🐑 ''Фермата 7: Време за пробуждане'' - тема 13 (28.11 - 05.12) 🐄

  • 64 434
  • 1 396
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 2 970
Няма нужда да влизам в ничии обувки, Мишел. Аз съм била вече в тях.  И ти недей да съдиш, без да познаваш хората.


Това за Пацата и Лили Иванова е много добро Joy

# 991
  • Мнения: 280
Поуката от тази ситуация е, че има 3 фактора, които определят развитието на такива отношения:
1. Дали човек не дава вид на лесна жертва.
2. Дали насрещната страна има здравословен самоконтрол да се държи прилично.
3. Дали средата предлага достатъчно адекватни механизми за контрол.

Има експерименти с маймуни (с хора е неетично), които показват, че силните маймуни имат склонност да проявяват агресия към по-слабите, когато чувстват, че ще им се размине. Без видима причина.
Хипотезата е, че така си набавят серотонин, от който се чувстват добре.

# 992
  • Мнения: 1 069
Not Sure , имах си аз съмнението, че Кирил е маймуна в човешка кожа и ей на- познах. То такъв див индивид, хищен и жесток какво друго може да е? Само да дебне след време в джунглата на живота как ще опази женските си от подобни нему екземпляри.

# 993
  • Мнения: 10 939
Ваня като се разплака снощи каза „Къде ми е грешката”, нещо от този сорт. Те това ме вбесява, че киро е убеден в своята безпогрешност, а Ваня търси вината в себе си за тази агресия. Като цяло всички надушиха мършата и са като хиени, дърпат и късат кой както може. Може да е най-големия мързел Ваня, ама не заслужава такова отношение...

Минаха покрай пробуждането с този сезон, освен, ако не са искали да пробудят агресията и злобата в хората... Обаче повдигнаха много сериозни въпроси, някак си на шано стана, ама се зароди голяма дискусия „виновна ли е жертвата за насилието срещу нея”. Аз още преди няколко страници го отбелязах това, че леко леко почва да се търси причината в жертвата. И да, нещата не са или-или, ама все пак...

# 994
  • Мнения: 608
Доста  пъти се направиха директни сравнения, че тук към участници се нанася тормоз, аналогичен ,  като този  във фермата, че фермата е отражение на обществото и очакванията да се живве в общество без тормоз са нереални.  Според мен всичко изказано в тази посока не е вярно.
Много хора контролират средата са на общувате, възприемат и налагат ценности в семейната а приятелска среда, които им импонират и дори често сменят работното си място при тормоз и твърде много негативи и личностни и служебни конфликти. И в това малко общество участниците можеха да допринесат за  повече толерантност и по-малка вулгарност  . Не страхът от Кирил а нежеланието изобщо да се поставят на дискусии подобни въпроса и затварянето на сетивата за тази крайна несправедливост ( включително и поощренията на продукцията) доведе до този абсурд -системно вербално малтретиране на две  жени. А приключилите атаки към Ралица не изтриват изречените обидни думи към нея и фокусът върху Ваня не се дължат на неизлъчени кадри  ( това беше аргумент и на съпругатй на Кирил в един нейн пост ) . Просто агресорът с високо самомнение  се ожесточи още повече след , като Ваня стана фермер , три пъти подред отстранява  негови приятели, създаде се една обща настройка срещу Ваня ( дали от грешките и по време на управлението или от силното присъствие на терена , думите че върви по стъпките на Хепи Ванче ) . Факт е че Кирил , Ивайло и продуцентите направиха така, че  предаването да се гледа с едно чувство на тежест, с усещане за безпомощност , че се приема за нормалност грубостта и цинизма в отношенията. Но както казва за нас в свой пост главния герой  Кирил ние сме просто едни "диванни морални стожери," на които не трябва да се обръща внимание.

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 22:41 от gerido

# 995
  • Мнения: 246
Бихме могли да обобщим, че Ваня дава вид на слаба и различна - леко отнесена, леко встрани, пада си по "странни" теории. Освен това, дава и поводи - вероятно не работи толкова, колкото другите в самото начало на играта, не показва голямо желание да научи повечето неща, защото преценя, че не са ѝ нужни. С течение на времето, лагерите се разделят, Ваня остава в "неготината" група.  Другите са повече, стадният им инстинкт ги подтиква да се чувстват силни. Е, да, но започват да губят хора, с голяма помощ и от Ваня, озлоблението им нараства, и намира отдушник в нападките към Ваня, най-слабото звено. Основният проблем на Ваня, според мен, е това, че не се е очупила достатъчно да ги пренебрегне или да им отвърне с достатъчно заядлив/свадлив/агресивен тон, за да може да им покаже, че не е слаба.

Нападките на Кирил не се дължат на това, че Ваня не е наковала дъските на магерницата, а е доста по-дълбока причината. Подозирам, че той е попадал и преди в подобна ситуация - човек, много по-некомпетентен от него, е бил поощряван, успявал е, за сметка на самия Кирил. В моите очи няма как да се озлобиш толкова много срещу един човек, когото познаваш от 3 месеца и това е единството логично обяснение, което намирам.

Колкото повече се говори за насилието, домашно или не, толкова по-добре. Защото отдавна е време да спрем да замитаме този толкова наболял проблем под килима.

# 996
  • Мнения: 2 970
На мен ми харесаха две от заключенията на Not Sure.
Едното за Кирил - че има страшно много агресия в него и извира при всякакъв повод. Има правила - няма правила, Ваня работи - Ваня не работи и т.н. И смятам, че е точно така. От най-малкото почва да псува и да размята гадни епитети.
Другото е, че е най-лесно да риташ падналия. Смятам, че това е една от причините всички да нападат Ваня вече. Много по-трудно е да си сам срещу всички, а когато вече има готова жертва всички се обръщат срещу нея.

# 997
  • Мнения: 342
Калоян се извини на Милена и накара и Петър. Също подкрепи Мария срещу Надя да види или чуе детето си като имаха такава игра. Кустев накара Мария да се извини на Поли.

Те се извиняват, ама онзи ден гледам сторито на Петър и познайте кой нареждаше - Ваня. А Калоян каза, че Кирил му е фаворит. 😂 Никакви поуки не са си взели.
На Милена май се извиниха след някаква нейна история за неуспешна бременност или нещо в този ред. Нормално да проявят някаква емпатия..
За това на никакви извинения не вярвам аз!

# 998
  • Мнения: 1 069
В даден момент от живота си бях в ситуацията на Ваня.  Жертва, която бавно и методично оглозгват. Е, вярвайте ми живота загуби смисъл. Близки, семейство, дете  останаха някак отвъд съзнанието ми.  Съприживявам това, което изпитва Ваня и се надявам да излезе от това блато, в което я потопиха Кирил, Ивайло, И/А без сериозни негативни последствия.

# 999
  • Мнения: 280
И аз много се надявам Ваня да е ок и да се съвземе бързо.
На нейните години и след толкова обиди и незачитане, аз щях да се чувствам смазан.

Искам да ви кажа още нещо за Кирил, което имам в бележките си. Той може да е болен, без да го знае. Може да е жлъчка, черен дроб, Бог знае. Виждал съм случаи на такива озлобени хора, които дори не си дават сметка, че нещо ги яде отвътре. Най-странното - случва се и на добри хора да станат такива. Просто болестта товари нервната система, без човек да усеща откъде му идва.

# 1 000
  • Мнения: 342
И защо да няма вина Ваня? Грам, никаква вина няма? И да има, нищо не оправдава поведението на Ивайло и Кирил. Но едното не изключва другото.

Изобщо не ме интересува колко хора са на моето мнение, аз не пея в хор. За мен факта, че толкова много хора не са съгласни с твърдението, че живота е гаден, несправедлив и човек трябва да е подготвен за всичко, е показателен за огромния брой жертви на насилие. Което няма нищо общо с това дали ми харесва или дали е правилно. Но вие можете да продължавате да ми изопачавате думите. А най-добре да спрем да се занимаваме с мен и да се придържаме към темата.

Ще се включа само с един пример - когато Ваня беше фермер първите дни отиде при Ивайло и му каза “Би ли свършил еди кво си?”. Той и отвърна “Хайде, стига с тези излишни любезности, кажи ми просто какво искаш да направя.”

След ден-два Ваня отиде и му каза: “Искам да свършиш еди-кво си.” и Ивайло заедно с Кирил дружно започнаха да я хулят за грубия, невъзпитан и заповеднически тон, и за това за каква голяма шефка се е взела.

С две думи - те просто са си нарочили Ваня, защото е малко странна и тя няма никакъв полезен ход. Ралица, например, не я тормозят толкова, просто защото не ги дразни толкова, защото е по-мълчалива и не се набива на очи.

# 1 001
  • Мнения: 2 868
В общи линии сезонът стана доста неприятен и натоварващ за гледане, като дори дуелите са с повтарящи се битки и доста скучни и липсва интрига в повечето от тях. Ако смятат епизод след епизод да редуват дежурната порция вербална агресия с n-тото цепене на ритловици и рязане с трион направо се излагат. Дано да е последен сезон, изчерпали са се.

# 1 002
  • Мнения: 7 723
Всички мълчат на Кирил, за да не станат Ваня  N°2 ... А Кирил се мисли за много умен, начетен, интелигентен, а всяка втора дума му е обида ...

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 21:24 от elle.n

# 1 003
  • Мнения: 23 402
Кирил е класически социопат.Ето, сам си го казва даже.

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 21:18 от ДХ3

# 1 004
  • Мнения: 2 821
Опитва се продукцията за изкара Киро бял и хрисим, но вече е невъзможно. Веднъж прекрачиш ли тая граница - край си. 🤬

Общи условия

Активация на акаунт