Имам аз една мечта, ДЕСЕТОКЛАСНИКЪТ да седне на чина.

  • 41 710
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 976
От есента имаме коте - улично, сивичко, редово котенце - таби. За първи път сме с такъв бозайник вкъщи и искрено се забавляваме с нравите му. Котките - казват - били господари. Но нашето коте, дали заради спомена, че е прибрано от нищото, не е господарски настроено. А ние сме нахални - някой го пусне, друг го грабне да го мачка. И, нямам снимка с изражението на маца в такъв момент: тя приляга, изопва лапи като примерна ученичка и зажумява, сякаш "върти" думите на Евгени: "потърпи, и това ще мине". Та ща-не ща да следвам разумната мантра, котето ми подсказва какво да мисля за отвеяната тийнейджърка. Ще отмине. Само спокойно! Когато всичко се срутва и сме пред вътрешен взрив, само външното овладяване ни спасява.

Последна редакция: нд, 01 май 2022, 11:59 от Шарлот

# 736
  • София
  • Мнения: 1 055
Виждам, че пак обсъждаме дали трябва да "дуднем" на големите вече даца, че ученето всъщност им е задължението/работата към днешна дата.
Аз вече само раздавам задачи и ако не ми се покаже достатъчно добро изпълнение спирам джобните и заплашвам с отнемане на телефона - действа безотказно Joy Омръзна ми на всяка родителска среща да слушам, че е много умен и страшно мързелив синковеца и за това давам от мен допълнителни занимания. Много страда милият, че все още работя предимно от къщи и мога да си го тормозя Imp

Извън темата с ученето на децата до къде стигнахме със срещата на 14 май? Аз съм в София и където кажете се явявам.

Лека кратка работна седмица!!!

# 737
  • Мнения: 1 459
При на с не върви нито спирането на джобните, нито прибирането на телефона ... нямам вече и аргументи, инструменти ... идеи? До това води либералното възпитание у нас: доверие, разговори, свобода и сега, нямам вече никакъв контрол. А му е нужен.

# 738
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
Аз спрях следенето и напомнянето, и подпитването във връзка с ученето. Оставила съм го да се оправя. Следя школото само и съм готова да го "сдавя" във всеки един момент, в който не ми хареса тенденцията. Simple Smile След две години ме чака първи клас и от сега започнах да пестя нерви. Simple Smile

# 739
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Поздрави от Елафонисос, Пелопонес, Гърция. Както се вижда - който е ученик, да си ходи на училище и да учи. Големите имаме право на отпуск Simple Smile
Не дудна и следя. Само си говорим
Освободила съм си 14ти. Давайте някаква идея къде да се видим.

# 740
  • София
  • Мнения: 5 362
За 14 и аз съм свободна.
Дудна за учене много.

# 741
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
За 14-ти и аз съм на линия.

# 742
  • Мнения: 2 399
Много се надявам да мога да се включа.
Дудна и малко, и много, и нищо не казвам, всички варианти съм опитала - файда няма!
Все излизам крива и без подход, ама то и не остана много.
Може да открия някакъв чудодеен начин .....или да тръгна на йога! Joy

# 743
  • София
  • Мнения: 6 094
Като видим колко сме за 14ти, ще изберем заведение.

Хайде скачайте в новата тема.

Общи условия

Активация на акаунт