🐑 ''Фермата 7: Време за пробуждане'' - тема 13 (28.11 - 05.12) 🐄

  • 64 435
  • 1 396
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 475
Едно време ми се наложи да пътувам с автобус. Седнах отпред и виждах всичко, какво прави шофьора. Хванал два телефона и върти волана с лакти. Започна доста осезаемо да криви по пътя и аз откачих. Автобуса беше пълен. При първата почивка която имаше, веднага отидох взех двата телефона и ги хвърлих назад. Скандал жесток стана. Аз виках предимно. Абсолютно всички в автобуса мълчаха, само една жена застана зад реакцията и думите ми и се обърна накрая към всички, че са мижитурки и за това държавата не просперира и не само. Въпреки че всички са застрашени…
Принципен пример за ставащото в тъпата ферма.

# 961
  • София
  • Мнения: 4 192
Сега изгледах епизода и съм потресена от простащината, налагаша ни се от продуцентите на най-българското шоу. Като се замисля май наистина е такова - пълно олицетворение на обществото ни.
Имам въпрос - преди две седмици като почна агресията на кирил срещу Ваня, Мирон заяви, че има развитие и да не прибързваме. Променило ли се е нещо?

# 962
  • Мнения: 2 972
И аз не мисля, че ги е страх от Киро, просто искат да минава по-леко за тях живота във фермата. Един от похватите за управление на риска е избягването му. Аз ако мога да избегна нещо защо ми е да си го предизвиквам сама? Според вас какво ще стане ако се “опълчат” на Киро, каквото и да значи това. Аз не знам остана ли някой, който да не му е казал, че поведението му не е правилно. Всички, че по няколко пъти му го казаха. Защо никой не скочи, като тормозиха Ралица? И защо Ралица вече не я тормозят, въпреки че не я харесват точно, колкото и Ваня? Как така срещу нея всичко спря и защо всички все повече се настройват срещу Ваня, а не срещу Кирил? Има много което не ни показват, но ако нещо е голямо и сиво, с хобот и прилича на слон, то най-вероятно е слон.

# 963
  • София
  • Мнения: 6 002
Пак внушение, че жертвата сама си е виновна за тормоза.
Ако го правиш на всяка страница от темата по веднъж, след една седмица половината потребители ще са съгласни с теб.

# 964
  • Мнения: 1 059
Сега изгледах епизода и съм потресена от простащината, налагаша ни се от продуцентите на най-българското шоу. Като се замисля май наистина е такова - пълно олицетворение на обществото ни.
Имам въпрос - преди две седмици като почна агресията на кирил срещу Ваня, Мирон заяви, че има развитие и да не прибързваме. Променило ли се е нещо?

Развитието е, че те си мислеха, че като покажат Ваня като не толкова работлива, това ще оправдае обидите на Кирил в очите на зрителите, което е безумно.

# 965
  • Мнения: 15 960
И защо Ралица вече не я тормозят, въпреки че не я харесват точно, колкото и Ваня? Как така срещу нея всичко спря и защо всички все повече се настройват срещу Ваня, а не срещу Кирил? Има много което не ни показват, но ако нещо е голямо и сиво, с хобот и прилича на слон, то най-вероятно е слон.
Може ли да ни разясниш позицията си, да не излезе после пак, че не сме те разбрали правилно.

# 966
  • Мнения: 1 059
Кога са спрели да тормозят Ралица? Щото преди няколко дни пак излъчиха как Пламен, Любо и Кирил я плюят.

# 967
  • при късмета
  • Мнения: 24 132

Въобще няма място за сравнение между Петър и Калоян и сегашните, не виждам каква аналогия правиш. Калоян беше патриархален тип, като Виктор от сегашната. Никога не е обиждал грозно жени и да вдига скандали.
 
А кой тогава беше инициатор, всички дружно да отидат в ратайското и да се заяждат с Милена и Асен? Когато Петър хвърли и счупи  чашата. Бяха те двамата в комплект. Да, беше патриархален тип, но за мен остава по-близо до двамата примитива, отколкото да Виктор. Обиждал е. Негови думи са, че жените ставам само за обяздване. За Поли, Милена, Ваня, ползваше обидни квалификации за всяка от тях и директно и като ги коментира с друг. На Дана се подиграваше за това, че е лапнала по него. Може обидите да не са били грозни колкото на пиандето сега, но си остават обиди. Особено по адрес на Ваня бяха ежедневни. За мен тези действия и думи са идентични и самото им съдържание не е от съществено значение
Ето това доказва предишните ми думи, че всеки може да приеме за обида или тормоз нещо различно. Затова единствено жертвата може да вземе някакви мерки и да предприеме някакви действия с цел защита и затова само физическото насилие е точно регламентирано.

# 968
  • Мнения: 2 821
Имам надежда, че като разберат мнението на хората за това, че позволяват вербално насилие, Мироновците да се светнат поне докъде докараха предаването си. И ако Кирил е финалист, на самия финал любезно да му предоставят да се откаже от надпреварата. Joy

# 969
  • Мнения: 1 059
И аз си мисля, че хората са позабравили колко злобен беше Калоян. Аз безкрайно не харесвам Любо от този сезон, но бих казала, че Калоян беше много по-зле от него и повече се доближава до Кирил по противност и нещата, които си позволява. Вербалната помия по другите беше доста силно и от него, макар и да съм съгласна, че не беше чак толкова агресивен, колкото Кирил, ама и Калоян си имаше един злобен поглед, особено когато Милена го поставяше на място от време на време.

# 970
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
И аз не мисля, че ги е страх от Киро, просто искат да минава по-леко за тях живота във фермата. Един от похватите за управление на риска е избягването му. Аз ако мога да избегна нещо защо ми е да си го предизвиквам сама? Според вас какво ще стане ако се “опълчат” на Киро, каквото и да значи това. Аз не знам остана ли някой, който да не му е казал, че поведението му не е правилно. Всички, че по няколко пъти му го казаха. Защо никой не скочи, като тормозиха Ралица? И защо Ралица вече не я тормозят, въпреки че не я харесват точно, колкото и Ваня? Как така срещу нея всичко спря и защо всички все повече се настройват срещу Ваня, а не срещу Кирил? Има много което не ни показват, но ако нещо е голямо и сиво, с хобот и прилича на слон, то най-вероятно е слон.

Защото Ралица се озъби на Киро, затова.
Ваня, ако наистина е дъщеря на такъв като Киро е развила някакъв страх и методи да оцелява срещу такива. Защото ако Кирил  я удари ще го съди и ще го изхвърлят от Фермата, но в дома на баща й, той може и сигурно нееднократно я е малтретирал. Момичето явно има увреждания и е срамно да се иска от нея да ги преодолява просто ей така, а което е и най-тъпото да се търси вината в нея.
Сега разбираш ли ме?
Години тормоз с евентуално малтретиране от баща като Кирил, не биха ли те увредили?

# 971
  • Мнения: 484
Аз все пак си мисля, че Ралица е с протекции от продукцията. Дори може и специално да са я поканили. Или пък са извадили късмет, че се е явила на кастинг.  Киро не я трае, показвал го е неведнъж, но си мисля, че са го посъветвали да внимава.

# 972
  • Мнения: 15 960

Въобще няма място за сравнение между Петър и Калоян и сегашните, не виждам каква аналогия правиш. Калоян беше патриархален тип, като Виктор от сегашната. Никога не е обиждал грозно жени и да вдига скандали.
 
А кой тогава беше инициатор, всички дружно да отидат в ратайското и да се заяждат с Милена и Асен? Когато Петър хвърли и счупи  чашата. Бяха те двамата в комплект. Да, беше патриархален тип, но за мен остава по-близо до двамата примитива, отколкото да Виктор. Обиждал е. Негови думи са, че жените ставам само за обяздване. За Поли, Милена, Ваня, ползваше обидни квалификации за всяка от тях и директно и като ги коментира с друг. На Дана се подиграваше за това, че е лапнала по него. Може обидите да не са били грозни колкото на пиандето сега, но си остават обиди. Особено по адрес на Ваня бяха ежедневни. За мен тези действия и думи са идентични и самото им съдържание не е от съществено значение
Ето това доказва предишните ми думи, че всеки може да приеме за обида или тормоз нещо различно. Затова единствено жертвата може да вземе някакви мерки и да предприеме някакви действия с цел защита и затова само физическото насилие е точно регламентирано.
Ти пробвай да обиждаш така като Кирил хората, само да не останеш учудена, ако някой те осъди за обида и ти бръкне в джоба за някоя хилядарка. Тогава ще разбереш дали са регламентирани обидите и тормозът и дали всеки приема различно нещо за обида.

Калоян си се заяждаше на дребно, и по-скоро се водеше от акъла на Петър. Те имаха вина за обидите към Стоян. За жените той използваше някакви стари, тъпи лафове. Никога не е бил агресивен и насилник, да не забравяме и колко пъти двамата ги избираха за фермери, накрая и победител щеше да стане. Въобще не е имало такова настройване към Калоян от зрителите, че е агресор и насилник, повече му се подиграваха. Накрая верно се извини на Милена, докато Киро чака извинение от Ваня.

# 973
  • Мнения: 2 972
Пак внушение, че жертвата сама си е виновна за тормоза.
Ако го правиш на всяка страница от темата по веднъж, след една седмица половината потребители ще са съгласни с теб.
Това, че ти го разбираш така не значи, че е така. Пее се в един глас, едно и също, би ми било интересно да разбера мнението на хората по тези въпроси, като питат защо никой не се изправи срещу Кирил - какво смятат, че ще стане. Аз съм написала как смятам, че стоят нещата за другите във фермата. Смятам, че минават по най-малкото съпротивление. Защо да не искам да разбера другите какво смятат? Сакън да не изкаже човек различно мнение. И какво ако смятам, че Ваня има някаква вина? Това значи, че оправдавам Кирил ли? Що за ограничен човек би смятал, че нещата са или-или! Или Ваня, или Кирил. Аз смятам, че нещата са по-дълбоки и многопластови. Да споменавам ли пак, че нв одобрявам Кирил. Чакай да го спомена, че сега ще се нахвърлят да ми обясняват какъв “смотан народ” съм. Което не е обида, нее….

Не го правя на всяка страница, но и не виждам какво ти пречи колко пъти пиша и какво. Не нарушавам правилата на форума, а изказвам различно мнение. Може да ме прескачаш, защото не смятам да спирам да споделям моите пет стотинки по темата.

# 974
  • Мнения: 9 183
По принцип, а и в случая, и аз съм на мнение,че нещата не са или-или.Да уточня - не харесвам и не одобрявам поведението на Кирил, Ваня също не е моят човек.

Общи условия

Активация на акаунт