Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през декември

  • 78 193
  • 2 595
  •   1
Отговори
# 1 815
  • София
  • Мнения: 9 550
Здравейте!

Добринке, ма много Убав тоз младеж. Нему ли се падна честта да проверява истински ли е пожара? То честта си е баш твоя като му гледам златния зъб. 😝

ДобрЕ, все забравям да те попитам. В училище там Горинич същият учебен материал, който би учил тук ли изучава, или?

Сиросче, що не му сготви книгата на ТМ?

Фил, у вас Коледата наистина ще е весела. Пожелавам ти сили и търпение!

На Яни сладките изпуснах, но се досещам за каква красота иде реч

И пак да питам за сухите чушки. Колко време горе-долу им трябва да киснат? Цяла нощ? Час-два? По-малко?

Още щях да пиша, но забравих.

Прекрасен ден желая на всички!

# 1 816
  • Мнения: 14 788
Събуди ме и мен смс от Спиди,но пратката ми вместо тук,се е озовала в Благоевград. 👀🤭 Писах на изпращача да си оправя бакиите. Та няма днес да се редя по опашки,сигурно след Коледа ще дойде. 😆
Пак сънувам някакви простотии. Вчера следобяд задремах и сънувах,нощес също. 😖
Мислех да правя меденки,обаче снощи ми дойде и трябва или сега да направя,преди да ме е свил корема,или в събота. 😁
Панде,аз ги кисна във вряла вода за половин един час. Те колкото омекнат за това време,туй е. И два дни да седят,все тая. 😃
Айде хубав ден и умната. 🥰

# 1 817
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
по-различно е панТичке, но като цяло  просто продължи след материала до 7 клас в България. по математика имаше някои не учени неща, но има други, които тук сега се учат. малко са.
по химия, физика е същото.
различното е, че си избира предметите, които ще са му нужни по-натаък и учи повече по тях, другите са по-малко часове.
Wink и няма български, което той отчита като голям плюс. граматиката не му беше любима.

# 1 818
  • София
  • Мнения: 9 550
Таз пуста граматика! И Малката Пандичка се тормози още от сега с нея. Странното е, че тя има вътрешен усет. Пише правилно. Дори запетаи усеща къде да сложи, НО откакто започнаха да учат граматически правила в училище, усетът й се обърка, защото се напъва да следва правилата. И започна да прави грешки там където преди не е грешала.

# 1 819
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
всичко възможно са направили децата да намразят езика и литературата даже. ще видиш в седми клас. Cry

# 1 820
  • София
  • Мнения: 9 550
Страх ме е дори да си помисля за 7-ми клас. Имах четящо дете. На 5 г прочете Пипи дългото чорапче почти изцяло сама. (Не преувеличавам, писала съм ви как случайно разбрах, че може да чете). Четеше енциклопедии. Сега все по-рядко подхваща книга. Започвам да набирам много гняв към образУвателната ни система, която май умее предимно проблеми да образУва.

# 1 821
  • Мнения: 5 704
Мързел,повярвай ми не ти трябва да си родена на гръцки остров днес,дори и на най-южният такъв. Брррр, студ, дъжд, влага...
Беболина май се събуди !

# 1 822
  • France
  • Мнения: 12 569
ДобрЮтро. Заспах след 1 и половина заради едно кафе в една бензиностанция. После малчо ме събуди в 5 Tired Face Но няма нищо, ще се оправя.
Мисти, да ти е жив и здрав мъжа. Голямо браво за успешното дипломиране!

# 1 823
  • Мнения: 6 469
Утро!

Уми, дано си свършила чакането ...Онзи ден и аз висях кат теб 😑

Двете колежки със свекървата...моето дълбоко съчувствие. То туй празник лий 😛😛 Нищо- насреща съм...за подкрепа от кво да е естество.

ДобрЕ, обичам ме разхилваш сутрин 🤣🤣🤣 Да сменят веднага наличния състав, кво е това.. 😅 за колегите от Австралия не са ли чувалЕ..За скеча, втори път ме питаш май 😀 И като първия път ще ти ответна не го знам завалията..следя го в Инста. Много му е изкилифенчено името. На нидерландско ми бие.

Малката Панта едно с едно с мен за граматиката. Мога да пиша що годе правилно..но чуя ли правила и дефинициЙ 🤣 край, тотален бъг. От постоянното четене като малка и аз бях развила вътрешен усет за запетаи и прочие...обаче граматиката ме хвърляшее в ступор. Та може детето да е такъв тип просто. Не, че защитавамм днешният начин на образование...

Мист и на теб се повтарям 🤣🤭  Килеша е от края на ноември вкъщи си. Сменя клуба. Та си е тук.

Кафе и по задачкен.. Едно слънце се е облещило, никакъв сняг не остана..Пак ще имаме Коледа кат на Малдивитее, но през прозорец. Поне и откъм температури да го докара, а то...

# 1 824
  • Мнения: 10 885
Мисти, изпуснах какво му честитим на ТМ, ама честито да е Simple Smile

Ени, нямаш ли линк за пренасочване в смс-а.

Аз още си чакам подаръка за рд от ММ, спийди като гледам нямат намерение да го доставят Grinning

Сиросче, въх ще кажа, какво има в тая книга като рецепти, че само бок чой ти е познато Astonished

Иначе те разбирам много добре и аз не успявам да си прикрия разочарованието при подаръци от ММ. А знам, че се е старал.

# 1 825
  • Мнения: 6 295
Трябва да се мобилизирам и изтъркам скрежта от колата 🥶.Да купя някакви мръвкоци за нещо капама.Пазарувам само преди обед, когато е по-спокойно,уж 🙄.И една кисела зелка ме чака да я нарежа,и тиквеник малко да направя,и супа,и фасулеца да оправя,и квоощебеше.
Няма подаръци тая година,само за нашите деца,големия вече им се радва.

# 1 826
  • Мнения: 2 170
Самонавивам се да изпълзя най-сетне от леглото и да се хвърля в ръкопашен бой за боб, цеденено мляко и свежи краставици. Но явно не съм достатъно убедителна и си лежа...
Ени, какво им става на тези доставчици? Явно и те са изпушили покрай предпразничната вакханалия. Аз получих смс, че са ми пренасочили пратката до желания от мен офис, но са ми начислили допълнителна такса. Хем ме е яд, хем нямам енергия да се разправям за 3,60 лв. Да бях отишла до Банско да си я взема. Можех да се спусна и по пистата, с найлон де, да не си помислите, че мога да "управлявам" ски  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 1 827
  • Мнения: 6 295
Карамел,никви найлони!От как една зимна ваканция се забих с неуправляем найлон в едни храсти и си разцепих окото,не ще да чуя за него!Малка бях,дали изобщо бях и ученичка 🤔.Ех,какво буйно и бурно детство имахме,а ся 😒

# 1 828
  • Мнения: 7 241
Ренко, уморих се само, докато те прочета Simple Smile
Ех, къде ме върнахте с тези найлони. Голямо пързаляне падаше. Прибирала съм се премръзнала и мокра, майка ми ме слагаше пред бумтящото чудо да се размразя. Сега...даже и сняг за пързаляне няма.

# 1 829
  • Мнения: X
Карамелкова, като каза "боб"...Сложих тази сутрин да се свари боб, да занеса нещо утре при Говендър Мой, който ще ни събира бъднивечерски. Бобът - готов. Добавям сушени зеленчуци, затварям капака на Мистър Инста и цъкам  "Beans Chili". След няколко минути Мистър Инста започва да пищи. Ставам да го погледна - горкият се самоизключил и на челото му свети надпис "Burnt food". Егаси! Аз точно заради навика си да забравям храната на котлона или във фурната до пълна кремация взех Мистър Инста, но явно "burnt food" е моято проклятие. Всъщност, само малко беше позалепнал бобът за дъното, ама Инстата се престарал.

Общи условия

Активация на акаунт