Правите ли се, че не забелязвате?

  • 2 349
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
Има бели и бели, описаните и за мен не са бели, такива неща не забелязвам, даже й казвам да нареди тиганите и тенджерите, или пък прахосмуче след мен, простираме заедно, събираме дрехите, пълни пералнята, въобще всякаква домакинска работа много й допада за игра  Wink Laughing

# 16
  • Мнения: 11 315
Току що дребния извадил от чекмеджетата на сестра си един пълнител за писалка, лапнал го, стиснал със зъби и сега цялата му уста е синя.
Аз се попиках от смях.
В момента е в банята да се мие.
Преди няколко месеца се беше покатерил на секцията и свалил пълнителите за принтера - целия беше красив в жълто, червено и синьо, матрака на леглото ми беше изрисуван, завивките също. Ходи такъв нарисуван поне седмица. Аз изхвърлих чаршафите и пак се смяхме заедно

Това са му най-големите бели. Ама е откривател  hahaha
Да, правя се, че не забелязвам. Иначе го поощрявам да прави пак така.

# 17
  • Мнения: 6 039
ако рови из чекмеджето с приборите й се скарвам
насякъде  иначе я оставям да рови, тя после сама си "подрежда"

имаме нови шкафове в хола, там скоро откри албумите със снимки, вади ги и сяда на килима и половин час съвсем съсредоточено ги разглежда. Laughing

# 18
  • Мнения: 8 505
Напротив,забелязвам я.Често се включвам и аз в "белите",а после заедно подреждаме.За истинските бели правя забележка.

# 19
  • София
  • Мнения: 529
Да, правя се че не забелязвам доколкото е възможно.  newsm08

# 20
  • Мнения: 295
Определено се правя че не забелязвам тези малки 'белички'. Убедих се, че тия деца не играят толкова с играчките си, за които даваме маса пари, а с всякви там хартийки, купички, кутийки, прибори и тем подобни.

Моят син го е хванала музата да готви 'тупичка с катофки и месце' и по цял ден се рови в шкафа с тенджерите и дрънчи с една дървена лъжица по тях.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 621
Ами зависи от белите. По принцип не се правя, че не забелязвам, нямам такава нагласа. Ако не е опасно за нея може и да не забележа, но като цяло я наблюдавам и правя забележки. Wink

# 22
  • Мнения: 645
Правя се понякога и аз само да има мир и спокойствие, пък и голяма работа като вади нещата от шкафовете. Зора ми е когато го накарам заедно да върнем нещата обратно по местата а той вземе та се заинати. Peace

# 23
  • Мнения: 6 155
Забелязвам повече от колкото ми се иска Confused
Сега като ви чета и си мисля, че няма да е излишно да пробвам да "не забелязвам" Thinking Да видя дали положението ще се промени Tired

# 24
  • Мнения: 2 161
Моето дете (малкото) никога не е ровило в шкафове.Много е енергична,но енергията си я насочва в бягане,скачане.Единствената й страст е спалнята,където си държа козметичните принадлежности.Аз я поощрявам,въпреки,че веднъж ми счупи почти ново червило на Ланком и ми се дорева.Но понеже аз като малка изпитвах огромно удоволствие да се ровя в чантата и тоалетката на майка ми,а тя не разрешаваше-сърце не ми дава сега да забранявам на детето си!Иначе тя има други странности-обожава Батман и постоянно й купуваме маски на този герой.Тя настоява да излиза с тях на улицата и аз не й забранявам.Сега баща й донесе костюм на Батман...Ами само дето не спи с него.Сестра й твърдо отказва да излиза с нея в този вид,но ние с баща й гордо си я разхождаме Simple Smile

# 25
  • Мнения: 583
понякога я оставям да прави каквото иска, но когато току що съм изчистила основно и вече ми е схванат гърба и се започва едно размазване, писане по мебелите и напъхване на чорапи в чашата с мляко не се сдържам и започвам да викам Naughty

# 26
  • Мнения: 819
Моята е голяма пакостница и за секунда не мога да я оставя без контрол...но приемам това нейно калпазанство като признак за любознателност и отвореност към света.Но това не значи,че успявам до последно да изтрая всичко,което тя прави,особено като е наистина в графата"Бели"!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Правя се че не забелязвам не толкова от педагогически съображения (да не и секна вдъхновението), а за да си пазя моите нерви. Ми нямам сили вече да ходя след нея, оставям я хубаво да обърне къщата с краката нагоре, не викам, само гледам трохите и парчетата храна по килима и ми се реве, ама се държа. Намесвам се при по- драстични ситуации като вадене на чинии от шкафа и чупене в пода  Grinning

# 28
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ми, всъщност не, не се правя, че не забелязвам.. Просто си го гледам най-спокойно докато вилнее и го оставям да си прави каквото иска. Онзи ден го оставих да нарисува "Кръговратите на съдбата" върху хладилника, оставям го да идва с мен на балкона, да взима лук, картофи и тн и да си играе с тях и всякакви такива дреболии. Оставям го да рови в шкафа в кухнята и да слага разни неща в него. Абе, май доста съм му отпуснала края на това дете, прави си каквото иска май! newsm78

# 29
  • Мнения: 275
32 неща, които само майките могат

Веднага щом се появи детето, на бял свят изплуват таланти, за чието съществуване не сте и подозирали.

1. Скачате посред най-дълбокия сън само като чуете как две врати по-нататък по тапетите скърца флумастер.

2. Успявате да закачите поне 20 весели фибички на 10 тънки косъмчета.
3. В автобуса намирате дипломатичен отговор на въпроса “Мамо, защо тази леля е толкова дебела?”
4. Наясно сте, че две глътки плодов сок са в състояние да прекъснат дългото пътуване поне 100 пъти.
5. По следите върху пуловера можете да разгадаете какво е имало за обяд в училище.
6. Знаете, че никоя детска глава не е толкова голяма, че да не може да се промуши между пръчките на перилата.
7. На родителската среща можете да издържате, седейки на миниатюрни столчета, при това без да сграбчите за гърлото определени родители-многознайковци.
8. Запазвате хладнокръвие, когато малкият звъни по време на съвещание, за да попита как се надуват балончетата от нощното шкафче на тати.
9. Никога не се уморявате да повтаряте, че морковите те правят голям и силен, а пържените картофи нисък и дебел.
10. За секунди успявате да изфабрикувате костюм за маскения бал.
11. Правилно разгадавате какво означава подозрителната тишина в детската стая.
12. Смело слагате саморъчно изработения от детето моливник от ролка на тоалетна хартия на бюрото си.
13. Можете да казвате НЕ по 50 различни начина.
14. В два през нощта умеете да гоните чудовища от гардероба.
15. Всяка вечер преди миене на зъбите разказвате приказката за зъбните дяволчета Чук и Пук така, все едно го правите за първи път.
16. Успявате да кажете с най-убедителния си тон на класния: “Да, това в бележника наистина е моят подпис”.
17. Можете да телефонирате, да режете лук, да слагате червило, да вадите неща от миялната и да карате децата да прибират – едновременно.
18. Приемате първата любов като това, което действително е – трагедия.
19. Запазвате спокойствие, когато децата току-що са установили точно колко могат да се огънат новите ви слънчеви очила.
20. На излет носите винаги сух хляб за неочаквано появяващи се патици / сърни и зайчета.
21. Познавате няколко пътища, по които зърното грах може да влезе в тялото.
22. Можете да изтривате синини с целувки.
23. Развълнувани сте до сълзи, когато детето играе в училищна пиеска – все едно дали като Спящата красавица, принца или храстче.
24. Можете да потушите всеки спор, при това без да подхванете нов.
25. Можете да различите истинските болки в корема от тези преди класно.
26. Твърдо сте убедени, че пубертетът е само преходна фаза.
27. Запазвате хладнокръвие, когато свекървата пита със свити устни
„Мислиш ли , че това е добро за детето?

28. В препълнения влак пеете без смущение приспивни песни – от Видин до Варна.
29. Можете да сглобите съдържанието на шоколадовите яйца по-бързо от всеки дипломиран инженер.
30. Успешно игнорирате възмутените погледи, когато детето се тръшка с крясъци на пода в супермаркета.
31. Знаете всички трикове за прикриване на черните кръгове под очите.
32. И не искате да смените живота си с никого.
да не си помислите, че съм го измислила аз, намерих го в нета, но е много сладко

Общи условия

Активация на акаунт