Телевизор и хранене на семейството

  • 3 330
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • гр. София
  • Мнения: 1 887


.
Просто съм безсилна и се моля за режим на тока, или да бръкна с една отвертка
в него   angel008


Сакън,хич и не си го помисляй това за режима щото това май ще ни дойде скоро на нашите глави.

 

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Сакън,хич и не си го помисляй това за режима щото това май ще ни дойде скоро на нашите глави.
...и ще царят перманентни романтични вечери на свещи и тишина Mr. Green

# 17
  • Мнения: 7 914
Лени, и аз и мъжа ми обожаваме да ядем пред ТВто и смятам да го правим още няколко месеца ( около година ) и после ... ще се въведе традицията семейството около масата и никаква телевизия.... и двамата мислим така.....за сега де , пък времето ще покаже:mrgreen:

# 18
  • Мнения: 6 167
Сакън,хич и не си го помисляй това за режима щото това май ще ни дойде скоро на нашите глави.
...и ще царят перманентни романтични вечери на свещи и тишина Mr. Green

 идвам си!
едни от най-хубавите ми спомени бяха когато имаше режим на тока
90тте. началото. татко носеше акумулатора на Жигулата, за да гледаме Панорама.
после дискусии до 100 часа за нещата от живота. Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
ееееех, помня времето, когато вечеряхме (а и не само) на свещи! и си говорехме, говорехме... играехме на карти и на барбут и на никой не му липсваше тока...
не че съм за режим, но ако наистина това е цената да изгоним телевизора... newsm78

# 20
  • Мнения: 6 167
ееееех, помня времето, когато вечеряхме (а и не само) на свещи! и си говорехме, говорехме... играехме на карти и на барбут и на никой не му липсваше тока...
не че съм за режим, но ако наистина това е цената да изгоним телевизора... newsm78

що песни сме изпяли, що спомени са споделили родители, баби и дядовци..
как да не го прасна с чука на това нещо! smile3538

# 21
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Абе това на Лени му се вика носталгия,ама другите къде тръгнахте?

# 22
  • Мнения: 25 620
що песни сме изпяли, що спомени са споделили родители, баби и дядовци..
как да не го прасна с чука на това нещо! smile3538

И компа, Лени, и компа!  #2gunfire

# 23
  • София
  • Мнения: 985
И при мен телевизора е нонстоп включен. Сутрин със ставането го пускам и вечер преди да си легна го гася. Като се замисля обаче, не мисля,  че ако има желание за разговори и диалог телевизорът може да бъде пречка. Както и спирането на тока не е предпоставка във всички случаи за задушевни разговори. Желанието или го има или не.

# 24
  • Мнения: 6 167
що песни сме изпяли, що спомени са споделили родители, баби и дядовци..
как да не го прасна с чука на това нещо! smile3538

И компа, Лени, и компа!  #2gunfire

аа, компа не закачай, той ми'й връзка със света
без него.... аз...smile3549 wflag

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 23:46 от Lennie

# 25
  • Мнения: 6 167
И при мен телевизора е нонстоп включен. Сутрин със ставането го пускам и вечер преди да си легна го гася. Като се замисля обаче, не мисля,  че ако има желание за разговори и диалог телевизорът може да бъде пречка. Както и спирането на тока не е предпоставка във всички случаи за задушевни разговори. Желанието или го има или не.

Мирабела, аз не се оплаквам от липса на общуване и разговори Stop
но мисля,че телевизора е нахалник и натрапник  в живота на хората.

# 26
  • Мнения: 2 467
Върви си за фон. И по време на хранене, но ако имаме разговор, не ни пречи.
Когато съм сама с детето, без капка свян се храня направо пред монитора  Laughing Като сме трима, малко ме е срам и сядам с всички на масата.
Едно към едно и аз  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 985
Мир  Hug, не го приемай лично. Мъжа ми мислеше, че интернета е този натрапник. Мисля че всичко все пак е въпрос на  уважаване желанието на другия. Аз вися в интернет, той гледа телевизор и така. Както казват брака се гради на компромиси , с което не съм дотам съгласна, но............................

# 28
  • София
  • Мнения: 2 040
........


но мисля,че телевизора е нахалник и натрапник  в живота на хората.



Така е! Баща ми като вечеряхме цялото семейство, забраняваше телевизия. Споделяхме и си говорехме кой как, защо, какво. А си спомнях тогава колко исках да гледам телевизия. Като живеех сама, се прибирах и гледах ТВ за компания, защото съм сама.
Телевизията ни обогатява, но и ограбва толкова много, че не можем дори да го осъзнаем. Сега мъжът ми се прибира от работа и все едно има норма да покрива по бързо ядене и докато се усетя вече е или на компа или пред ТВ. И да говорим си, но обсъжаме разни брадъри и сървайвъри. А и детето се научи с този телевизор Tired Като стане първата и работа да отиде в хола да го пусне. И аз хем се дразня че зяпа, хем пък понякога ми е кеф че благодарение на него мога да я забаламосам да яде или да стои кротка за малко - като домашна бавачка ми е Grinning

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз пък не обичам да се храня и да говоря. Трябва да се нахраня, да ми се разчисти масата и така (като съм на ресторант е по-различно,нали?). ТВ не ми е задължтелен, но винаги го пускаме да бръмчи, за фон или да говори новини. Констатираме, че няма нищо увлекателно и продължаваме да поглъщаме храна в по-големи количества.
Когато ядем семейно в свекърва ми настава ад под небето. За мен де, за тях е нормално да обсъждат разни теми, обаче всички говорят високо и не понасям, искам тишина.  Embarassed  Иначе разговорите са увлекателни и ги слушам с интерес, но трудно се включвам, голяма конкуренция са, барабар с възлюбленият Ананасов.
Та не смятам, че телевидението е проблем за нашето хранене, не винаги съумяваме да ядем заедно дори. Настоящата ситуация ни устройва и тримата.
Съгласна съм с идеята на Лени, че телевизорът не е такава необходимост и е добре да не го каним на трапезата си по ред причини - докато се взираме там ядем много повече и дебелеем, разширяваме стомаха, заболява ни главата, губим ценно време в гледане на реклами или повтарящ се филм, вместо да дадем добър пример за работа с приборите на децата си, или пък не провеждаме някакъв разговор с половинката, понеже спортни вести и прогноза за времето имало...
Такива работи.. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт