Отговори
# 1 485
  • Мнения: 186
Здравейте г-жо Атанасова!
Първо благодаря, че помагате така безвъзмездно на много хора! Поздравления 🌺🙏
Искам да ви попитам за дете на 1 годинка и 1 месец, което сега премина на една дневна дрямка колко е максималната продължителност на второто дневно будуване ( това преди нощния сън)?
Към момента той се буди в 7 сутринта, заспива за дневна дрямка в 11 и обикновено се буди към 12:30. Вечер заспива в 20 ч.
Това прави вторият интервал на будуване изключително дълъг. Опитах да го приспивам към 12 ч.за дневна дрямка, но не издържа до тогава.
Моля за съвет. Благодаря!

# 1 486
  • Мнения: 78
Здравейте.
Имам нужда от съвет относно плавният преход от 4 към 3 дремки. Бебето ни е на 5м. и 2 дни и е изцяло на кърма. Храни се 7 пъти в денонощието през интервал от 3 ч. Има хранене и през нощта, но е на по-голям интервал. Първото хранене през деня е към 7:30ч., а вечерният му сън започва най-късно в 21ч. Обикновено е между 20 и 20:30ч., но не винаги успяваме да го приспим бързо и понякога става 21ч. Имаше няколко последователни дни, в които нито аз, нито съпругът ми не успявахме да го приспим за последната дрямка. Съответно интервалът между последната дрямка (третата) и вечерният сън беше доста голям - около 3ч. В резултат на това, когато го нахраня посред нощ, трудно успявам да го приспя. Снощи например се нахрани до към 3:30 сутринта и след това го приспивах 45 мин. Видимо на детето му се спи, опитва се и сам да заспи, но сякаш нещо го активира и се ококорва. Предполагам, че влияние оказва този дълъг интервал преди вечерният сън. Сумарно дневният му сън е около 3:30 - 4ч. на ден. Интервалите на будуване се увеличиха от само себе си и първият е вече около 2ч. Останалите са около 2:15ч.
Моля за съвет как плавно да премахна последната дрямка. Чета по-назад в коментарите, че трябва да увеличавам плавно активното време с 5, 10 мин. В такъв случай трябва ли да увелича интервала между храненията? Ако не го увелича, ще намалее дневният сън. За неговата възраст виждам, че е между 3 и 4ч. Бихте ли  ми казали ориентировъчно с каква продължителност да са трите дремки?
Благодаря Ви много!

# 1 487
  • Мнения: 725
Здравейте г-жо Атанасова!
Първо благодаря, че помагате така безвъзмездно на много хора! Поздравления 🌺🙏
Искам да ви попитам за дете на 1 годинка и 1 месец, което сега премина на една дневна дрямка колко е максималната продължителност на второто дневно будуване ( това преди нощния сън)?
Към момента той се буди в 7 сутринта, заспива за дневна дрямка в 11 и обикновено се буди към 12:30. Вечер заспива в 20 ч.
Това прави вторият интервал на будуване изключително дълъг. Опитах да го приспивам към 12 ч.за дневна дрямка, но не издържа до тогава.
Моля за съвет. Благодаря!

Здравейте,
Трябва да преместите обедния сън постепенно, не изведнъж, т.е 2-3 дни да слагате в 11:15, след това 2-3 дни в 11:30 и т.н до 12ч.
С такъв голям интервал, бих предположила, че ще трябва да редувате 2/1, за да не се натрупа преумора.
Интервалите са доста широки и индивидуални, но следва да са в диапазона 5/6-6:30

# 1 488
  • Мнения: 725
Здравейте.
Имам нужда от съвет относно плавният преход от 4 към 3 дремки. Бебето ни е на 5м. и 2 дни и е изцяло на кърма. Храни се 7 пъти в денонощието през интервал от 3 ч. Има хранене и през нощта, но е на по-голям интервал. Първото хранене през деня е към 7:30ч., а вечерният му сън започва най-късно в 21ч. Обикновено е между 20 и 20:30ч., но не винаги успяваме да го приспим бързо и понякога става 21ч. Имаше няколко последователни дни, в които нито аз, нито съпругът ми не успявахме да го приспим за последната дрямка. Съответно интервалът между последната дрямка (третата) и вечерният сън беше доста голям - около 3ч. В резултат на това, когато го нахраня посред нощ, трудно успявам да го приспя. Снощи например се нахрани до към 3:30 сутринта и след това го приспивах 45 мин. Видимо на детето му се спи, опитва се и сам да заспи, но сякаш нещо го активира и се ококорва. Предполагам, че влияние оказва този дълъг интервал преди вечерният сън. Сумарно дневният му сън е около 3:30 - 4ч. на ден. Интервалите на будуване се увеличиха от само себе си и първият е вече около 2ч. Останалите са около 2:15ч.
Моля за съвет как плавно да премахна последната дрямка. Чета по-назад в коментарите, че трябва да увеличавам плавно активното време с 5, 10 мин. В такъв случай трябва ли да увелича интервала между храненията? Ако не го увелича, ще намалее дневният сън. За неговата възраст виждам, че е между 3 и 4ч. Бихте ли  ми казали ориентировъчно с каква продължителност да са трите дремки?
Благодаря Ви много!

Здравейте,
Да, следва да увеличите плавно интервалите , като те следва да нарастват пирамидално през деня. Примерно 2/2:10/2:20/2:30, съответно да фиксирате и вечерното заспиване не по-късно от 20:30 (и такова в 19:30 е абсолютно в норма).
Няма точно часове с продължителност на дремките, т.к са индивидуални и варират много.
Имайте предвид, че дневният сън е даден в своя максимум по таблиците, в този смисъл не е нужно да гоните 4 часа дневен сън, много малко бебета спят на горна норма.
Не съм специално по хранене, но личното ми мнение като майка е, че няма как да съвместите точен режим на сън и хранене и в този смисъл, храненето на поискване или поне не под часовник е по-подходящо.

Последна редакция: пн, 15 апр 2024, 09:36 от Рaдост

# 1 489
  • Мнения: 78
Здравейте.
Благодаря много за изчерпателния отговор.
Здравейте.
Имам нужда от съвет относно плавният преход от 4 към 3 дремки. Бебето ни е на 5м. и 2 дни и е изцяло на кърма. Храни се 7 пъти в денонощието през интервал от 3 ч. Има хранене и през нощта, но е на по-голям интервал. Първото хранене през деня е към 7:30ч., а вечерният му сън започва най-късно в 21ч. Обикновено е между 20 и 20:30ч., но не винаги успяваме да го приспим бързо и понякога става 21ч. Имаше няколко последователни дни, в които нито аз, нито съпругът ми не успявахме да го приспим за последната дрямка. Съответно интервалът между последната дрямка (третата) и вечерният сън беше доста голям - около 3ч. В резултат на това, когато го нахраня посред нощ, трудно успявам да го приспя. Снощи например се нахрани до към 3:30 сутринта и след това го приспивах 45 мин. Видимо на детето му се спи, опитва се и сам да заспи, но сякаш нещо го активира и се ококорва. Предполагам, че влияние оказва този дълъг интервал преди вечерният сън. Сумарно дневният му сън е около 3:30 - 4ч. на ден. Интервалите на будуване се увеличиха от само себе си и първият е вече около 2ч. Останалите са около 2:15ч.
Моля за съвет как плавно да премахна последната дрямка. Чета по-назад в коментарите, че трябва да увеличавам плавно активното време с 5, 10 мин. В такъв случай трябва ли да увелича интервала между храненията? Ако не го увелича, ще намалее дневният сън. За неговата възраст виждам, че е между 3 и 4ч. Бихте ли  ми казали ориентировъчно с каква продължителност да са трите дремки?
Благодаря Ви много!

Здравейте,
Да, следва да увеличите плавно интервалите , като те следва да нарастват пирамидално през деня. Примерно 2/2:10/2:20/2:30, съответно да фиксирате и вечерното заспиване не по-късно от 20:30 (и такова в 19:30 е абсолютно в норма).
Няма точно часове с продължителност на дремките, т.к са индивидуални и варират много.
Имайте предвид, че дневния сън е даден в своя максимум по таблиците, в този смисъл не е нужно да гоните 4 часа дневен сън, много малко бебета спят на горна норма.
Не съм специално по хранене, но личното ми мнение като майка е, че няма как да съвместите точен режим на сън и хранене и в този смисъл, храненето на поискване или поне не под часовник е по-подходящо.

# 1 490
  • Мнения: 83
Здравейте отново! Синът ми е на 7 месеца, от около 7,8 дни се събужда всяка вечер с изключение на една в 1:00 и будува по 2, 3, дори и 4 часа..Точно преди да започне това нещо успя да се обърне от гръб на корем както трябва и от тогава постоянно иска да го прави, когато може. Имахме и сигнали за зъби, но те не са постоянни и не мисля, че това е причината.
Режима е следния преди тези 7,8дни:
Събуждане в 8-8 и 30
Първа дрямка 10-10 и 30 за час, час и половина
Втора дрямка 14:30-15:00 отново за час, час и половина
Заспиване в 20:00-20:30
Като ако едната дрямка е час, другата е час и половина, повече не спи. През нощта винаги се е будил по множество пъти, като обикновено давам бибка и заспива. Спи на бял шум откакто бешв със страшни колики. Опитах какво ли не, но все не успявам да променя нещо.
От както започна будуването, дремките се изместиха и се събуджда в 8:30-9:00. Нямахме преди това нощно хранене, сега и това върна, тъй като докато будува в един момент огладнява. Самото будуване се състои основно в плач, изнервяне и търкане на ходилата едно в друго, треперене с ръчички, преминава за малко в игра и усмивки и отново почва плача. Сам не заспива, нито пък действа да го оставя в кошарата да се занимава. Знам, че режима не е наред, но нямам представа какво да направя. Моля за съвет!

Общи условия

Активация на акаунт