Априлски бебчета 2022 - тема 4

  • 29 859
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 135
Velina22  усещам стягане, корема ми става много твърд, в началото се панирах и не можеше да ме отпусне.. сега посвикнах, щом го усетя лягам на лявата си страна, дишам дълбоко и не пипам корема за да не го дразня повече. Днес например се престраших да отскоча до един магазин за палта и до еконт, 10 мин повървях и веднага ме стегна. Сядах да си почивам и се поотпуска, но не е приятно.. Според АГ са нормални и ги усещам защото съм по-слаба. Четох за чувствитвлна матка и се припознавам в симптомите въпреки, че АГ не ми го е споменавал.. Като бройка 5-6 пъти на ден ми се случва, ако само лежа може и само 1-2 пъти да ги получа. Иначе продължавам с приема на магнерот 3х2, много вода и при нужда но-шпа. Също добавих към менюто си ядки нали уж са богати на магнезий..
Моят следващ преглед е на 23.12 и нямам търпение, но като цяло имам надежда, че като влезем в 6 или 7 месец това с контракциите ще отшуми..

# 31
  • Мнения: 58
Не , нищо притеснително не е казал Стоилов даже каза , че от към ултразвук всичко е Ок с беба. Само че аз съм 18гс и реално при него отидох не на втора ФМ , а на ранна такава , тоест на втора доколкото разбрах трябва пак да се отчета след 2 седмици. Спора ни беше за това , че отказах да правя амниоцентеза …. А той настояваше , даже ме пита 3 пъти “Тогава като не искате , защо сте дошла при мен?” И като му казах за второ мнение , се започнаха едни монолози от негова страна …. Изнервящи … Проблема при мен беше в БХС …. ( това изследване не трябваше да го правя… лично мое мнение)И от там всеки доктор ме кара да правя амниоцентеза, а аз съм твърдо против… дори и за Пренатест …. Смятам че ултразвука е достатъчен ….И то от доказани специалисти , затова освен Иванов потърсих и Стоилов …. И така , иначе не се следя нито при единия, нито при другия, ходя само за ФМ при тях.

# 32
  • Мнения: 135
Не , нищо притеснително не е казал Стоилов даже каза , че от към ултразвук всичко е Ок с беба. Само че аз съм 18гс и реално при него отидох не на втора ФМ , а на ранна такава , тоест на втора доколкото разбрах трябва пак да се отчета след 2 седмици. Спора ни беше за това , че отказах да правя амниоцентеза …. А той настояваше , даже ме пита 3 пъти “Тогава като не искате , защо сте дошла при мен?” И като му казах за второ мнение , се започнаха едни монолози от негова страна …. Изнервящи … Проблема при мен беше в БХС …. ( това изследване не трябваше да го правя… лично мое мнение)И от там всеки доктор ме кара да правя амниоцентеза, а аз съм твърдо против… дори и за Пренатест …. Смятам че ултразвука е достатъчен ….И то от доказани специалисти , затова освен Иванов потърсих и Стоилов …. И така , иначе не се следя нито при единия, нито при другия, ходя само за ФМ при тях.
Аз не съм правила БХС, точно за да не се стресирам. На своя глава направих пренатален тест (INVITAE - 320лв е изследването). Като ме видяха в генетиката ме питаха - предишни аборти имало ли е, имало ли е раждане на дете с някакъв проблем, има ли фамилна обремененост.. Въпреки, че при нас ги няма тези предпоставки аз реших да направим теста за наше спокойствие. Ако при вас също няма някакви предпоставки не виждам защо да се рискува с амнио..

# 33
  • Мнения: 1 444
Честита нова темичка и благодаря на Бейбибу Hug
Жоржи, аз съм на магнерот 2*2 и алеракт 2*1 така че хич не го мисли за 2*1 според мен го започвай Stuck Out Tongue Winking Eye
Тези неща ми ги изписаха заради една контракция в началото и сега уж съм добре....Шийката я мериха преди беше ок, сега знам че предстои да я мерят на феталната Thinking

# 34
  • Мнения: 1 396
Момичета, да ви споделя колко тъпо се чувствам, гледам, че и вие имате проблем с контракциите. Аз днес трябваше да пътувам със самолет. От началото на седмицата имах много ангажименти, отделно приготвяне на багажи за двумесечно пътуваме с дете съвсем сама и явно много се напрегнах и аз започнах да усещам свиване и втвърдяване на корема. Според моята лекарка няма проблем да пътувам, изписа ми магнерот 3 по 2 и но шпа. Вчера бях при Марков на фетална морфология и той каза, че действително е твърд коремът, но шииката ми е дълга, да си пия лекарствата и няма проблеми. Днес отидох на летището и един час преди полета го отмениха. Супер много се напрегнах и не мога да се контролирам вече. Ако знаете някакви техники за успокояване и овладяване на стреса казвайте 😂 Блъскам магнерот, докторката каза да започвам утрогестан. Съжалявам горчиво, че си причиних тези приключения. Утре ще направим втори опит за летене и ако нещо се издъни се отказвам, явно нямам психика.
Иначе и аз съжалявам, че отидох на БХС. След като откриха уж наличие на регурдикация, което впоследствие категорично беше отхвърлено, непрекъснато ме препращат къде ли не. Чувах, че Марков на всички пациентки преди мен казваше, че е тяхна преценка дали да направят третата ФМ, на мен три пъти ми повтори задължително да отида, въпреки че всичко на прегледа беше наред. Честно казано нямах намерение да ходя, но сега като го повтори чинно ще отида. Изобщо съм с усещането, че като открият нещо на тоя БХС и след това си като жигосан.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 055
Здравейте момичета моята ФМ мина в понеделник всичко с бебка е наред расте и шава. Обаче се отказах с рязко скъсена шийка и днес направихме серклаж. В 18 седмица беше 42мм и във 22 вече беше 25мм на пълен мехур с вагинален, като се изпишках беше 20мм.Слава на Бога я хванах е навреме. Сега почивам и ме черпят с магнезий, надявам се в неделя да се прибера и да продължа с почивката в къщи.

# 36
  • Мнения: 830
Кремонка, а защо се е получило това скъсаване за толкова кратък период от време обясниха ли ти?

Има ли някакви признаци по които човек може да разбере, че му се скъсява шийката? Или няма признаци никакви?

# 37
  • София
  • Мнения: 1 055
Кремонка, а защо се е получило това скъсаване за толкова кратък период от време обясниха ли ти?

Има ли някакви признаци по които човек може да разбере, че му се скъсява шийката? Или няма признаци никакви?
Гери по нищо не межеш да разбереш, поне аз не разбрах. А защо се случва предполагаме с док заради доста манипулации във времето. И просто шийката почва да подава. Аз имам два кюретажа, хистерскопия, лапароскопия и доста трансфери на ембриони. Иначе съм болничен от 3 месец и не се натоварвам.

# 38
  • Мнения: 830
Ясно, аз също преживях гинекологична манипулация шест месеца преди да забременея. Затова много се притеснавам за шийката. На всеки 3 седмици я гледа с вагинален ехограф. Надявам се дс издържи и да е наред.
Надявам се и при теб да се подобрят нещата.

# 39
  • Мнения: 1 417
Лелел Буболита какво в приключение си се вкарала, аз нямам тази смелост да летя. И на мен Марков ми каза за трета ФМ, че трябва. Така че записах час …Има техники за дишане, аз така се успокоявам (Crazy)

Kermonka направо Grin как така се е скъсила толкова много?! И аз имам процедури доста правени, последно тази година две хистро-та, през февруари и юни, и през юли трансфер… стискам ти палци в неделя да си се прибереш.

Аз се чух с моята АГ и тя се хвана за главата, вика как така 29мм?! А с вътрешен мериха ли те? И аз казвам не, а тя жената ми каза да лягам веднага и да почивам, да започвам магнерот 3*2 и утрогестан само вечер и в понеделнин сутрин да отивам преди началото на прегледите, за да влезна първа. Каза че ако наистина е 29мм, ще се гледаме на всеки 7 дни, ще лежа и ако падне под 25мм. -серклаж…
Така че опънала съм крачета на дивана и до понеделник ще лежа Sunglasses

# 40
  • Мнения: 858
Момичета, аз съм с шийка 15-17мм. от 14г.с. Stuck Out Tongue Winking Eye
В 16г.с. направихме серклаж и от тогава не е мръднала. Сега броя дните до следващия преглед, като предимно лежа, но не постоянно. Позволявам си да сготвя, да пусна пералня, дори работя по няколко часа на компютъра. На мен ми обясниха, че най-опасна е 21г.с. Моят АГ каза "Ако шийката издържи тогава, няма за какво да се притесняваш". Е, сега си чакам да вляза в 7-ми месец, когато преждевременно родените бебчета имат много по-голям шанс. Броя дните до началото на януари и дните до следващия преглед след две седмици. Само дължината на шийката не е от такова значение, важно е дали е мека. Защото ако шийката омекне и 50мм. да е дълга, тя не може да издържи тежестта и поддава, а това е по-опасно. Пийте магнезий, но шпа ако се налага и всичко ще бъде наред. Аз вече трети месец съм на Магнерот 3х2 + но шпа 3х2 без да имам контракции.
Най-важното е да сме спокойни, всичко ще бъде наред и на финала ще гушкаме пухкави бебета Heart

# 41
  • Мнения: 1 444
Ох момичета наплашихте ме с тази шийка Scream На всеки преглед ли ви я мерят? Аз тук търсих, четох по листите, но не е мерена на последния преглед и се притесних Scream Никакви признаци ли няма? Оффф при двама гинеколози ходя и никой не я мерил на последните прегледи и не знам кога трябва да се мери и за всичко ли трябва да им казвам Cry Всеки път питам за кръвоток, сега и за шийката нещо друго има ли, което трябва да се следи. Имам чувството че сама се следя Cry Не мога да съм спокойна така......

# 42
  • Мнения: 1 192
Уинтър на мен Вецев ми измери шийката в 16-та г.с. видя че имам контракции и затова. Сега в 21-ва само с коремен, излезе малко повече, но то нормално.
Мисля, че винаги я оглеждат с коремен и ако нещо се усъмнят тогава с вагинален ехограф.

# 43
  • Мнения: 1 444
Еми сигурно при мен не е видял контракции и не я е мерил Confused Поне в листа не пише и не помня да ми е казал Astonished Какво ти каза да правиш? Какво ти предписа?

# 44
  • Мнения: 1 192
Стандартното, магнезий и нош па. Аз обаче от дъжд на вятър пиех магнезия, но ще го започвам редовно. Иначе ако шийката тръгне да се скъсява, но не е нещо сериозно, изписват и Утрогестан. Ако много се скъси - серклаж.
Както са писали момичетата случва се след гинекологични интервенции или контракции. Моята засега е добре.
Попитай го другият път, нека ти я измери.

Общи условия

Активация на акаунт