ДЕКЕМВРИ още е далече, а мама носи мъничко човече - ТЕМА 3 (2023)

  • 19 880
  • 739
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 3 588







Нека оттук нататък следват само слънчеви моменти през цялата бременност! Нека в нас растат най-здравите бебета, да махат с крачета и ръчички, а ние ще тръпнем в очакване на срещата с тях! Flowers Four Leaf Clover










29.11.2023
Жирафчето

02.12.2023    
Emonka
Eksi – Шумен

03.12.2023    
Mims-1995

04.12.2023
tothemoon

06.12.2023
Tinydevil -  София

07.12.2023
Мацето - София
Devilche - близнаци

08.12.2023
Dragonqueen - Варна

09.12.2023
Marie_Ka    
MomOfTwo66 -  Варна

10.12.2023
Mia_00
Karena Checheva 738426

11.12.2023    
ЛейдиРоуз

12.12.2023    
Karamelevabarby
M a r i a - Бургас

14.12.2023     
Valerita

16.12.2023    
I v e t o
tedysworld

17.12.2023
Sezariya

19.12.2023  
Vikodi - Пловдив

20.12.2023  
Margaritka0091

21.12.2023  
Woman89

22.12.2023
Purple_Peanut - София
Geryy123

23.12.2023
nikoletaa123

26.12.2023
Н.И.А

29.12.2023
*Таничка* МГ 2/5 – Бургас
diorgg

30.12.2023
cvetelina georgieva d
Р.М. 689167

04.01.2024
elface

ЛИНК към Facebook групата ни
При подаване на заявка ще Ви изиска да напишете nickname-а си от тук. Нови членове ще бъдат одобрявани само след написан nickname!







ПЪРВИ ТРИМЕСТЪР - подробна информация
Терминологичен речник при бременност - CRL,NT,БХС,тегло,размери и т.н.
ФЕТАЛНАТА МОРФОЛОГИЯ - всичко, което трябва да знаем
Счетоводство - парично обезщетение по време на бременност и раждане
Какво ни се полага от НЗОК по време на бременност
Йога за бременни - статия
Пози за раждане







Майчино счетоводство
Бременност, бременни – бързи въпроси и отговори
Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия
Хашимото и бременност
Неинвазивни пренатални тестове
Здравни заведения - подфорум
Подготовка за малкия човек
Бебешка количка - цяла наука за второ висше
Избор на столче за кола
За секциото с любов

Последна редакция: сб, 20 май 2023, 18:53 от Purple_Peanut

# 1
  • Мнения: 496
Благодаря за новата тема, purple peanut 💜
Все повече ставаме в списъчето ❤️💙
Пожелавам ни темичката да бъде пълна само с хубави новини и емоции 🌞

# 2
  • Мнения: 604
Purple_Peanut, благодаря ти за поредната прекрасна тема!

Момичета, идвам само да се оплача, че днес сефтосах позата "на четири крака над тоалетната чиния". После ревах, защото беше голяма мъка, тъй като в стомаха ми имаше просто 3 глътки вода с хапчета. Дано да е инцидентно само, че експириънса не е много приятен.
Иначе и мозъка ми пак прищрака, наричам колеги с чужди имена и бера срам..

# 3
  • Мнения: 750
Purple_Peanut, благодаря ти за поредната прекрасна тема!

Момичета, идвам само да се оплача, че днес сефтосах позата "на четири крака над тоалетната чиния". После ревах, защото беше голяма мъка, тъй като в стомаха ми имаше просто 3 глътки вода с хапчета. Дано да е инцидентно само, че експириънса не е много приятен.
Иначе и мозъка ми пак прищрака, наричам колеги с чужди имена и бера срам..

Не е хубаво сутрин да не се яде, особено щом се взимат хапчета, задължително нещо в стомаха :/

# 4
  • Мнения: 604
Да, попринцип е така и се опитвам да си го втълпя, но аз не закусвам от около 10-15 години..мисълта за храна преди обяд направо ме отвращава и никаква идея как ще се "захраня" Grinning

# 5
  • Мнения: 38
Благодаря и аз , Purple_Peanut за страхотната нова тема и се надявам всички да се задържим в нея Flowers Four Leaf Clover. Аз за сега няма какво ново да кажа. Чакам си прегледа в петък и се моля всичко да е наред просто. Обаче времето минава адски бавно...

# 6
  • Мнения: 236
И аз преди няколко вечери повърнах само от глътка вода, много ми стана гадно, тази сутрин повърнах на абсолютно празен стомах, а снощи положих наистина неимоверни усилия да не повърна след като си изпих антибиотика, като цяло смятам, че това ще е голямо предизвикателство да го приемам, а е важно да се усвоява, иначе логично няма да има ефект от лечението на бактерията.
Освен това започнах да се притеснявам -  може ли да е опасно това, че не мога да се храня разнообразно и пълноценно на този етап, общо взето толерирам само въглехидрати (тесто, паста, картофи), краставица и от време на време по някой плод..

# 7
  • София
  • Мнения: 11 764
Значи първия триместър бебето не се храни от вас, а от жълтото тяло, чак като се заформи плацентата започва от вас да се храни. Та за това не се притеснявайте, природата го е из измислила, хапвайте въглехидрати първия триместър помагат с гаденето и  закусвате. Аз тази сутрин наруших здравословната ми закуска с две малки кренвиршки от Била 😂.

# 8
  • Мнения: 750
И аз преди няколко вечери повърнах само от глътка вода, много ми стана гадно, тази сутрин повърнах на абсолютно празен стомах, а снощи положих наистина неимоверни усилия да не повърна след като си изпих антибиотика, като цяло смятам, че това ще е голямо предизвикателство да го приемам, а е важно да се усвоява, иначе логично няма да има ефект от лечението на бактерията.
Освен това започнах да се притеснявам -  може ли да е опасно това, че не мога да се храня разнообразно и пълноценно на този етап, общо взето толерирам само въглехидрати (тесто, паста, картофи), краставица и от време на време по някой плод..

И аз бях така докато повръщах, само въглехидрати, на бебето няма какво да му стане, но аз смятам, че така спада нашия имунитет и се обърква цялата телесна флора и мисля, че точно така си докарах аз бактерията от спад в имунитета и промяна на флората, понеже ядох само препечени филии цял месец 😒 моят съвет е в моментите в които не ти се гади да опитваш по нещо да вкарваш по-полезно например кис.мляко или авокадо, нещо, което обичаш

# 9
  • Мнения: 8 881
Някой беше питал за протеин - аз пия допълнително протеин. Или го бъркам в киселото мляко за закуска, или си правя един шейк следобедно. Не успявам да си доставя достатъчно протеин само от яйца и месо, защото не мога да ги ям три пъти дневно, затова ползвам добавка. Знам, че има и такива специално за бременни, но моят си е обикновен, от марките, които съм пила и досега.

# 10
  • Мнения: 496


Да ви покажа и аз сутринта на гладно моето коремче на преяла 😀
Снощи бяхме на кино с мъжа ми и ми беше тоолкова неудобно да седя, бях се наяла и така ми пречеше корема , все едно бях в 9 месец , не 9та седмица 😀

# 11
  • Мнения: 236
И аз преди няколко вечери повърнах само от глътка вода, много ми стана гадно, тази сутрин повърнах на абсолютно празен стомах, а снощи положих наистина неимоверни усилия да не повърна след като си изпих антибиотика, като цяло смятам, че това ще е голямо предизвикателство да го приемам, а е важно да се усвоява, иначе логично няма да има ефект от лечението на бактерията.
Освен това започнах да се притеснявам -  може ли да е опасно това, че не мога да се храня разнообразно и пълноценно на този етап, общо взето толерирам само въглехидрати (тесто, паста, картофи), краставица и от време на време по някой плод..

И аз бях така докато повръщах, само въглехидрати, на бебето няма какво да му стане, но аз смятам, че така спада нашия имунитет и се обърква цялата телесна флора и мисля, че точно така си докарах аз бактерията от спад в имунитета и промяна на флората, понеже ядох само препечени филии цял месец 😒 моят съвет е в моментите в които не ти се гади да опитваш по нещо да вкарваш по-полезно например кис.мляко или авокадо, нещо, което обичаш

Освен това ти влошава и запека липсата на фибри. Принципно при гъбички не е желателно да се консумира тесто и сладко (на мен сладко изобщо не ми се прияжда..то като цяло нищо не ми се прияжда, де, ахах, ям насила в повечето случаи). А за имунитета, той така или иначе спада заради самата бременност и хормоналния шок, дори и при по-разнообразно хранене.

# 12
  • Мнения: 206
Ето ме и мен в новата тема, Purple_Peanut, благодаря Simple Smile

Аз днес съм на преглед и ми е леко притеснено, иначе няма с какво ново да се похваля/оплача. Все така - гадене, къде повече, къде по-малко, разни други спорадични неразположения и така.
А да питам - някоя мама от София да се е насочила към Токуда за следене и раждане?

# 13
  • Мнения: 212
Ето ме и мен в новата тема, Purple_Peanut, благодаря Simple Smile

Аз днес съм на преглед и ми е леко притеснено, иначе няма с какво ново да се похваля/оплача. Все така - гадене, къде повече, къде по-малко, разни други спорадични неразположения и така.
А да питам - някоя мама от София да се е насочила към Токуда за следене и раждане?

Попринцип аз съм се насочила там,но ми дадоха час за д-р Богданова чак за Юни , и за това съм решила да мина първо през Оскар и след това вече да се разбера с нея за последващ преглед било там или отново в Оскар и най-вече за Фетална при нея.

# 14
  • Мнения: 236
Ето ме и мен в новата тема, Purple_Peanut, благодаря Simple Smile

Аз днес съм на преглед и ми е леко притеснено, иначе няма с какво ново да се похваля/оплача. Все така - гадене, къде повече, къде по-малко, разни други спорадични неразположения и така.
А да питам - някоя мама от София да се е насочила към Токуда за следене и раждане?

Аз ходя в Токуда при моята гинеколожка засега, искам там да си продължа, ако всичко е наред, живот и здраве, но не знам дали при същата лекарка. Неприятното е, че до тези, при които се следят и раждат най-много пациентки (Атанасова и Нашар) е доста трудно да се добереш и чакането е огромно.

Общи условия

Активация на акаунт