Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през декември

  • 78 435
  • 2 595
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 341
Брех,ми Скъпия рече, и копия от актовете да диря.Щом търси актове,да се спасява!
Ули, вчера чаша счупихме с дребния само с поглед 😂.Идеше ми да крещя, защото беше точно до купата му с обяда.Трябваше много бързо да спася положението.

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 20:00 от Ренко

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Прилага се към досието на работника актът за раждане на децата.  Ако каже, да копират тези от твоето досие, няма да носи.

# 77
  • Мнения: 14 840
И на ММ му искат акта за раждане на Синеочка. Днес ходихме са подаде при работодателя,но ги нямало там хората,утре пак. Щото той е нощна,а не можело да ги даде на някой началник смяна там,да ги дават. Аман! Поне го осигуряват на добра сума и ще вземем нещо.
Натоплих се и ми се доспа зверски!
Ядоса ме оная кака в ДГ,дето и преди време ви писах. Ще се карам вече.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 40 978
И ние никога не сме давали акт за раждане.

# 79
  • Мнения: 2 846
И на какво основание искат акта за раждане, че и в досието да стои? Аз в досиетата на служителите, актове за раждане не държа. Дори на майките в майчинство. След раждането ми носят за справка и толкоз. Лични данни, на всичко отгоре за какво точно са ми? Декларатора носи отговорност. Значи Нап не иска от мен тоз документ, аз на какво основание да го искам. Ако родителят излъже на колко години е детето/ даде грешно ЕГН си носи последиците-административни и финансови.

# 80
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 324
не би трябвало да искат актове - имат връзка между институциите, да си я използват.

нещо такова ми е Sad

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 399
Никаква връзка няма между институциите, все едно сме в каменната ера. В по-предни години го имаше като изискване акта за раждане, да се представи пред работодателя.  Признавам, че от 2-3 години не се занимавам аз, а друга колежка и може да ми се губят изискванията.

# 82
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 324
губят ти се.
не помня колко години вече освобождават от данък по 200 лева (май от 2015) и никога не съм давала акт за раждане.

# 83
  • Мнения: 12 241
Момичета, вярвайте ми, има ЧР, които се изживяват като последна инстанция. На една колега чак решение от развода ѝ поискаха преди две години. Познайте къде ги прати. За 20 лв. си взе служебната бележка и си подаде ГДД. Ама тази година са вече 450.

# 84
  • Мнения: 182
Дибър вечер и от мен в новата тема.Изпуснала съм тези дни какво е ставало,надявам се положителните неща да са повече.До преди малко пак лепихме тапети и сега лягам.Ако мога ще чета утре да наваксам,защото много ми се спи.Желая спокойна нощ на всички!

# 85
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 324
Балконско кафенце от мен

# 86
  • Мнения: 4 895
Е,що с кофтия от зарана? М!? Тука е един мрак,мижав 1 гр. ,даже и на гларуса му е студено на човката и не му се кряка.
Добро утро,ходом марш към тръстиката!
Усмихнат ден!

# 87
  • Мнения: 1 972
...брутру... изгоних и мъжо, и малкото, стиа ми са се моткали у дома...

# 88
  • Somewhere in the World
  • Мнения: leet
А добро утро! Събирам сили за деня и едва се сдържам да не цапна милото с дистанционното… само прещраква програмите на тв Ааааа!

# 89
  • Мнения: 14 840
Добро утро!
Кантарионче,да се похвалиш после.
Спи Ми сеее. 🥱
Хубав ден на всички.

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 10:23 от Anyyyone

Общи условия

Активация на акаунт