Кърменето помага или не за отслабването???

  • 1 679
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 448
Мисля, че всичко е до ген и начин на хранене, не толкова дали се кърми или не  Wink

# 16
  • Мнения: 660
От близо 4 месеца кърмене свалих досега около 7 кг, но като се има предвид, че с бремеността качих 22. Остават ми още 5, за да си вляза в старата форма. Приципно не се ограничавам от нищо, но имах късмет вълчия апетит, за който говориш, да съвпадне със сезона на дините и сливите Joy. Сега като съм почнала за целта слънчогледови семки, ще видим накъде ще откарат нещата newsm78

# 17
  • Мнения: 3 042
Докато кърмех щерката отслабвах.
Докато кърмех малкият качвах. Два месеца след раждането /толкова и кърмих/ бях стигнала пак същите килограми, който бях когато отидох да раждам. Rolling Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 2 162
Абе да ви кажа помага, не помага- все ми е тая, важното е, че кърмя. Помага ми да получавам съчувствени успокоения от разни стари познати многознайковци, които като ме видят и казват : "Е, ти щото кърмиш, като спреш и ще отслабнеш". Така се спасявам от злобните подмятания, колко съм напълняла след раждането.

# 19
  • Мнения: 6 461
Когато кърмех  се позакръглих Mr. Green,защото си хапвах на воля.
След като спрях да кърмя започнах да отслабвам ,но имам още за сваляне ooooh!

# 20
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Аз пък мисля, че е до желание и нагласа (отслабването). Пък кърменето не пречи. Даже има логика метаболизмът да е ускорен, малко или много -- това си е +  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 5 391
На мен не ми помогна Rolling Eyes

# 22
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Много относително, на някой помага на други прибавя по някое килце отгоре. Незма от каво зависи, ама като спреш да кърмиш ще си ги свалиш без проблем  Peace.

# 23
  • Мнения: 3 478
Много е индивидуално. На всеки влияе различно. Аз си върнах килограмите за 4 месеца, като последните 3-4 ги влачих сумати време. Не съм правила абсолютно нищо да ги сваля, просто от самосебе си ( кърмех).

# 24
  • Мнения: 5 026
 За цялата бременност качих 14 кг. Кърменето не ми помогна за отслабването, дори от 2 месец след раждането започнах да качвам. Кърмя почти 9 месеца и съм прибавила към теглото си 6-7 кг, а това означава, че съм почти като бременна в 9 месец... Wink

# 25
  • Мнения: 2 000
След първото раждане много трудно свалих останалите 15 кг след раждането. Кърмих около година и свалях по 1 кг на месец. След като отбих детето за месец свалих останалите 3 кг. След второто раждане още на 3-4 месец си върнах килограмите от преди да забременея, обаче и бях качила само 13 кг през цялата бременност. А и все още кърмя. Никога не съм пазила диети и не съм се ограничавала в яденето.

# 26
  • Мнения: 1 432
Някои отслабват,други ка4ват,трети не мърдат.Аз съм от леко ка4ва6тите.През бременността наддадох 12 кг ,излязох от болницата -7.Първите няколко дни свалях по килограм на ден.Зарадвах се 4е 6те се вталя без диета,ама след седмица като ме погна един въл4и апетит ...ужас.........бързи4ко наддадох сваленото и по4нах да се о6о6квам Crazy Twisted EvilНаправих си на няколко пъти ''експеримен ''с лека диета /примерно без закуска,за основно ядене супа ,или голяма салата/ ,ама горкоро дете няма6е какво да яде ooooh!просто не мис е пълниха гърдите с мляко и тва е.а нали кърмата е 90% вода?!! newsm78 newsm78.Така 4е докато  кърмим 6те забравим суетата  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 2 162
Направих си на няколко пъти ''експеримен ''с лека диета /примерно без закуска,за основно ядене супа ,или голяма салата/ ,ама горкоро дете няма6е какво да яде ooooh!просто не мис е пълниха гърдите с мляко и тва е.а нали кърмата е 90% вода?!!

Всъщност според материалите в библиотеката това, че не ти се пълнят гърдите, ако не ядеш е внушение, но също така препоръчват да продължиш да го правиш, ако това ти помага да ти слиза млякото. Така че да, тия като нас с внушенията ще изчакаме с отслабването. Grinning

# 28
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Кърмя и съм от групата на не мърдащите с килограмите. Откак съм родила не съм мръднала кантара. Sad По-принцип преди бях 54 кг и сега направо не ми го побира ума как ще си ги върна, имам да свалям цели 15 . Никога не съм пазела диети и не се ограничавам с храненето.
Дано като спря да кърмя си ги върна Thinking

# 29
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Peace При това досат качих и още не мога да се справя с тези килограми. Това,което ме успокоява е да изчакам да навърши годинка и тогава да видя дали ще има някакъв резултат и разбира се прохождането на бебо се надявам да ми помогне,че иначе.......... #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт