Любители на котки - Тема 167

  • 23 346
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 21 275
Благодаря за новата тема.
Ние с Тути и детето сме сами,че мм е в командировка.
И като лягаме да спим с нея,идва под шалтето и ми спи до корема.Закача се с лапи.
ММ като се върне само при него ще е , много го обича.

Взех и пяна за почистване без мокрене.

# 76
  • София
  • Мнения: 5 716
utro77, доктора каза, че е наистина много малка за такива изменения. Изброи няколко причини обаче на които каза, че може да се дължи. 🙄И нас лекуват с АБ и кортикостероид. Днес и е последен ден. След 2 седмици ще направим една контролна снимка и ще видим дали има някаква промяна на дроба. Началото на септември започна с кашлица, лекувахме и още на 3 ден спря да кашля,но както ти казваш е временно. Сега пристъпите започнаха към 15 ноември.

Silvi_7878,тоалетната на нашата маца беше до скоро в спалнята, защото вечер я затваря при мен иначе постоянно правеше бели. Купувам от соевата постелка от Стефанов с аромат на зелен чай. Не съм имала проблем с миризми, а самата тоалетна и е от закритите. От няколко дни обаче я преместих в коридора, защото започна да дращи по нощите да излиза и няма наспиване.

# 77
  • Мнения: X
Silvi, за тоалетна и на трите ползвам най-чистите пелети за камина. Мисля, че са слънчогледови.
За чуването-чува се, все пак си рият. Рият, защото това е инстинкт-да не им надуши по-лошия хищник оставеното. Същото е и с храната-като приключат-зариват.
Всичко това се чува, няма как.
Пелетите поне от всичко изпробвано през годините се оказаха най-добрия вариант за котешка тоалетна.
С риск да се повторя-кастрирането прави всички спокойни.

# 78
  • София
  • Мнения: 3 477
Ооо, толкова обичам "заринатите" със снимки първи страници на темата! 😻
Таня, благодаря за новата тема! 🌹
Киро е много сериозен и достолепен! Heart Eyes

Ноеми, много дълго те нямаше! 😘
Джасте, обичам твоето зеленооко чудо!
Липсва ми и косматото дупе на Късметка на Мира.
Димяни, бързо да се оправя прекрасната ти котчица! По- надолу ще сложа снимка на подсилващи витаминни капсули (тя със сигурност има нужда от засилване при тази загуба на кг).
Utro, радвам се за Томи, ще се оправи старото момче (пролетта и моя биткаджия пострада, ухапа го кот или куч и направи абсцес- лапата му се беше утроила- 1 седмица инжекции и изстискване и се оправи).
Gabi, радвам се за Ая (бях обещала да снимам витаминните капсули)

Скрит текст:
Нищо не пише на тях... (дадоха ми ги за подсилване), изстискват се в храната или директно в устата.



Catlover, Лалка- добре сте дошли!🤗
Прекрасни са малчуганите ви! 😻
Всички косматковци са прекрасни, но бебетата..., бебетата са неотразими с тези  ококорени любопитни очета и с тези погледи, пълни с любов и обещания за бели, за много бели Joy
Рози и Бодли, Minnie.Mouse, бялото и черното 😻- класика.

Най- после стигнах до снимките...

Скрит текст:
Чари 😻


Блеки 😻



Маци 😻



И шестмесечната Каси



и сестра й- Джеси



Толкова се радвам на късмета, който извадиха бебетата ни (много обичани и обгрижвани от майка си, от нас и от семействата си сега)..., ама ми е и много мъчно, че не са при нас.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 21:51 от AnyHr

# 79
  • Мнения: 8 949
Потвърждавам за витамините, показани от AnyHr.
След дългото лечение на Томи през лятото, ни дадоха точно такива капсулки за подсилване и възстановяване. От силните лекарства цялата му козина първо от черна стана рижава и второ опада напълно. След лечението с приема на витамините му поникна чисто нова черна козинка.

# 80
  • Мнения: 21 275
Точно тези витамини давам и аз на Тути профилактично.

# 81
  • Мнения: 8 949
Точно тези витамини давам и аз на Тути профилактично.

Как се казват?
Аз ги взимах от клиниката на бройка.

# 82
# 83
  • Мнения: 1 622
Аз давам на Ая от години Ветомюн за имунната система.

# 84
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 436
Черпя ви огромен Локум и мъничка Чумичка. (В клетката)

# 85
  • София
  • Мнения: 2 092
noragami, не съм котка,но не сме кой знае колко различни от другите бозайници.Ето,и котките страдат от астма и емфизем,епилепсия,диабет, алергии, гъбички...
Кучета с хипертония има,има с епилепсия...
Ваксини и всички лекарства изобщо се тестват първо на плъхове,зайци,шимпанзета...Защото са много близки до нашия организъм.

Не е естествена кастрацията.Но пък ще получи така проблеми котаракът,той също живее в неестествена среда и разгонване без естествените процеси,които трябва да се случат,а не се случват...Са също кофти.

За дрането-дереше си и преди да се разгони.
Аз лично също имам чувството,че ще осакатя животинката,но не виждам какво друго да направя.
А за хормоналните чипове-по принцип не би трябвало да навредят особено на животните.
И да,прогестеронът е по-безопасен от естрогена и не дава такива кошмарни реакции като тромбоза,рак и т.н.,дори биоидентичен пролактин се използва за лечение на някои състояния...И пак е отвратителен като действие,но не уврежда организма и няма(уж) последствия в дългосрочен план.

mariqivanova799, за хормонален дисбаланс чувала ли си? Защото чиповете означават точно това. И има купища болести, които могат да възникнат вследствие на това. Най-малкото, черният дроб при котките е много деликатен, а той е първият, който е подложен на въздействието на извънредното количество хормони. Тези чипове са разработени като алтернатива на операцията за кастриране, когато има противопоказания за извършването й, а не като първи избор! Тоест, те са крайно средство! Какво толкова те плаши кастрацията, при мъжките тя дори не е коремна операция и риск просто няма. Разбери, няма медикамент, който да действа здравословно! Ако беше така, щяхме да зобем хапчета и да ставаме все по-здрави.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 477
Детелистна, "плащай" данък! 😘
Постът ти е много полезен, но не пропускай снимките, моля!
Давай го бързо този сладък Бейбо! 😻

mariqivanova799,
Скрит текст:
В сайта си има теми за всички човешки болежки! Цял раздел за здравословното състояние на ЧОВЕШКОТО тяло има.
Всеки твой пост съдържа подробни описания на здравословните проблеми- твоите,  на сина ти, на майка ти и по няколко думи за котето. Всеки втори- трети пост на всяка страница е твой и с подобно съдържание...
Тук темата е КОТКИ!
При следващ твой подобен пост ще те докладвам на администратор (ще ми е за пръв път) и няма да се спра, докато не приключи това безумство!!! За нищожни "провинения" баннват потребители
Нищо лично! Просто ми писна и ще се погрижа за комфорта си!

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 14:33 от AnyHr

# 87
  • Мнения: 21 275
При каква температура замръзва котката?
😿 -15°C е критична за котките, живеещи навън. За животни в покой (спящи) тази ниска температура е още по-опасна. Първо замръзват ушите и опашката, след това краката и след това цялото тяло.
😿 При температура от -20°C гладна котка умира за 40 минути.
😿 70% от бездомните котки са на по-малко от 2 месеца. 50% от тях не оцеляват до 2 години. Повечето от тях умират през зимата.
🍗 Можете да помогнете на котка, като ѝ дадете храна с високо съдържание на протеини и рибни мазнини.
🏠 Ако направите къщичка, тя трябва да е сравнително голяма, за да може котката да се обърне и да се стопли (с малка врата). Важно е къщата да се издигне над земята, например на палети или подпряна на някакви крачета, тъй като по-голямата част от топлината обикновено се отнема от земята, а не от вятъра.
🙏МОЛЯ! Не прогонвайте животните от входове, магазини, офиси, поне в студа. Те няма къде да се скрият от вятър и снеговалеж, така че замръзват до смърт на няколко метра от топлите къщи...

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не само съм чувала за съжаление за хормонален дисбаланс,за омазнен черен дроб...
Както и да е.
И аз искам да видя Бейбо.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 234
Да не ни забравите 🤪

Общи условия

Активация на акаунт