родих преди 2 дни, а нямам кърма

  • 2 841
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 926
Здравей Hug Първо - Честита радост  bouquet
На два дни бебето има нужда от не повече от 10 мл. коластра на хранене. Коластрата е доста по-гъста като консистенция от кърмата и затова много по-трудно би могла да се изцеди.
За да цедиш правилно би следвало да поставиш палеца (отгоре) и показалеца (отдолу) на границата на ареолата и гърдата да притиснеш назад гърдата и да стисеш палеца и показалеца. Ако при това движение покапят дори една-две капчици, значи нещата са ОК. Следващата стъпка е правилното поставяне на бебето на гърдата и държането му там, докато не пусне само. След това предлагаш и другата гърда.
За да не получаваш рагади най-важно е правилната стойка и правилното захапване на бебето. Опиши каква ви е позата и как изглежда устичката на бебчо на гърдата Grinning

# 16
  • Мнения: 348
Като експер, родила преди пет дена, те успокоявам, че на мен кърмата ми дойде на четвъртия, демек вчера  Mr. Green Честита рожбичка   bouquet

# 17
  • Мнения: 946
Честито бебче не се притеснявай ще ти дойде кърма само без притеснения   bouquet

# 18
  • Мнения: 5 026
 Честито бебче! Моята кърма тръгна към 3 ден, а до тогава се побърках от притеснения! Няма страшно!

# 19
  • Мнения: X
Честита ти рожба!!!И не се притеснявай-кърмата не слиза веднага при всички...давай да суче начесто-дори и няколко капки коластра ще стигнат...а скоро ще тръгне и кърмата...

# 20
  • Мнения: 819
Честито бебче!
Не се притеснявай,само гледай по=често да му даваш да суче,за да стимулираш лактацията.А как си родила?Ако е със секцио,нормално е кърмата да дойде по-късно,обикновено с температура.
Пожелавам ти успешно кърмене и здраво и спокойно бебе!

# 21
  • Мнения: 3 760
Здравей Hug Първо - Честита радост  bouquet
На два дни бебето има нужда от не повече от 10 мл. коластра на хранене. Коластрата е доста по-гъста като консистенция от кърмата и затова много по-трудно би могла да се изцеди.
За да цедиш правилно би следвало да поставиш палеца (отгоре) и показалеца (отдолу) на границата на ареолата и гърдата да притиснеш назад гърдата и да стисеш палеца и показалеца. Ако при това движение покапят дори една-две капчици, значи нещата са ОК. Следващата стъпка е правилното поставяне на бебето на гърдата и държането му там, докато не пусне само. След това предлагаш и другата гърда.
За да не получаваш рагади най-важно е правилната стойка и правилното захапване на бебето. Опиши каква ви е позата и как изглежда устичката на бебчо на гърдата Grinning
100% подкрепям!!!
Искам да подчертая:
Цитат
За да цедиш правилно би следвало да поставиш палеца (отгоре) и показалеца (отдолу) на границата на ареолата и гърдата да притиснеш назад гърдата и да стисеш палеца и показалеца. Ако при това движение покапят дори една-две капчици, значи нещата са ОК.
а не на границата на зърното и ареолата!!!!!
Честито бебенце!!!!!
Слагай го на гърдата при всяко помрънкване! След като се откаже от едната гърда му предлагай и другата! И чак тогава ако наистина е гладно дохранвай!!!!
Надявам се, че вече нещата се нормализират! Моля те пиши когато имаш възможност!   bouquet  Hug

# 22
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Честито бебче.
При мен помогна в началото помпата-започнах с нея, защото не можех да сложа бебчо да суче-незнаех точно как , а и нито една акушерка не се намери да ми покаже точно как, но след 5-6 дена вече бебо си сучеше от мен.

Общи условия

Активация на акаунт