Тема 6 - Февруарски мами 2022 г. 🎄❤

  • 22 302
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 981
Преди малко бях на преглед. Всичко е наред, бебка е седалищно все още, в 29г.с съм и тежи 1.300кг. Heart Eyes  АГ ми каза, че другият месец не се ли е завъртяло, трябва да обсъдим секциото като вариант...но аз нямам проблеми стига да е живо и здраво бебчето. Все по-често пишкам, направо ме скъсва да ме рита в пикочния мехур по цял ден, мисля да прескоча до аптека, да си взема нещо за мазане, че тези стави направо ме съсипват и те, едвам се раздвижвам сутрин, а през нощта не питайте как се завъртам от едната на другата страна... Close

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 733
Галя, благодаря за новата тема! Heart

Моят бебок за месец беше качил около 400гр. Миналата седмица беше 855 гр, ще видим на следващия преглед колко ще е наддал. Искам да знам, че е минал 1кг, за мое си успокоение. Трябваше на 22.12 да съм на трета ФМ, но ми смениха часа за 17-и. Та след 3 седмици ще си имам нови снимчици и клипчета Blue Heart
На последния преглед беше седалищно, но то има време да се обърне. Напоследък е супер енергичен, много рита и то от 2 страни едновременно. Поне засега вечер ме оставя да спя Simple Smile

# 17
  • Мнения: 187
Преди малко бях на преглед. Всичко е наред, бебка е седалищно все още, в 29г.с съм и тежи 1.300кг. Heart Eyes  АГ ми каза, че другият месец не се ли е завъртяло, трябва да обсъдим секциото като вариант...но аз нямам проблеми стига да е живо и здраво бебчето. Все по-често пишкам, направо ме скъсва да ме рита в пикочния мехур по цял ден, мисля да прескоча до аптека, да си взема нещо за мазане, че тези стави направо ме съсипват и те, едвам се раздвижвам сутрин, а през нощта не питайте как се завъртам от едната на другата страна... Close
И аз съм със същия проблем, вечер едвам се завъртвам а ставането е... Close
Аг ми препоръча да увелича дозата на магнезия сутрин и вечер по 1 и да слагам възглавница между краката и зад гърба и сякаш има ефект, да видим по-натам как ще е...

# 18
  • Мнения: 457
Как искам вече и аз да разбера колко тежи бебето!
Последно я мериха на ФМ преди повече от месец (заради Ковид карантина) и тогава беше 430 гр. Дали е порастнала, дали е стигнала или минала килограм...
В понеделник ще съм на ЖК, но там не вярвам да измерят изобщо. Досега никога не ми е казвал размери, а просто "отговаря на седмиците".

# 19
  • Мнения: 217
Няшия бебон е с главата надолу , поне така беше последно, даже Аг каза че е застанал в перфектна позиция.Много се надявам така да остане, не искам секцио😳Ще го видим на 3тата фетална след 2 седмици.Иначе имам нормален корем, не много голям.Киселините ме убиват, особено през ноща, а от тях и повръщането се върна, вече 3-ти ден, по веднъж на ден, но не мога да се сдържам😩Не мога и да приемам голямо количество храна, стомаха ми е притиснат и ми става тежко😳.Във понеделник с таткото сме на консултация(курс)с израждащата акушерка, която ще обясни всичко как ще протече раждането, какво е необходимо и всичко около самото раждане.А в сряда ще ми слагат ваксина за отрицателния резус фактор и ваксина за магарешка кашлица, която е задължителна тук.
Днес поръчахме кошарка и всичко за нея и много неща за бебчо.Вече се вълнувам много💙
Благодаря за новата темичка💙

# 20
  • София
  • Мнения: 1 407
Ами мен нищо не ме боли от разположението на бебчето. Усещам ритничетата някак по-встрани от 2-3 дни някъде, но въобще не се замислих, че  е поради косо разположение. Последно си беше главично, но ме успокоиха вече, че може и още да се върти до раждането. 😊

# 21
  • Мнения: 119
Галина Георгиева 688123 благодаря за новата тема ☺️.
Във вторник ми поставиха анти Д-имуноглобулин ( ваксината за отрицателния резус фактор) . В България рядко я препоръчват по време на бременността,но аз и АГ решихме да се презастраховаме , заради спонатният аборт преди година (тогава не ми бе сложена).
Слава Богу не мога да се оплача от особени неразположения. От време на време ми се гади,но изобщо не е болка за умиране. За сега съм си активна и подвижна,чак сама не вярвам при положение, че съм +13кг. Нощем не спя добре,но е заради многото мисли,които се активизират тогава...

# 22
  • Мнения: 217
Галина Георгиева 688123 благодаря за новата тема ☺️.
Във вторник ми поставиха анти Д-имуноглобулин ( ваксината за отрицателния резус фактор) . В България рядко я препоръчват по време на бременността,но аз и АГ решихме да се презастраховаме , заради спонатният аборт преди година (тогава не ми бе сложена).
Слава Богу не мога да се оплача от особени неразположения. От време на време ми се гади,но изобщо не е болка за умиране. За сега съм си активна и подвижна,чак сама не вярвам при положение, че съм +13кг. Нощем не спя добре,но е заради многото мисли,които се активизират тогава...
В коя седмица ти поставиха ваксината? И на мен ще ми я слагат другата седмица. Имаш ли някакви странични ефекти от нея, усеща ли се нещо?

# 23
  • Мнения: 119

В коя седмица ти поставиха ваксината? И на мен ще ми я слагат другата седмица. Имаш ли някакви странични ефекти от нея, усеща ли се нещо?
В 28г.с. ми я поставиха. Не е болезнена,има само лек дискомфорт, защото количество е 2мл,а не стандартният 1мл като при другите ваксини. Нямах никакви странични ефекти,освен нормалните леки болки в ръката за час-два (слагали са ми ваксина против Бяс преди време, много по-неприятно е 😄). Не се притеснявай,нищо няма да усетиш ☺️.

Искам да споделя,че бях човек на който не му беше слагана и една инжекция по време на съзнателният живот до преди една година (когато ме ухапа луда котка 🤣). От както забременях си слагам Клексан ежедневно,вит. Б12 всяка седмица и следя кръвните си изследвания през 4 седмици. Абсолютно с всичко се свиква в името на бебето 😊 . ( Е признавам,че когато ме заболи някоя инжекция,псувам по малко 😄)

Последна редакция: чт, 25 ное 2021, 20:49 от KaterinaGeorgievaa

# 24
  • Мнения: 307
Записвам се в новата тема! Моят преглед е чак на 13ти декември, нямам търпение да ми кажат колко е пораснала бебелина,  в 24та седмица бях 650гр, та сега дано е пораснала повече! Моля дайте ми съвет за облекчаване на болка в зъба, имам един зъб,който от много време ми прави проблеми, миналата година бях на снимка, след това ми махнаха старата пломба и уж го почистиха и сложиха нова, а сега пак ме боли и днес особено като стисна зъби или ям на дясната страна и умирам от болки ( изобщо не ми се ходи на зъболекар) Cry

# 25
  • Мнения: 187
Записвам се в новата тема! Моят преглед е чак на 13ти декември, нямам търпение да ми кажат колко е пораснала бебелина,  в 24та седмица бях 650гр, та сега дано е пораснала повече! Моля дайте ми съвет за облекчаване на болка в зъба, имам един зъб,който от много време ми прави проблеми, миналата година бях на снимка, след това ми махнаха старата пломба и уж го почистиха и сложиха нова, а сега пак ме боли и днес особено като стисна зъби или ям на дясната страна и умирам от болки ( изобщо не ми се ходи на зъболекар) Cry
Пробвай с парацетамол, аз като ходих на зъболекар преди 2-3 седмици ми казаха, че парацетамола не е проблем да се пие при болка Simple Smile

# 26
  • Мнения: 206
Записвам се в новата тема! Моят преглед е чак на 13ти декември, нямам търпение да ми кажат колко е пораснала бебелина,  в 24та седмица бях 650гр, та сега дано е пораснала повече! Моля дайте ми съвет за облекчаване на болка в зъба, имам един зъб,който от много време ми прави проблеми, миналата година бях на снимка, след това ми махнаха старата пломба и уж го почистиха и сложиха нова, а сега пак ме боли и днес особено като стисна зъби или ям на дясната страна и умирам от болки ( изобщо не ми се ходи на зъболекар) Cry

Аз през цялата бременност имам мн проблеми с венците, кървят, правят джобове, болят…изобщо ужас. Наскоро смених зъболекарката и тя ме “поправи” с една визита. Беше потресена, че така се влача толкова месеци и даже ми се скара, че по време на бременност в никакъв случай не трябва да се неглежира болка или какъвто и да е зъбен проблем. В този ред на мисли, моля те не отлагай посещението при зъболекар. Така или иначе не можем да пием болкоуспокояващи, а и те само замазват картинката временно

# 27
  • Мнения: 527
Отиди на зъболекар и не чакай. Аз чаках 1 ден и дори този ден ми изигра шега, имах джоб до мъдреца, мега болка… едва си отварях устата .. даже сливиците ме боляха. Позволих си само 2 пъти парацетамол ( по съвет на АГто) в различни дни, просто тогава не издържах на болката. Събота и неделя спешно ходих на зъбоелакари, всеки различно си говори, но мен ме спасиха гаргари с лайка и сода бикарбонат и вода за уста за пародонтит. През нощта ставах по 3/4 пъти само за да гаргара, от страх да не ме забили пак много. Сега след 3/4 дни заздравяване на мястото мога да кажа, че съм добре. Челюстта ми се отпусна и вече мога нормално да си отговарям устата.
Посъветваха ме да продължа с гаргари и да не се притеснявам, през бременността е нормално да има възпаления.

# 28
  • Мнения: 21
Мойте 2 бебони са по 1кг и 100 грама вечер са мн.активни и трудно заспивам, понатежават ми вече бая, но малко остана също така и мен ме боляха зъбите в 4,5 месец и само с Парацетамол ми минаха.

# 29
  • Мнения: 307
Благодаря ви за съветите за зъба, колкото и да ми е неприятно,ще отида не искам да стане по- зле  ( а толкова много мразяяяяя да сядам на оная стол) Cry

Общи условия

Активация на акаунт