За катетъра

  • 4 289
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И на мен ми беше гадно, но явно при всеки е различно, защото бях питала една позната и тя каза че въобще не е усетила и не и е било неприятно слагането и махането!

# 16
  • Мнения: 596
На фона на всичко останало, тази процедура не съм я усетила дори.  Shocked

# 17
  • Мнения: 1 233
Не боли. Е, неприятно е, но както са казали момичетата на фона на секциото това ти е най-малката грижа. Peace

# 18
  • в стаята
  • Мнения: 469
На мен не ми сложиха newsm78. И нямах никакви проблеми с ходенето до тоалетна.

# 19
  • Мнения: 7 186
При секцио не е задължително да ти слагат катетър, ако всичко е наред, но зависи какъв е реда в болницата.
На мен не са ми слагали, много съм щастлива за което. Simple Smile
Иначе е неприятна процедура, какво ще усетиш зависи от прага на болковата ти чувствителност, както и от уменията на този, който ти поставя катетъра. Ако се сложи внимателно и размер, подходящ за уретрата няма проблем.

# 20
  • Мнения: 6 164
Аз раждах нормално, но все пак се наложи да ми сложат катетър, мехурът се пълнел, трябвало, за да родя. Усетих нещо много леко, не беше болка, и аз не знам какво точно, но от тия контракции може би е нормално да не забележа. Laughing

# 21
  • Мнения: 118
ЗДРАВЕЙ, не искам да те плаша , но на мен това ми е най-неприятният спомен от секциото Баща ми е лекар и ако знаех , че най-много зависи от това кой и как точно ще ти постави катетъра , щах да помоля да са по-внимателни
МНОГО ме болеше после ,та чак пих билки затова   Joy
Пожелавам ти да  попаднеш на внимателни акушерки и успех

# 22
  • Мнения: 2 266
Неприятно е и малко болезнено.Все пак зависи от акушерката колко е опитна.Леко раждане!Успех! newsm10

# 23
  • София
  • Мнения: 5 605
Привет! На мен точно тази част ми е най-неприятния спомен от секциото - усещането за катетъра  Rolling Eyes Самото поставяне не е болезнено, но определено после ми беше гадно - имах чувството, че ще изпадне. Не искам да те плаша, много мами не са на моето мнение, явно не при всички е така, дано при теб е по-лесно! А и с упойката спираш да го усещаш.
Успех! Peace
И при мен беше така, ужасно неприятно, но повярвай ми като родиш, катетъра ще е най-малкото ти притеснение - ще има да витаеш в облаците и де си мислиш колко е красиво бебочето и какво ще му купиш, какво ще му кажеш, как ще я карате оттук нататък, как като се прибереш в къщи...и т.н.

# 24
  • Мнения: 262
кофти е първото пишкане като ти го махнат,защото на мен ми пареше малко .после всичко е по старому.хубавото е,че ще отделиш мн течности и катетъра те спасява в първите 36 часа от дижуренето в тоалетната.  леко раждане и бързо възтановяване!!! Peace Peace

# 25
  • Мнения: 8 917
Аз нямах катетър - пожелах си сама да стана без да ми закачат каквото и да е и да ми дават подлоги. С пълна упойка бях. Доколкото знам катетъра е за твое улеснение и няма какво да те притеснява Peace

# 26
  • Мнения: 2 956
Катетърът се поставя в уретрата- не е нито болезнено, нито чак толкова неприятно.
Peace

# 27
  • Мнения: 1 101
Процедурата не е болезнена, просто ще почувстваш лек дискомфорт в началото.
Успех и леко раждане  Hug

# 28
  • Мнения: 2 126
  На мен ми го сложиха преди упойката. усещането не е приятно,но не е болезнено. Ще имаш чувството,че ти се пишка,но това е нормално,но след упойката няма да го усещаш. Свалиха ми го след 24ч. Няма страшно,УСПЕХ!

Tова е което и аз щях да напиша Peace
Абсолютно нищо страшно Wink

# 29
Скъпа изтърпяла си всички неудобства на бремеността цели 9 месеца не се шашкай от един катетър, който се поставя за секунди. Болката от операцията въобще няма да те остави да се сетиш за него. Цялата работа е няколко секунди -докато го сложат. Не боли, но е неприятно. Ще ти пари като пишкаш няколко дни след като го свалят. Просто приеми, че това е най -леката част от секциото. Леко раждане и здраво бебче.

Общи условия

Активация на акаунт