш раничката.

# 549
  • София
  • Мнения: 16 193
Кремче Fucidin, много бързо лекува, дори и да го облизва, пак ще подейства.

# 550
  • Мнения: 3 998
CoCo`Milk, да не би да повръща от упойката?
Ако утре продължава - лекар.


Ами предполагам, че е от упойката нищо му нямаше по-принцип преди днешната кастрация.
Одеве пак 🤢 като се събуди.
Днес ще спи в банята. Цял ден чистя след него,сега през ноща няма как.
Утре ще видим как ще е положението и на вет..

Лека и се извинявам за моите тревоги ако натоварвам!

# 551
  • Мнения: 9 812
Дай му само топло одеалце, че им пада температурата след упойка.

# 552
  • София
  • Мнения: 39 756
CoCo`Milk, най-вероятно е от упойката.

Моят не е повръщал, но беше "подпухнал". Цялата му муцунка се беше променила. Отмина за ден.

Сега се сетих, че имам Гранофурин. Ще го мацна.
Иначе първата работа ми беше да го дам на Аш... за облизване Simple Smile

# 553
  • Мнения: 172



Оправям леглото. Отивам за малко до другата стая. Връщам се и виждам това. 😁 Попринцип много рядко даваме на котките да влизат в спалнята. Е, Томи се беше самопоканил. 🤷🏼‍♀️🤣
Coco, понякога упойките им повлияват зле. Всичко ще бъде наред. 🤍

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 08:34 от alice9322

# 554
  • Мнения: 9 170
Да пазарувам на място има си и паркинг за колите ,зад блока и врата и  там за магазина . Има почти всички марки а цената е с около 25-30% по ниска от  от всички зоомагазини, около нас(центъра). Можеш и дадена храна ако я няма да я поръчаш и те ти се обаждат когато я доставят в магазина..пример Орижен на другите места 154лв. пакета - при тях 114лв.
Преди години ме светнаха за нея зооборсата в ХД така го знаят- срещу него пък има ветринарна аптека и тя е с по 7-8лв. по евтино на лекарства и тези за обезпаразитяване от всички други места  пример. Адвокат капките в Стефанов ми искаха за 1 доза 29лв. там го взех за 20лв. ....
Драскалките/катерушки са също на мноого по ниски цени от другите места.

Общи условия

Активация на акаунт