Нощната пауза?

  • 1 171
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 952
Не лъжа, че съм изглупяла.
Прилагам и доказателства: Гостът по-горе за пореден път бях аз  Embarassed

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Охохоооо, не бързайте да се радвате на нощната пауза.Нико я правеше около месец и половина и после като се почна едно будене - яде денонощно на три часа, като новородено Laughing И наддава по същия начин - днес бяхме на консултация - 9 кг., 72 см. Stuck Out Tongue На мама юначето Stuck Out Tongue

# 17
  • Мнения: 4 242
Цитат на: sladka hapka
Цитат на: mariakara
Бях чела че окситоцина има успокоително и дори леко приспивателно действие, което се проявява по различен начин при жените. Явно при теб е по-силно и затова си все унесена. Grinning Даже в Швейцария правили опити да продават окситоцин на спрей като успокоително лекарство... Confused:


Малко оф-топик, но още за окситоцина - това ще ви е интересно. Имало изследвания, че окситоцина, използван като спрей назално, има афродизиакален ефект при жените. Демек - повишава либидото. Обаче има още един ефект - снижава интелектуалните умения за запаметяване. Това го пише Юлиан Караджов в книгата си "Наркотиците - почти всичко за тях", а той има специалност по биохимия на мозъка. И в заключение пак той прави извода, че горните изследвания доказвали народната мъдрост, че от много любов се оглупявало Grinning  Grinning  Grinning


Лелеее, това ще го прочета на мъжа ми за да се оправдая защо го питам по 5 пъти едно и също нещо, то аз помня че съм го питала, но не помня отговора му Embarassed . Само дано не забравя  #Silly  да му го прочета Wink .
Май станах като една позната дето си купила Гинко билоба(така ли се пише Rolling Eyes )- хапчета против забравяне, ама забравяла да ги пие .Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil

# 18
Как стават тези работи със спящите по 6 и повече часа бебета. Ние се будим на 3 часа през нощта че даже и на 2.5 и то за ядене - не признава водата. Всичките тези приказки че адаптираното мляко било по-хранително от кърмата и държало по повече май не са много верни. Опитах се да му намаля млякото в 3.00 (през нощта) на 60 грама, поне да не пие пълната доза от 120 гр.  и това е най-голямото ми постижение. Обаче пък се буди след 2.5 часа а не след 3 но пак е нещо.
А колкото до окситоцина, понеже аз го пих, лекаря ми каза че свивал матката, така че за майките, които не кърмят може да бъде доста полезен.

# 19
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Госта от преди малко съм аз. Голяма шматка съм, съжалявам. Може и да е вярно че окситоцина отслабва паметта Wink

Общи условия

Активация на акаунт