Работа на речен круизен кораб

  • 978
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,
Аз съм студент по икономика и финанси последна година. Имам голямо желание да работя на круизен кораб. Затова започнах работа като сервитьор в 4-звезден хотел, където работих 3 месеца и сега, на непълно работно време заради университета - в 5-звезден хотел, отново като сервитьор. В този смисъл, обмислям догодина или по-догодина, когато завърша университета, да опитам като сервитьор на круизен кораб.

Въпросът ми се състои в това - възможно ли е, ако сега се ориентирам към Рецепция и съответно добия година опит на суша като рецепционист, да имам успех и на корабите при положение, че владея само английски език? Задължително ли е да владея и немски език?  Реално имам по-голям интерес към работата на Рецепция, тъй като е свързана и с висшето ми образование, а сервитьорството ми е хоби, с което си изкарам и някой лев.

Разбирам, че в пандемията нещата може да са малко по-различни, но разчитам на вашата преценка за бъдещото развитие на база предишен опит в бранша.

Сигурно има подобни теми, търсих, но не намерих актуални. Много бих бил благодарен, ако споделите вашето мнение, похвалите се с вашите успехи и ме посъветвате реалистично!

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 03:17 от Kamen Voinikov

# 1
  • Мнения: 11 984
Речните круизни кораби идват предимно от Австрия и Германия. Според мен е нужен и немски. Повечето туристи от там са пенсионери и едва ли може да се разчита, че владеят и английски.

# 2
  • Мнения: 4 007
Отделно, че германците дори да знаят английски, но гладни и жадни с дни ще стоят, преди да кажат нещо на този език.

# 3
  • Мнения: 3
Разбирам, благодаря! Доколкото видях и от други мнения в други теми и квотите за Рецепция са по-малко..

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 20:04 от Kamen Voinikov

Общи условия

Активация на акаунт