Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през декември

  • 78 206
  • 2 595
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1 493
Мараба, Куклани!
Наработих сЪ, сготвих и пльоснах на диванЯ с тела, и Асан е хора, налЕ? 😀
За шарана правя смес от царевично брашно и бира да стане като палачинково, топя парчета риба в сместа и хооп... в тиганЯ, става муци! 😀
Някоя девойка имаше рожден ден, не я помня коя е 😀/ЕГН е виновно/-да е жива и здрава! За всичко останало има дебитна карта! 🌷🍀
За ваксината ще си замълча!
На спорт, другарки!

# 346
  • Мнения: 12 014
Наличието на повече или по - малко антитела,  не значи нищо освен, че или си боледувал или си се ваксинирал, колко си защитен обаче - не. Позлатиха хората лабораториите.

Е Весе, де се губиш? Този шаран звучи добре. Да ме поканиш? Ще дойда с винце.

# 347
  • Мнения: 18 477
Сис, 180 дни е при нас. За съжаление от лятото е ясно, че до 6-ти месец вече няма защита. Аз продължавам да предпочитам ваксина пред заболяване. Само единият аб от групата на хлорохинолоните е с по-кофти странични ефекти 1/1000 от ваксината за същата честота. Да не говорим за комбинацията с останалите илачи, които се налага да се изписват. За екстрите след Ковид дума да не отварям. Едната ми колежка е с аритмия, друга с косопад и перикардит. Млади жени под 40. Благодаря, ваксина на няколко месеца за мен.

# 348
  • Мнения: 12 014
Майка ми си не е с акъла, след леко боледуване. Та и аз така, Попи. Болници, илачи, последствия, мерси! И най - малкото, дългото боледуване. 14 дни болнични, не мога да си позволя, остави другото.

# 349
  • Пловдив
  • Мнения: 40 781
Ох, айде да сменим темата...моля.

# 350
  • Мнения: 1 191
Сис, не си избързала, тамън си е. Нас ни проби на шестия месец, но вече писах, колко леко го изкарахме с ден и половина хрема и загуба на обоняние.
Сготвих телешко задушено по ирландски с тъмна бира и картофено пюре, много добре стана.

# 351
  • Мнения: 7 243
Действах пи технологията на Кло, с тази разлика, че смесих царевично и бяло брашно. Хапнахме доволно и поляхме обилно с бира.

Напълно съм съгласна с Попи и Сирос. Правя и ще продължа да правя всичко, което зависи от мен, за да се размина с вируса. Моите 180 дни изтекоха, нямам никакво колебание за трета доза. Само си нагласям графика и действам. Давам си съвсем ясна сметка, че това не ми дава 100% гаранция и защита, но е по-добре от нищо. Мой роднина е със завишена захар след изкаран ковид. Цял месец пи една шепа хапчета, придължава да не се чувства никак добре. И това е само един от многобройните примери.

# 352
  • Мнения: 5 708
Значи, казвате да не го мисля толкова?! Аз нямах никакви странични ефекти след втората доза,та чак си мислех ,че са ме излъгали,че съм ваксинирана. Честно казано повече се страхувам да не заразя детето. Беболина не ходи на детска градина още , гледаме си я у дома и вероятността да се зарази е минимална, освен ако ние с баща й не го довлачим вируса. Моята работа е такава,че имам пряк контакт с много хора ежедневно и опасността да се заразя е огромна.
Мисти,уважавам избора ти,не те съдя и не те карам да промениш мнението си! Аз вярвам в науката и искам всичко това да приключи по-скоро, затова се ваксинирам,а не щото съм много готина! Такава съм ,де,ама не е заради ваксината,а въпреки нея 🤣😂🙃

# 353
  • Мнения: 2 170
Толкова съм изцедена, че нямам енергия да дишам. Всичко ми е опротивяло. Халапеньо отново е със зверски болно гърло. Циркът се повтаря през месец. Лятото не може да си позволи да изпие една студена бира, а зимата е някакъв безкраен ад. Моля софийските дами, дайте координати на читав УНГ и някъде, където да се изследва гърлен секрет. В чудо сме се видели с това гърло.

# 354
  • Мнения: 2 259
Сиси, давай. Ние сме точно на 5ти месец, и ме е яд, че не може сега, а трябва да чакаме още един. Сестра ми баш преди 6тия го хванаха, караха го леко, но продължително, и още се задъхват и изморяват лесно.
Туй от мен по темата, аз по принцип ъкъл за нищо гледам да не давам Simple Smile

Днес цял ден мързел, само една огромна картофена салата направих, още изпускам напрежението от вчера.


Карамелка, като беше малка племеницата, и с третата сливица, много я водехме при Проф. Спиридон Тодоров - Исул, но ние ходехме в частния му кабинет. Добър е. А, след това операцията и последващите лечения бяха в Токуда при доктор Кюлев, но там с направление се чака за час около месец, а платения прием е на безумна цена.
п.с. и двамата не са само детски УНГ.

# 355
  • Мнения: 2 170
Благодаря, Ваи, сега ще потърся координати. Той принципно си е кисел, но като е болен е неописуемо кошмарище. Иде ми да хвана гората.

# 356
  • Мнения: 12 129
Много хубава и хрупкава ми беше рибата. Малката даже не я опита. Вечеря сух хляб. Ужас. Даже зелена салата отказа, защото била овкусена. Нямах сили да почвам тепърва марули да мия. До къде ще я докара, не знам.

# 357
  • Мнения: 10 888
Кло, аз винаги изхождам от там, че това, което готвя няма да го яде и имам нещо друго за него Simple Smile а ако вземе, че ме изненада като супер-шеф се чувствам Joy
Да не говорим, че нещо, което до вчера е ял, изведнъж вече не хо иска. Но и аз прекалявам като открия нещо, което яде.
Сега с еър фрайъра гледам да имам от пиците-маргарита на лидл, настъргвам им още обилно кашкавал отгоре и за 10 мин е готова. Не е идеално, ама не съм максималист Grinning

Сиси, моя приятелка в Германия също на петия месец сложиха бустер.

# 358
  • Мнения: 12 129
В момента е на фаза пържени картофи. Всичко друго отказва. Миналата неделя правих домашна пица, едно парче изяде и тъй като бяха две тави и остана, тя разбира се не повтори. Прави ми впечатление, че отказва месо, преди обичаше пиле фрикасе, сега е с дежурния въпрос, а друго какво има, което да става за ядене.

# 359
  • Мнения: 7 243
МУ заяви, че вече сме отпразнували Никулден, утре можело да направим баклава и да отметнем и Коледа предсрочно Joy
А след Коледа вече се мислило за море. Всичко нареди човекът.
Наспорт от мен Beers

Общи условия

Активация на акаунт