Не издържам вече-защо все аз да....

  • 3 692
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 90
здравей йоана,
мога само да кажа че и при нас /имам брат/, както и при мъжа ми/той също има брат/ ситуациата е същата-те са по-малки, не могат да се оправят в живота, "ами виж го сега, да градува ли, пеша ли да ходи" и т.н. Знам че ти е станало и много мъчно че си се навикала на майка си, и при мен е така, ама в крайна сметка като сие възпитала мързелив готованец, да си му сърба попарата, а не ти заради добрината си да го отнасяш. Просто стисни зъби и "забрави " че имаш брат, щото като гледам не е брат, а воденичен камък на шията...

# 31
  • Мнения: 90
p.s. забравих само да уточня, че ние с мъжа ми сами се оправяме с живота от доста рано, че сме научени да го правим, че просто няма друг избор и сега когато сме добре финансово/не питай с колко труд и безсънни нощи / ни се казва "еее, да ама вие сте баровци"- все едно че така сме се родили...

# 32
  • Мнения: 15 619
Заслужили сте си. Работите.
Спри да се ядосваш с брат си. Игнорирай го.
Щом ти е дразнител, просто го отстрани от себе си.
Не му давай поводи да разчита на теб. Покажи му го, но не се карай с майка си. Няма смисъл да я нараняваш, явно тя прави грешка с отношението си към брат ти, но ти е майка - друга няма да намериш. Не вярвам и на нея да и е лесно.
Успех ти желая! И по-малко строшени нерви.  bouquet

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Здравей, Йоана! Подкрепям те за това, което си направила. Не мисля, че трябва да поемаш грижите и отговорностите за всичко. Време е брат ти да се научи сам да се справя с трудностите и предизвикателствата на живота. Остави го да прави каквото си иска, сам да взема решенията за живота си и да се учи от грешките си. Според мен ще е добре за известно време да не се виждате. Ако майка ти пак ви праща пари, то нека да е за всеки поотделно, за да няма караници. Дай си малко почивка от тези проблеми. Имаш детенце, което има нужда от една спокойна мама, коята да му се усмихва и радва Hug

Желая ти успех и дано всичко да се оправи:fingerscrossed:

# 34
  • Мнения: 188
и аз те подкрепям напълно, игнорира и двамата и си живей своя живот. Имаш само един и няма нужда да го прекараш тресейки се от нерви.

аз така направих с баща си, отстраних го от живота си и вече 2 години си живея доста по-спокойно и по-добре.
много е трудно и травмиращо да скъсаш толкова близка връзка.....
аз бях в същото емоционално състояние в което си ти сега, само че аз дори бях още по-зле, защото пиех всевъзможни антидепресанти, успокоителни и леки наркотици, за да мога всеки ден да съм до баща си и да понасям лудостите му. все си казвах, "аз съм млада ще издържа всичко, той ми е баща..." но всъщност издържах само 1 година.
при нас проблема бе, че той мрази майка ми и брат ми, а сега вече и мен де. майка ми мрази, тъй като ни е възпитала "лошо", брат ми защото се отдели от него и си направи собствен бизнес, които се развива доста добре, а мен защото и аз не издържах и се преместих да помагам в бизнеса на брат ми.
 
знам че е много трудно, но направи най-доброто за теб, скъсай връзките си с тях, не се интересувай какво правят, как са, защото от това адски боли, а ще те боли само теб, предполагам че за брат ти ще му е все едно, може и на майка ти да и е болно, но поне за няколко месеца ги махни от живота си, за да се отърсиш от насъбралата се мъка и да погледнеш реално нещата и да поставиш граници чрез които да облекчиш живота си.

и аз смятах, че семейството е най-важно, че не мога и не трябва да мразя баща си, че съм ДЛЪЖНА да понасям всичките му обиди и лудости.
сега не го мразя, но не искам да го виждам, не искам да знам нищо за него, така си живея 100 пъти по-добре

Успех и не прави моята грешка да стигнеш чак до наркотици, за да събереш смелост да скъсаш със семейството си.

# 35
  • Мнения: 2 653
Йоана, само едно нещо ще те посъветвам.работила съм в чужбина сама и знам колко е хубаво да чуеш близките си .Не се карай с майка си , на нея и достатъчно тежко, че е далеч от вас.Все пак тя ти е майка и те е отгледала.Бъди над материалните отношения с нея.За да не съжаляваш някога за пропиляното в скандали време.
Между другото, това ми е било много странно винаги, а поне по видинско е много масово явление - ..........трагизъм бие понякога....
Това е абсолютно вярно!Аз съм от там и целия град е по кафетата, нямат пари хората а видях доста колички от по 1000лв, всеки е с модерен телефон и т.н.А града е от тези с най голяма безработица в БГ.Точно заради такива хора, като брата на Йо.Много е жалко  хора на възрастта на майка ми и баща ми отиват масово в Италия и Испания, за да подмиват старци или да мият чинии до припадък, за да може разни пораснали бебета да се си развяват задните части по цял ден.

# 36
  • Мнения: 6 461
Моите родители никога не са ни делили със сестра ми .Всичко което ни е давано е било разделяно по равно.
Йоана съжалявам за това което ти се е струпало на главата ...поставям се на твое място...това е много неприятно една майка да дели децата си.
Дано всичко да се оправи между вас .Все пак съществуват компромиси Които може би всички ще се наложи да направите ,разбира се ако това го желаете.

# 37
  • видин
  • Мнения: 358
аз не съм от видин, но живея тук вече 15-16 години. това което фиона е написала е абсолютно вярно. половината град е на социални помощи, защото такива търтеи ги има в изобилие.  те никога няма да работят за "150лева" - това им е под достойнството, но иначе не им е убидно да вземат подаянията на държавата или на близките си. виждала съм родители, баби и дядовци до трето коляно да живеят в мизерия, да работят като волове, но за децата - да има. деца на по 25-30 години. тези колички и мобилни телефони са изгладувани от родителите. но най-лошото е че на собствениците им това изобщо не им прави впечатление.  затова напълно разбирам йоана - много й е прекипяло. и понижа я познавам, си представям колко е била бясна. но ще й мине Simple Smile

аз съм щастлива с това че имам брат - много се е грижил досега за мен, но и аз правя същото за него, когато ми се отдаде възможност да му помогна. но така сме възпитавани.

с най-добри чувства към  видинчани. извинявам се ако някой се почувства засегнат.

# 38
  • Мнения: 6 164
Брат ти е лигльо, но майка ти го е разглезила и продължава да го прави.
"Не издържам вече-защо все аз да...." - Какво все ти да...?
Да му плащаш сметките? Кой те кара? Не се занимавай и го кажи на майка ти. Тя да се оправя с него, а щом я кефи да се блъска, за да пилее той, да продължава. Ако тя не спре и той няма да се научи. Като гледам какъв е "благодарен" с чиста съвест можеш да махнеш с ръка и да го отпишеш. Какво чакаш? Само майка ти с какво е виновна? Защото мислиш, че дава за него повече, отколкото за теб? Това е друга тема...

# 39
  • Мнения: 1 455
.И тъпата ми майка, келеша а той педала му с педал обикаля улиците цял ден и не иска да пипне нищо. да ходи у курец,4е е нещастник,готованец,тъпанр и 4овек от който нищо няма да стане,ти си малоумна и все едно не говоря на теб-не ме интересува дали ще ходи,ако ще да ходи на майка си в задника.

Незнам права ли съм с тези ми действия,но ми е много болно и мъ4но.В кая на крайщата ве4е ми писна да си мъл4а и да ме правят на малаумна.


   Мале,какъв е този език   #Crazy #Crazy #Crazy newsm78

# 40
  • София
  • Мнения: 3 712
Ако моя брат беше "такова нещо" #2gunfire-  въпреки че е по-малък, въпреки че винаги съм му помагала,обличала,чистила след него...никога не би си позволил да се отнася така с мен Naughty
Майка ти си е виновна за това, ти не си длъжна да му угаждаш и да се занимаваш с него!!!
Остави го да се оправя сам ,а ти си гледай детенцето и семейството.
Мисля че си постъпила правилно,но не е трябваро да чакаш толкова,да ти се събере толкова болка и жлъч, че да изригне като вулкан  Hug

# 41
  • Мнения: 1 734
Май най-доброто ще е да оставите - ти и майка ти -този вече порастнал мъж да се справя сам в живота. Така хем ще поумнее, хем ще разбере от къде идват парите

# 42
  • 7800
  • Мнения: 243
И аз искам да те посъветвам да се дистанцираш, но без да късаш връзките си с най-близките. Просто постави граници на услужливостта си. Това неговото си е жив паразитизъм. Ако знае, че може да разчита на теб безвъзмездно, един ден този паразитизъм ще се стовари върху теб (ако ме разбираш какво искам да кажа). Имам пред вид, че след време мама и тате няма да са способни да го отглеждат и ти ще си следващата жертва.

# 43
  • Мнения: 2 657
Благодаря на тези,които са ме подкрепили Hug
За другите отговори-дето съм имала такъв език и незнам си какво-еми съжалявам,то търпя цял живот това нещо,но все пак не съм идеална и сама си отговарям за действията и постъпките Peace

Ами,какво да ви кажа-кризата все още ме държи,не можах да спя цяла нощ,развалих в4ерашния рожден ден на мъжа ми,понеже се разревах от безсилие и болка,но въпреки това отидохме на събор.Добре,4е ние отидохме,защото нямаше кой друг.А моат мил брат дойде в 15 4аса,когато ние ве4е по4ти си тръгвахме и издебна удобен момент мъжа ми и баща ми да не са с нас и ми вдигна кръвното отново #Cussing out

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Благодаря на тези,които са ме подкрепили Hug
За другите отговори-дето съм имала такъв език и незнам си какво-еми съжалявам,то търпя цял живот това нещо,но все пак не съм идеална и сама си отговарям за действията и постъпките Peace

Ами,какво да ви кажа-кризата все още ме държи,не можах да спя цяла нощ,развалих в4ерашния рожден ден на мъжа ми,понеже се разревах от безсилие и болка,но въпреки това отидохме на събор.Добре,4е ние отидохме,защото нямаше кой друг.А моат мил брат дойде в 15 4аса,когато ние ве4е по4ти си тръгвахме и издебна удобен момент мъжа ми и баща ми да не са с нас и ми вдигна кръвното отново #Cussing out

Успокой се и не му се нерви. Гледай живота и семейството си. Те са най - важни. А з съм сигурна, че времето ще научи брат ти на уважение.

Прегръдка от мен Hug

Общи условия

Активация на акаунт