МОНОДИЕТА - тема 21

  • 57 337
  • 695
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 724
зелени подправки не може при Ваня Ч.
само лимон
Dez имаше много добри резултати при картофи без сол
аз ям консерви риба тон в собствен сос

на сьомга и морски дарове съм днес

# 46
# 47
  • Мнения: 128
Втори ден пилешко и съм 800 гр. надолу. Честно казано взимам и по 1 хапка и от други неща. Не съм толкова дисциплини рана както първия път.
Утрее съм на зеленчук. Имам една тиква.... Та се чудя кога са я направя. Тя плод или зеленчук е?

# 48
  • Мнения: 361
И аз , първи ден на пиле, но не се тегля. Тръгнах от 72кг на 165см височина. Чувствам се добре, така е по-лесно като знаеш днес яма това, утре онова..Точно и ясно. Моля дайте идеи за салатения ден, освен салати естествено...Зеленчуци на пара предполагам може?

# 49
  • Мнения: 7 724
доматен сок и зеленчуци на фрайъра от замразените миксове за супа

# 50
  • Мнения: 361
Втори ден пилешко и съм 800 гр. надолу. Честно казано взимам и по 1 хапка и от други неща. Не съм толкова дисциплини рана както първия път.
Утрее съм на зеленчук. Имам една тиква.... Та се чудя кога са я направя. Тя плод или зеленчук е?

Тиквата я дават за картофен ден , прекалено въглехидратна е. Според мен!

https://www.figurin.ws/2045/vanya-chervenkova-menyu/

Това е много полезно, въпреки, че е реклама на някакъв чай, но има идеи и менюта за дните и с какво може да се замества.

# 51
  • Мнения: 37
Здравейте! Искам да споделя моя опит с диетата на ВЧ. След първото ми раждане я правих. Изчаках 6 М, защото кърмех. В продължение на 3 месеца спазвах диетата на ВЧ. Правих я по два пъти без почивка, а след това 1 седмица си почивах, но внимавах с храните. Та в продължение на тези 3 м свалих 15 кг. (От 70 кг станах 55, а през лятото с леки храни и много движение свалих още 3-4 кг). Нищо от сваленото не си върнах, а имам проблеми с щитовидната жлеза. Сега след празниците смятам пак да я започна, защото и след второто раждане имам да свалям едни 15-17 кг. Надявам се да се случат нещата и този път. Успех на всички ви! Ще ви следя с интерес.

# 52
  • Мнения: 361
Здравейте! Искам да споделя моя опит с диетата на ВЧ. След първото ми раждане я правих. Изчаках 6 М, защото кърмех. В продължение на 3 месеца спазвах диетата на ВЧ. Правих я по два пъти без почивка, а след това 1 седмица си почивах, но внимавах с храните. Та в продължение на тези 3 м свалих 15 кг. (От 70 кг станах 55, а през лятото с леки храни и много движение свалих още 3-4 кг). Нищо от сваленото не си върнах, а имам проблеми с щитовидната жлеза. Сега след празниците смятам пак да я започна, защото и след второто раждане имам да свалям едни 15-17 кг. Надявам се да се случат нещата и този път. Успех на всички ви! Ще ви следя с интерес.


Ехааа! Чудесен резултат, браво! Успех отново! Само да попитам на 100% без абсолютни никакви ли прегрешения я спазвахте ?

Последна редакция: пн, 13 дек 2021, 11:24 от kikokolin

# 53
  • Мнения: 37
3 месеца спазване на диетата е много трудно. Имаше дни на прегрешения. Размяна на дни. А щом ми се приядеше сладко си хапвах мед без значение на кой ден съм. Картофените дни бяха на пържени и много рядко на варени. Понякога си правех картофена салата с всичко. Ядях по 3 пъти на ден в малки количества.

# 54
  • Мнения: 361
3 месеца спазване на диетата е много трудно. Имаше дни на прегрешения. Размяна на дни. А щом ми се приядеше сладко си хапвах мед без значение на кой ден съм. Картофените дни бяха на пържени и много рядко на варени. Понякога си правех картофена салата с всичко. Ядях по 3 пъти на ден в малки количества.
Според мен това е най- правилното! "Да се нарушава" един вид просто да нагодиш режима към себе си и вкусовете си и да се чувстваш спокоен, за да може да изкараш по-дълго! Аз например два дена на варен картоф без сол абсурд да изкарам! Ще се отвратя, ще се ядосам и ще се наям като хората и край Smiley Но ! ако към варения картоф "прегреша" със стрък праз, 3 маслини или една кисела краставичка (че много ги обичам) и това така си го объркам на една вкусна салатка и ям три пъти днес от него и пия 2 -2.5 литра вода ....Хем наядена, хем доволна, хем така наистина мога да изкарам 3 месеца.Innocent

И естествено, най-важното да споменем все пак! Не като свърши диетата и хайде пак банички и шоколади ! Цял живот трябва да се съобразяваме , това е истината, аз вече съм го приела това, няма как. Има неща, които с години не съм хапвала. Напоследък се поотпуснах понеже работя във фирма, където всеки ден някой за нещо черпи!! Съчетано с работа на бюро по цял ден.....Резултата е налице.

Последна редакция: ср, 15 дек 2021, 11:14 от kikokolin

# 55
  • Мнения: 15 466
Напълно подкрепям поста над моя. И аз предпочитам в дните на пилешко да добавя резенче прясна краставица или домат + люта чушка. Към картофите също някакъв зеленчук.
И напълно съм съгласна, че след Моното трябва веднага да се премине към друг режим, иначе йо-йо ефекта ни е гарантиран

# 56
  • Мнения: 15 466
Такааа, спешно трябва да сваля 3 - 4 кг. до 03.01. И от утре започвам стриктното Моно, като ще го прекъсна само са Бъдни вечер, Коледа и НГ. Имам 2 седмици, така че се надявам да успея да го постигна. Тъпото е, че другата седмица ще съм в ПМС и, ако не мине леко, борбата ще е много сериозна.
И така - утре стартирам с ден на кисело мляко, след това ще видя какво ще е - за сега обмислям да са картофи, а след това пилешко. Пиша, защото ми трябва сериозна мотивация, че точно преди празниците ще ми е доста трудно - около мен навсякъде е вино и трапези

# 57
  • Мнения: 7 724
стискам палци, ще се пробвам с теб

# 58
  • Мнения: 2 559
Не се сърдете много, но защо допускате да качите 3-4 за нула време?! Аз винаги "играя" с 1. Като се лепне, насилвам се да го разкарам.
И, програмираното и постоянно гладуване с "кисело мляко и айрянче", води до това. Хранете се разумно и контролирано.
Пардон. Нервирам се като чета това.

# 59
  • Мнения: 7 724
за последния месец с по две партита на седмица, няма кога да компенсирам свръх храната
прави си, но се цупят хората, много  е асициално да се храниш разумно и контролирано Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт