Да работя за съпруга си или по-голяма независимост ?!?

  • 3 366
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 447
Стига, де! Плашите ме stefiji и Brembrem!
Трябва ли задължително да става така! Какво - да се махам ли сега? Какво ще кажете да ми поотраснат децата и да започна собствен бизнес! smile3521

# 16
  • Мнения: 422
Много зависи от това какви са ви взаимоотношенията.Може и да работите заедно и всичко да си върви добре, та дори и по-добре да стане.Но може и нещата да се обърнат в друга посока.
Като за начало можеш да започнеш при тях, да разбереш как стоят нещата, ако са както преди защо пък не.Ако ли не ще си намериш по-добра работа.Пък ако нещо друго ти хареса, докато работиш при тях нищо не пречи да напуснеш. Най-важното е да се развиваш, защото все пак един ден ще искаш да си се реализирала наистина в нещо. Peace

# 17
Още веднъж Ви благодаря  ! Ще чета мненията Ви , докато ми се набият в главата , защото знам правилния отговор и въпреки това се изкушавам ! Embarassed Peace

# 18
  • Мнения: 1 568
Стига, де! Плашите ме stefiji и Brembrem!
Трябва ли задължително да става така! Какво - да се махам ли сега? Какво ще кажете да ми поотраснат децата и да започна собствен бизнес! smile3521


 newsm51


Сега ще чакаш децата,утре ще чакаш да му се оправи кръвното,че все му го вдигаш.......... newsm62

Не знам.........просто ти споделих опитът си!!!! А и родителите ми цял живот работиха заедно и бракът им се разсипа!!! Но винаги има и изключения предполагам,ако аз трябваше да решавам обаче наново,за своя си живот,нямаше да се съглася да работя с него и щях да имам по-добро семейство предполагам,но казах........предполагам,това ще рече,че никой никога не знае!!!


УСПЕХ!!!

# 19
  • Мнения: 4 447
Незнам рошко какво ще реши!
Мога за себе си да кажа , че знам какво правя, премислила съм го много пъти. А това за бизнеса ми е идея от преди години , зрее ми в главата. Хич не съм будаличка, мисля си (а може и да съм)!
Все пак предпочитам общата ни работа да не ни пречи занапред (поне засега е така)!
Каквото и решиш, рошко, успех!

# 20
  • Мнения: 429
Първо реши какво искаш
 - работа с всички отговорност и предимства, когато зависиш само от себе си и не ти следят всяка крачка или грешка, защото си съпругата на ..., не ти броят парите и си получаваш заплатата като бял човек
или
- работа на сигурно, при мъжа и неговите хора, ако ти се наложи да отсъстваш или да закъснееш, да можеш да си го позволиш, без да се притесняваш, да си сред познати и да чувстваш " по семейно му"

Ако питаш мен, една жена трябва да си има собствен път в работата, дори ако професиите с мъжа й са еднакви. Аз не бих работила с мъжа си.
 

# 21
  • Мнения: 899
Аз пък ще дам положителна оценка на работата заедно.
Мъжът ми не ми е шеф ( шеф е на друг отдел, не на моя). Имаме еднакви шефове и двамата.
За мен минуси няма. Аз правя нещо съвсем различно, развивам се в своята посока. Той още от самото начало е казал, че аз съм отделна личност, да не съдят за мен по него и обратното. Имаше известно напрежение в началото, но мисля, че успях да се докажа и сега колегите ме приемат, нямаме проблеми. Той ми помага, когато имам нужда от нещо, така си спестявам неудобството да питам някой друг. Може би, понеже са само мъже, интриги няма. Не парадираме с отношенията си, даже като идват нови колеги им трябва доста време да разберат, че имаме общ живот.
Аз те съветвам да приемеш, поне за началото, докато детето мине през яслените проблеми...
Винаги можеш да си намериш друга работа, а и от тази си била доволна  Peace

# 22
  • Мнения: 899
Само да допълня, че никога не съм се възползвала от уважението, което имат към него и не съм си позволявала волности. Никой не очаква повече или по-малко от мен, защото сме заедно...
Всичко е както сам си го направиш. Ако ти се представяш за "съпругата на...", а не със своето собствено аз... да, ще има неприятни резултати.

# 23
  • Мнения: 154
Стига, де! Плашите ме stefiji и Brembrem!
Трябва ли задължително да става така! Какво - да се махам ли сега? Какво ще кажете да ми поотраснат децата и да започна собствен бизнес! smile3521
Ако изкарате до "поотрастването'' няма лошо!!!  Grinning Ти си трупай капитала обаче,да не забравиш!!! Mr. Green

Последна редакция: сб, 04 ное 2006, 12:03 от Brembrem

# 24
Да взема  да пусна една анкета ! Стана много интересно , по отношение процентното съдържание на отговорите .

# 25
  • tardis
  • Мнения: 329
Да взема  да пусна една анкета ! Стана много интересно , по отношение процентното съдържание на отговорите .

Не е лошо това с анкетката, но мисля не става ясно въпросът за кого се отнася - как работим ние или как те съветваме ти да направиш?Simple Smile

# 26
Анкетата е за това - Кое смятате за правилното ?  

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Първия гласувал... за свой бизнес естествено- щом можеш да започнеш такъв.

# 28
  • Мнения: 1 313
Моите родители работят заедно, в собствена фирма - имат различни професии, които са успели да съчетаят. Разликата с това, което описваш е, че никой от двамата не работи за другия - по-скоро всеки прави това, в което е добър, а другия му помага и двамата са управители.

Не мисля, че се чувстват зле, но е факт, че  когато се приберат в къщи пак за работа си говорят, защото през деня не са могли да обсъдят нещо. Аз лично намирам това за много голям минус, особено когато имаш малки деца.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Бих ти препоръчала на първо време да започнеш при съпруга си. Предполагам той ще бъде по-разбран като началник по отношение на семейни ангажименти и болнични заради детето . Малко по-нататък като влезеш в ритъм може да си потърсиш и друга работа без да се налага да правиш големи компромиси.

Общи условия

Активация на акаунт