🎤 Гласът на България - сезон 8, тема 2

  • 23 984
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 576
Въобще не мисля, че е така това с намирането. Но звучи добре и й дава самочувствие. Причините са съвсем други, но да не навлизам в подробности. Който е бил подобен знае.

# 721
  • Испания
  • Мнения: 37 503


Нека животът ви бъде песен!  

# 722
  • Мнения: 2 999
Здраве за теб, Смайли и за всички останали меломани!
Днес по рубриката *Разкажи ми песен* показаха една от 1995, която или съм забравила, или ми е минала тогава през едното ухо в другото и празен отпечатък. А днес толкова ми хареса .
И те поздравявам с нея!

# 723
  • Испания
  • Мнения: 37 503
проксима, много благодаря.

Въртяха я непрекъснато. Много хубава песен от златното време на Дони и Момчил + Зуечето. Димитър Станчев е написал текста и музиката /много приятни/, но знаеше как, какво и с кого.

Доброто старо време.

# 724
  • Мнения: 2 999
проксима, много благодаря.

Въртяха я непрекъснато. Много хубава песен от златното време на Дони и Момчил + Зуечето. Димитър Станчев е написал текста и музиката /много приятни/, но знаеше как, какво и с кого.

Доброто старо време.

Удоволствието е мое!
С благодарност за темата, за разширеното познание в областта на музиката и за цялата искреност и плам, с която я поддържаш!
Здраве да е и музиката никога да не спира! Hug

# 725
  • Испания
  • Мнения: 37 503

Удоволствието е мое!
С благодарност за темата, за разширеното познание в областта на музиката и за цялата искреност и плам, с която я поддържаш!
Здраве да е и музиката никога да не спира! Hug

Сърдечно благодаря за милите думи. Всички теми, които пускам, правя с огромно удоволствие, но музиката ми е слабост и е в кръвта ми.

Музиката е най-добрият антидепресант. За всеки - неговият стил и изпълнител.

Използвам случая да ви поздравя с прекрасен изпълнител, за мен, от друга планета - Елена Ваенга. Това е различен изпълнител. Различен с присъствието си на сцена, с жестовете /на концертите рисува с ръцете си/, с преживяването и пълното си отдаване, с творчеството си.
Всички нейни песни са ми любими.





Има страшно много видеа и цели нейни концерти в ЮТуб за тези, които искат да я слушат.
Точно снощи слушах неин концерт в продължение на повече от час.

Пречиства.

# 726
  • Мнения: 2 999
Музиката е най-добрият антидепресант. За всеки - неговият стил и изпълнител.
Пречиства.

Смайли, подписвам всичко казано от теб горе и преподписвам болднатото.
Елена Ваенга е класа и от сериозните изпълнители. Но ми идва тежко цял концерт да изгледам с нея. До пет песни и друг жанр. Дори любимият ми руски изпълнител Григорий Лепс и него на същия принцип. А обожавам тоя необятен глас.
Тук едни любимци поствам, които правят страхотно сатирично шоу в клиповете си.

# 727
  • Испания
  • Мнения: 37 503
О, да! Участниците в Евровизия, представящи Русия.

# 728
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Изтекло е времето за редакция на поста ми, затова пускам нов.

НЕкои размисли и страсти по снощната новогодишна програма. Публикувам тук, защото шампионът е Влади Ампов, който е бил ментор във формата.

Музикалните формати /у нас остана "Гласът", но и в "България търси талант" се явяват певци, дори печелят/ бълват изпълнители. Има и такива, вече утвърдени.

Понеже никой канал снощи не можа да задържи изцяло вниманието ми, разделих екрана на лаптопа на три: БНТ, Нова ТВ и бТВ. Избирах какво да гледам, другите два канала бяха с изключен звук. Какво установих? Едни и същи изпълнители участваха в програмите на различни канали.

Шампионът е Влади Ампов - участваше и в трите канала.



Останалите - "само" в два канала.

Скрит текст:






При правене на скрийншота съм изрязала канала на едната снимка на Тони Димитрова. Освен в БНТ, може би участваше в бТВ. Съдя по същата елха, която се вижда и зад Влади, и зад нея.

И всичко това на фона на многобройните изпълнители, които имаме и малкия пазар в България.

Подобен "феномен" не съм видяла в друга страна.

Последна редакция: сб, 01 яну 2022, 21:11 от Smileys 🙈🙉🙊

# 729
  • Мнения: 2 655
Аз бях шокирана, че за поредна година гледахме скечове с Кръстьо Лафазанов и Любо Нейков и слушахме песни на Нели Рангелова, Богдана Карадочева , Орлин Горанов и прочие , както през последните 45-50 години.
А по Нова паднах под масата, когато тръгна репортажът от екзотичното пътешествие на Коцето, Преслава и Софи Маринова до Малдивите- пълен потрес и селяния.

# 730
  • Мнения: 1 521
И аз сменях каналите,и навсякъде едни и същи,до болка втръснали мутри.Ако ги изпуснеш по едната програма,същите ще ги видиш по друга.Това за гарата ми беше адски тъпо.Маскираният певец също,а Геро и Краси ми приличаха на деца,които си сричат урока.Някакви нелепи опити за шеги,пък на мен ми се дореваваше от тъпотията,с която ни заливат.Аман от Графа-повдига ми се вече -той е навсякъде.Чак пък голям,незаменим талант,,айде,моля....Всичко беше направено отгоре-отгоре-ей,тъй,ние да вземем или усвоим едни пари,пък драгия зрител-кучета го яли.

# 731
  • Мнения: 2 999
Никакво отваряне на български програми на нова година не си причиних. Посрещнах новата година с първия руски канал, грандиозно шоу както винаги, посветено на стари песни оглавявали рейтингите. Музика в изобилие.
После продължих с немски канал/ и в момента върви като фон/. Времената не са  като едно време с една две програми и те да ми определят празничността, сега избора си го осъществявам сама.

# 732
  • Испания
  • Мнения: 37 503
На 31.12. гледаме винаги българска телевизия. Испанската не я и поглеждаме.

За руската не съм съгласна. Вчера и днес я прегледах с превъртане. Претоплена манджа от последните 30 години с едни и същи лица:
Скрит текст:
наш Филя /преди да го покажат, камерата се фиксира върху голям кичозен пръстен и бях сигурна, че е той/, Лариса Долина, Валерия, Газманов, Леонтиев /през 1993 г. все още не прилича на мумия/, Меладзе, Пресняков, Пугачева, Орбакайте /добре, че е дъщеря на майка си/, Лобода, Лолита, Лещенко, Гагарина.
Или - нищо не са направили тази година, освен преходите на водещите между отделните изпълнения.

Изслушах изцяло "Хуторянка" на София Ротару /1992/, Любэ  "Комбат"/1995/, Лепс "Рюмка водки" /1995/ и "Терминатор", Витас "Опера Nº 2" /2000/, Little Big "Uno", Тамара Гвердцители и Сосо "Чито-гврито", Марила Родович (не бях я чувала 100 години /Kolorowe jarmarki я знаех наизуст, когато живях в Полша/), Баста "Сансара", Стинг /разбира се/, любимите ми Гару /потресаващ тембър/, Даниел /колко е остарял, но пак е красив/ и Патрик с "Belle" от мюзикъла "Парижката Света Богородица" - като ги слушам винаги се сещам за брилянтното изпълнение на Галкин в "Точь-в-точь", Лепс и Меладзе с "Обернитесь", с удоволствие Елена Ваенга и Дмитрий Харатьян с "Курю", Елтън Джон, извънземния Димаш с "Любовь, похожая на сон" на великия Игорь Крутой, Розенбаум, Макс Аверин /когото обожавам/, Бони М и Буйнов /Боже, какво момченце е!/.

Само толкова от близо 8-часова програма.

Смешните изпълнения на чуждестранни хитове превъртах най-бързо /Напр. изпълнението на "Хотел Калифорния" от група "Воскресенье" срещу пушещия Жириновски/. Само Наргиз и Шарип Умханов със Still loving you на "Скорпионс" ми харесаха.

 Не знаех, че Юдашкин пее /Господ здраве да му дава!/, ако пее, защото по време на изпълнението имаше разминаване на отварянето на устата и музиката и при него, и при Билан и при Киркоров.

Най-приятно нещо, за мен, бяха водещите, които обожавам: и Галкин, и Нагиев, и Кургант.

Гледам много руска телевизия: Первый, ТНТ, Россия 1. И там в различни предавания въртят едни и същи - като участници, като жури на формати.

У нас поне бТВ можеше да направи интересна новогодишна програма с участници от "Гласът на България" и "България търси талант" - хем изява за тях, хем недосадно за гледане. Нова ТВ - с участици в "Х Фактор", но не Виктория и не Дара, а такива, които не ги показват навсякъде.
За БНТ е още по-лесно, защото там могат да участват всички, които са участвали във формати по Нова и бТВ.

# 733
  • Мнения: 2 999
Смайли, ти направо професионално разкости нещата.
Аз съм редови зрител и понеже не следя толкова отблизо за мен бе приятна програма.
Определено Витас и Димаш ми се откроиха, но аз имам афинитет точно към подобни гласове и може би затова. Другото бе фон на празнична вечер, приятен фон. Днес май повтаряха или вчера.
Респект за задълбочените ти познания отново!

# 734
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 062
Ето какъв беше изборът на Америка за техният победител миналата есен.Моят избор беше същият.
Скрит текст:
Фамилното трио "GIRL NAMED TOM"/Момиче на име Том/ са двама братя и сестра и са първото трио печелило формата им и едва второто което въобще участва,което прави успеха им още по-уникален.Кейлъб,Джошуа и Бека станаха наистина звезди в един от най-страхотните сезони на The Voice US,а Кели Кларксън отново доказа че е родена да бъде ментор.За седемте й сезона откакто е в The Voice има повече победители отколкото всички останали ментори взети заедно.Още преди полуфиналите усещах че едва ли някой от конкуренцията,която бе меко казано убийствена,ще може да се справи с тази семейна сплав.Във видеото са включени всички 14 изпълнения с "Girl named Tom":пълен Blind Audition както и две групови изпълнения,едното с техният ментор а другото с другият участник на Кели на финала-14 годишната Хейли която също е много силно мой човек и която остана четвърта.

Общи условия

Активация на акаунт