Не издържам вече-защо все аз да....

  • 3 682
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 657
Ами като има кой да му дава, ще иска..... Confused

Пенелопа,много си права Peace

Не е луд този,който яде баницата,а този който му дава...

Тук не става въпроса за парите,както някой си мислят.Тук ства въпрос за отношението му към вси4ко,не само към мен,а към всеки...
Може да ми е брат,но найстина не желая от тук на там нито да го виждам,нито да го 4увам.Не желая да знам как живее и какво прави.Ве4е ми писна...До сега винаги съм търпяла и съм отстъпвала,защото ми е брат и ми е било жал.Но просто си е такъв и никога няма да се оправи.Жалко но факт.А докато майка ми се 4уди как да скътае един лев,той се 4уди къде го е сложила и как да го вземе #2gunfire

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Неприятна ситуация , но за жалост често срещана ooooh!
Пак доста си търпяла  Close Казала си каквото си имала да казваш, сега си гледай живота и семейството  Peace
Не е луд тоя, който яде баницата, а този който му я дава!
И все пак, откъде толкова злоба и ненавист към собствените ти роднини?  newsm78

# 17
  • Мнения: 7 474
tilieva  за авторката ли питаш?

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Leo, да, за нея питам - такъв дълъг постинг, с толкова негативна енергия.......
Иначе изцяло подкрепям твоето мнение, затова те цитирах!

# 19
  • Мнения: 7 474

Мисля , че просто са и избили нервите и затова така звучи. Кофти е да разменяш подобни думи с майка си (за брат и не говоря) но на всеки може да се случи. Би трябвало да говори с майка си на 4 очи и да и каже какво мисли без тежки думи.  Peace

# 20
  • Мнения: 2 047
   Ioana, ти си явно много търпелив човек, който дълго е премълчавал. Не разбрах колко е голям брат ти, но очевидно гледате на него като за някой, който трябва да се грижите с майка ти. А на него така му е особено удобно - да не поема никаква отговорност, защото "ножът не е опирал до кокала" за него. Вие се грижите това да не става.
 
  Не съм съгласна с някой мнения за това, че си крайна и груба в думите си - просто звучиш като човек, събрал много в себе си и тук го изливаш с думи, които те разтоварват. Самият факт, че неведнъж казваш, че не искаш повече да чуеш, че имаш брат и т.н. и после пак му прощаваш и помагаш, всъщност не говори лошо за теб. Несправедливото им отношение към теб и това, че подходът ви към живота е различен те озлобява към тях (временно).

Не мисля, че категорично трябва да се отричаш от тях или да ги мразиш, а да поставиш границите, които да бъдат твои. Напр. е добра идея майка ти да праща парите за брат ти, лично до него, без да му се обеснява какво праща за теб.

# 21
  • Мнения: 2 657
да,думите са ми силни и тежки,но само аз си знам какво си ми е на душата.От брат ми се отри4ам,за думите който казах на майка ми ме боли,но тази болка в душата ми  се тай с години.
Брат ми е с година по-малък от мен,което зна4и 4е ве4е сам трябва да си носи отговорност.
Да и аз съм майка,но ако имам две деца-НИКОГА НЯМА ДА ГИ ДЕЛЯ Peace

Не му плащам аз заема,а майка ми му го плаща,а защо е на мое име-еми защото майка ми няма как да тегли на нейно и затова.

Майка ми винаги е крила от баща ми за много действия и постъпки на брат ми-винаги го е защитавала,дори и когато не е прав.Тук и е грешката,защото той се ка4и на главите на вси4ки.


# 22
  • Мнения: 4 555
Не знам на колко си години... Това, че се издържаш сама е похвално и много хубаво (за теб самата), но ми се струваш много незряла в поведението си. И донякъде егоистична. Не знам как си могла да се обадиш на майка си и да и наговориш тези неща. На нея едва ли и е лесно и да я тревожиш с вашето скарване ми се струва страшно детинско. А грубият език направо не искам да го коментирам  ooooh!

Но главното, което искам да ти кажа е следното. Ти явно не осъзнаваш, че си в много по-изгодна позиция от брат си. На практика родителите ти са ти направили златна услуга. Та ти можеш да се грижиш сама за себе си, не го ли разбираш!? А брат ти какво може - да взима като му дават. Да, ама това всеки го може. Въпросът е, че той друго не може. Не разбираш ли, че той ще е в пълна безизходица, ако няма кой да му дава? Той е страшно ощетен от това, че не може да работи и е принуден да се оставя да го отглеждат като домашен любимец.
Иначе подкрепям решението ти да прекъснеш контактите си с него. И за двама ви така е по-добре. Изобщо не се занимавай да му плащаш тока и какво ли не. Нека сам да се научи да си разпределя парите. Не се занимавай повече.

# 23
  • София
  • Мнения: 985
На твое място бих постъпила по същия начин. Стисни зъби и приеми, че всичко това просто просто трябва да се случи и да го преживееш. Гледай си своето собствено семейство и не позволявай отношенията между теб и близките ти да повлияят на отношенията със съпруга ти.
Аз в тази ситуация бих прекъснала всякакви финансови отношения. Много е кофти  да бъдеш в лоши отношения с майка си, но тя едва ли ще се промени по отношение на брат ти. Съвети не мога да ти дам, но ти пожелавам да се успокоиш по бързо и нещата да се оправят. Hug

# 24
  • Мнения: 1 680
За жалост майка ти е осакатила брат ти. Обаче, теб е научила да се бориш, затова трябва да си й благодарна.
Остави брат си сам да се оправя в живота и да поема отговорност за действията си.
Може би трябва време , за да осмислиш някои неща и да прецениш как ще действаш.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 160
Много лоша работа....всъщност лошото е, че ти твърде много се афектираш от това. Еми това е положението - и моята сестра е по-малка, и то с повече години. И в моето семейство отношенията винаги са били такива - за нея всичко, на мен като ми дадат 5 лв джобни и трябва вече да съм щастлива, да решавам задачи и пиша преразкази до някое си време защото детето трябва да си ляга, макар че я е мързяло да си свърши задълженията. Околната среда е била такава и съм се съобразявала. Откакто се виждаме рядко и за по малко, дори сме любезни. Обичам си родителите, но надали ще им го простя някога. Но затова пък си имам баба, която ме е отгледала и живота си давам за нея.

Между другото, това ми е било много странно винаги, а поне по видинско е много масово явление - възрастни хора /познавам и на по 60-ина години/ ходят да се трепят някъде си за да изкарват пари за милите дечица, станали на по 100 години, които обаче считат работа за мръсна дума и по цял ден инспектират я заведенията, я улиците....щото мама/тате/мама и тате/баба дори!!! затова работят и пращат.....много ми е странна тая работа, даже накъм трагизъм бие понякога....

# 26
  • Мнения: 645
Според мен абсолютно правилно. И аз много се ядосвам на нашите и на брат ми именно по подобни причини и започвам да си мисля че ако ние с мъжо не бачкахме толкова много щяхме да сме по - добре ( Явно това е системата-да не бачкаш и всички да ти дават и да те гледат).

# 27
  • Мнения: 422
Нямам брат или сестра, но горе долу си представям ситуацията.Също така не съм съгласна с някой мнения, че си крайна и т.н.Ами честно казано не се съмнявам, че и най-търпеливия човек в даден момент ще избухне.Явно майка ти му няма доверие и затова те е карала ти да му плащаш сметките/като тя праща пари/.......и е пределно ясно, че искаш не искаш пак теб ще търсят за неговите неплатени сметки и заеми, колкото и несправедливо да е.Права си и за това, че майка ти го е разглезила и му е попречила до голяма степен да се развие като здраво стъпил на земята човек.И мисля си още, че разлика м/у двете деца не трябва да има..дори и в това по колко пари праща/друг е въпроса, че сме достатъчно големи вече сами да се издържаме/. Peace

# 28
  • Мнения: 4 629
Йоана, съжалявам че така са се стекли нещата. Разбирам те, че човек търпи, търпи инакрая чашата ти прелива. На твое място и аз като теб бих постъпила. Незнам дали е правилно или погрешно, но според мен е човешко

# 29
  • Мнения: 15 619
Явно много ти е прикипяло, но е грешка, че си наговорила всички тези приказки на майка си. Радвай се, че можеш да се справяш сама, че си научена да работиш, а не да чакаш някой да ти подаде. Остави брат си сам да си носи отговорността за бездействието си. Ако не приемеш близките си с всичките им недостатъци, ти ще страдаш от това.

Общи условия

Активация на акаунт